Leden 2011

Sophiina volba- úryvek 1.

29. ledna 2011 v 19:40 | slečna Pé |  knihy
- slova funkcionáře SS, Hauptsturmführera Fritzche, který jim nastínil situaci tohoto Města žalu a vyzval všechny, kteří sem právě vstoupili, aby se vzdali veškeré naděje.
"Pamatuji si přesně na jeho slova" vyprávěla mi Sophie. "Říkal: Přišli jste do koncentračního tábora, a to není žádné sanatorium, existuje odtud jediná cesta ven- vzhůru komínem.
A dál říkal:" Komu se to nelíbí, ten může zkusit se oběsit na ostnatých drátech. Pokud jsou v grupě Židé, nemají právo žít déle jak dva týdny.
Pak se zeptal:" Jsou tu nějaké jeptišky? Máte jeden měsíc, jako faráři. Všichni ostatní tři měsíce!

jude

Představa, že Váš život skončí za tři měsíce musí být hrozná. Obzvášť pokud máte zemřít neoprávněně a v jakýkoliv den. :-(

Daniel Landa - Tacho

25. ledna 2011 v 19:38 | slečna Pé
Film jsem ještě neviděla ale titulní píseň mě nadchla(posloucham pořad dokola)♥

Z deníku Anne Frankové

24. ledna 2011 v 17:15 | slečna Pé |  knihy
"Lidi poznáš teprve tehdy, až se s nimi pořádně pohádáš.
Až potom můžeš posoudit jejich charakter! "

- Anne Franková-

anne

kritické období

23. ledna 2011 v 18:00 | slečna Pé |  zápisník
Je tady konec ledna- pololetní vysvědčení.Mám radost nakonec,k mému velkému překvapení jsem stáhla ty dvě čtyřka na trojky. Musím se pochválit. Sice to vysvědčení nebude uplně ideální ale nebude nejhorší.

Mám  podivné období, začínám zase nějak lenivět. V hlavě si postupně vytvařím seznam toho co bych měla udělat, ale pořád se k tomu neumím dokopat. Uvědomuji si,že za tři měsíce maturuju, potřebuju pilovat maturitní otázky, nějak se k tomu nehrnu. Potřebuju začít makat na praxi a taky to pořád odkládám.
tea


Měla bych hnout zadkem a začít dělat něco se sebou, zatím jsem se jen přinutila 1x týdně chodit na zumbu(což mě baví)pořád planuju, že budu cvičit doma, ale nejsem vytvalá, musím to změnit! Chci se cítit dobře a taky mě k tomu dohaní fakt, že A. na sobě maká jak šílená! A vyplací se jí to. Navíc už nějaký ten měsíc se cítim nesvá.
gym


Taky bych se měla začít připravovat na příjmačky, pilovat angličtinu a co nejdřív dočíst Sophiinu volbu,která mě brzí od přečtění  dalších dvou knih.(17/20 přečteno)
Aspoň pro druhé dělám něco potřebného, bráchu jsem začala doučovat angličtinu( má ji katastrofickou) a po 2 a půl hodinách jsem zaznamenala, že rozumí tomu co mu vysvětluju.:-) Jo a taky tetě pomůžu udělat letáky a vizitky, rozjíždí nový kadeřnický salón:-).

Takhle jsem měla začít už od Nového roku, moje chyba.

Musím jít za tím co chci, musím začít pracovat na tom abych měla v letošním roce úspěch!

quiet

15. ledna 2011 v 19:06 | slečna Pé
"Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to , co vědí."

- Karel Čapek -
imagine

Václav Hrabě- Variance na renesanční téma

8. ledna 2011 v 17:09 | slečna Pé |  knihy
Opět básnička od Václava Hrabě, další vzpomínka na základní školu:-)

***

Láska je jako večernice
plující černou oblohou
Zavřete dveře na petlice!
Zhasněte v domě všechny svíce
a opevněte svoje těla
vy
kterým srdce zkameněla

Láska je jako krásná loď
která ztratila kapitána
námořníkům se třesou ruce
a bojí se co bude zrána

Láska je bolest z probuzení
a horké ruce hvězd
které ti sypou oknem do vězení
květiny ze svatebních cest

Láska je jako večernice
plující černou oblohou
Náš život
hoří jako svíce
a mrtví
milovat nemohou


***

Nepamatujeme si dny...pamatujeme si okamžikyknihomol a angličtina

6. ledna 2011 v 21:43 | slečna Pé |  zápisník
Silvestra jsem přežila ve zdraví(snad vy ostatní taky),Nový rok sem strávila spaním a učení. Konečně taky po dlouhé době volná neděle, bez pravidelné brigády, je to tak osvobozující nemuset vstávat na půl 10,oblíct se ,naobědvat a do práce, většinou do 10 h když se poštěstilo tak do 8h.Teď už budu dělat jen v pátek noční, tím pádem celý víkend volný na učení až do začátku března,kdy se brigády vzdám na nějakou dobu úplně a budu se připravovat ještě víc na maturu.

Pak pondělí nový týden v novém roce. Probuzení do reality, velice nepříjemná věc. Hned nás třídní uvítal písemkou, kterou jsme odložili( i přes protesty) na "po Novém roce" a tak jsem tahala z patra a ke své radosti zjistila, že přece jen nějakou dlouhodobou pamět mám, ta se mi hodila i další den zase ve stejném předmětu,kdy jsem se znovu naučila téměř všechno jen ne tu jednu maturitní otázku a dostala jsem ji, jak na potvoru. Bez problému zvládnuto a účto za 2 :-). Ze startu to není špatné.

Taky jsme se s A. začali aktivně zajímat o knížky, na Vánoce jsem dostala rovnou 3. A to novelu od S.Meyerové- Krátký druhý život Bree Tannerové, od C. Ahernové - Vzpomínky na zítřek a od C.Bushnellové- Deník Carrie B. (Poznejte Carrie před Sexem ve městě). A. jich taky pár dostala a taky i nějaké peníze, takže hned zautočila na knihkupectví a začala vybírat. Na databázi mi stále přibývají knížky,které si chci přečíst, je to pro mě vlastně taková manie,nebo posedlost:-D. Knihotéka se začína taky slušně plnit,jednou chci mit velkou knihovnu :-).
books


Začínám se aktivně taky zajímat o vysoké, včera jsme s A. byli na dnu otevřených dveří u nás na Slezské univerzitě. Obě se budeme hlasit na angličtinu(v kombinaci s jiným oborem), dvě hodiny strávené na univerzitě mě přesvědčili, že právě tohle chci studovat. Ikdyž mám z toho velký strach, nebude to nic lehkého a taky v průběhu dalších měsíců se budu snažit zlepšovat svou angličtinu a připravovat se na přijmačky. No a zítra se jedu podívat ještě na Ostravskou univerzitu. Pak uvidim kam všude podám přihlášky.

Mějte se Vaše Pé