Září 2010

pilná a sečtělá

29. září 2010 v 20:48 | slečna Pé |  zápisník
kiss
Hlasím, že stav přečtených knížek (povinné četby) ke dni 29.9. 2010 je 9/20. Je to slabota ,vím , snažím se jak můžu. Zítra budu opět obléhat knihovnu a shánět poslední knížky abych je mohla dopsat do závazného seznamu pro učitele. S politováním musím napsat, že budu muset vrátit tu nepovinnou četbu co sem si vypůjčila,nevím jestli mi totiž půjčí takové množství knih.

Ale pryč od školy, máme všichni stejné starosti, obzvlášť my maturanti. Snad jediná věková skupina , kterou toto pravidelné docházení neobtěžuje je 1.-3. třída, nechápu jak jsem se mohla tehda  těšit :-/.

Jak jste si určitě povšimli, mám nový vzhled blogu. Nejsem na něj nějak pyšná,představovala jsem si ho uplně jinak, ale je to lepší než nic.Gilmorky mě bavily,ale už to bylo strašně okoukané. Časem budu zase měnit. Do sloupku menu jsem přidala mou adresu profilu na databazeknih.cz, tuhle stránku jsem si oblíbila a hrozně mě baví prohlížet si komentáře u knih a koukat co kdo čte, taky mě to inspiruje k další četbě. Druhý odkaz je na portál internetové hry Shake& Fidget, údajně je to podobné Travianu,jednoduše- založíte si postavičku, plníte úkoly,klikáte si funkce postavičky, pracujete,bojujete. S partou kamarádu zde máme svůj klan a vážně nás to všechny chytlo. :-)

Musím říct, že jsem byla hrozně ráda za to ředitelské volno. Konečně naše škola udělala něco rozumného. Takových volných dnů by mělo být víc :-).Ty moje víkendy mi moc toho volna a osobního času neposkytují. Páteční večery mám ráda,  a od té doby co přítel přestal v tento den chodit na noční brigádu je mám ještě radši :-). Se sobotou je to trochu horší musím se šprtat,uklízet a večer vždy něco podniknem. Nejhorší jsou neděle...nesnáším neděle, chodím  od  12 h na brigádu, zabiju tak celý den a nic nestihnu. Co mám ale dělat? Peníze potřebuju, znám mnohé, kteří by byli šťastní za brigádu přes školní rok, takže si vážím této možnosti.

Slečna PÉ

pocit beznaděje

14. září 2010 v 19:05 | slečna Pé |  knihy
"Ale co zmůžeš proti světu,když už jej staří tak beznadějně zpackali? Vletěls do něho bez vlastní viny. Vybral by sis onačejší,ale nikdo se neptal."

Jan Otčenášek -Romeo ,Julie a tma
22

Betty Macdonaldová - Vejce a já

6. září 2010 v 19:41 | slečna Pé |  knihy
eggs
Nejlepší povinná četba co jsem kdy zatím četla! Kam se  hrabe nudný Puškin se svým Oněginem či Balzac s otcem Goriotem.

Ač někdy bylo vážně těžké se přinutit zabloudit očima mezi řádky(internet mě často zajímal víc) i přesto nelituji této četby. Autočino dílo je vlastně takový autobiografický román z jejího života stráveného na slepičí farmě.

Neunavili mne ani barvité popisy prostředí a situací, navíc Betty líčí své zažitky s velkou dávkou humoru a ještě větší dávkou ironie což dodává celému dílu šmrnc.... je nemožné se nudit.

Co víc k tomu napsat? Kdo četl ví , kdo nečetl ať si přečte :-)

přestává to být sranda

1. září 2010 v 13:05 | slečna Pé |  zápisník
1
První školní den máme zdárně za sebou. Musím říct, že to nebylo zas tak hrozné jak jsem si myslela. Ve škole jsem strávila asi tak 20 minut čistého času.Naopak se děsím nadcházející dnů  a vlastně celého školního roku :-( a můj děs vyvrcholí koncem května, začátkem června maturitní zkouškou  ke které mě doufám připustí. Rozvrh mám ještě horší než loni - 2x týdně do čtvrt na 4 a nejhorší je čtvrtek kdy máme sice co 14 dní na 10 h ale zato 5 hodin vkuse mého "oblíbeného učitele" a to prosím na praxi. Změny ještě budou ale kdoví kdy.

Z toho to roku mám vážně strach, už to učení nemůžu brát na lehkou váhu, jde mi o hodně- maturita,výška můj budoucí život. Uvědomuju si , že letos mě žádné taháky nezachrání, bude ze mě stará dobrá poctivka to si sama sobě slibuju( to s těmi taháky platí pro maturitní předměty na něminu,psychologii a občanku kašlu:-D).

Další věci,které si sama sobě musím stanovit a dodržet jsou:

- zaměřit se na povinnou četbu,snažit se číst co nejvíc to půjde tzv. zvýšit počet přečtených z 7/20 na 20/20
- po přečtení knížky udělat rozbor pro učitele
- začít brát školu opravdu vážně
- přestat zbytečně utrácet těžce vydělané prachy za blbosti
- začít se učit do předmětu mého "oblíbence",jinak neodmaturuju