Únor 2011

graduation ball

27. února 2011 v 15:05 | slečna Pé |  zápisník
Můj páteční maturitní ples dopadl i přes negativní očekávaní skvěle. :-) I přes počáteční nervozitu, která panovala mezi naší třídou ples byl perfektní. Opravdu jsem si ho užila.

Z počátku jsem byla hrozně nervozní, teta (kadeřnice) přijela později než byla domluva, ale byla hrozně šikovná a učes měla za necelou třičtvrtě hodinu hotový. Opravdu se ji povedl, byl zdobený korunkou, má inspirace byla v klipu Taylor Swift- Love story, teta ho jen trochu víc vylepšila :-) Nakonec se všechny přípravy stihly včas. Před nástupem na šerpování vznikl velký zmatek- neměli jsme poděkování pro učitele, na poslední chvíli se rozhodovalo, kdo předá učiteli dárek a kytku pro zástupkyni učitele. Vše šlo nakonec hladce, až na pár zkomolených jmen při vyhlašování a jednu urvanou šerpu :-D.
Po šerpování jsem s K. prodávali losy do tomboly, po prodeji byl můj úkol "pomoc při organizaci " u konce(pak už jen rozdavání výher v tombole). Pak jsem se už jen bavila, následovala focení snad ze všech světových stran, z celou rodinou a hlavně miláčkem ♥( máme krásné fotky), večeře byla skvělá a po ni se jen tancovalo, pobíhalo sem a tam a čekalo na tombolu. I přes můj odpor k ploužákům jsem sama od sebe poprvé s mým drahým tancovala tento tanec, vůbec mi to nevadilo, naopak to bylo hezké :-).
Po tombole následovaly další tanečky, podařilo se nám vytáhnout A. na parket, což považuji za úspěch, protože ona normálně netančí, říkam ji tichý pozorovatel:-D. Společně s celou třídou, našimi drahými polovičkami a dalšími lidmi jsme pařili na disko, které pouštěl DJ v druhém sále až do 3 hodin do rána. Byla to paráda.
Myslím, že budu mít jednou na co vzpomínat, byl to vydařený večer a po vyslechnutí názoru učitelů a učastníků minulých maturitních plesů naší školy, tento ples byl mnohem lepší než plesy,které se odehrávaly v kulturáku, hold zámek je zámek a za ty prachy to stálo. :-)
Spát jsme s miláčkem šli až nad ránem, celá sobota byla ve znamení spánku a odpočinku. Dnes koukám na seriály, filmy čtu si a užívám volna... mám přece JARNÍ PRÁZDNINY :-)

Měj te se hezky
Vaše Pé

Sophiina volba- úryvek 2.

19. února 2011 v 16:31 | slečna Pé |  knihy
" Takže ty věříš v Krista spasitele?" řekl jí doktor těžkým jazykem,ale hlavně podivně věcným, jako přednášející, který zkoumá poněkud nejasný aspekt nějakého logického axiomatu. Pak pronesl cosi, co jí na okamžik dokonale mystifikovalo: "Copak neřek, Nechte maličkých přijíti ke mě?"
Otočil se k ní zády, s úpornými thavými pohyby opilce.
Sophie, zajíkající se hrůzou, už už měla na jazyku nějakou tupou odpověd, když jí doktor řekl: "Smíš si nechat jedno děcko."
"Bitte?" vyjekla Sophie
""Smíš si nechat jedno děcko." Opakoval. "Druhé půjde pryč. Které si chceš nechat?"
"Chcete říct, že si musím sama zvolit?"
"Jseš Polka, nejsi židovka. Máš výsadu - máš volbu."
Jakékoli uvažování jako by v ní ustrnulo, přestalo. Pak cítila, jak se pod ní podlomila kolena. "Já nemůžu volit! Já přece nemůžu volit!"začala křičet. Dobře se pamatovala, jak se tehdy rozkřičela! Ani mučení andělé nekřičeli tak hlasitě do lomozu pekelných muk.
"Ich kann nicht wählen!" vykřikla.
Doktor si uvědomil, že výstup vzbuzuje nežádoucí pozornost. "Neřvi!" poručil jí. "Dělej a řekni, jak ses rozhodla.Vyber jedno krucihiml, anebo tam pošlu obě. A dělej!"
Vůbec tomu všemu nemohla věřit. Vůbec nevěřila, že tu najednou klečí na tom drsném cementu, tiskne k sobě obě děti tak zoufale, že má pocit, jako by jejich,kůže měla i přes vrstvy šatů rázem srůst s její. Nemohla tomu věřit, totálně, až k hranici pomatení mysli. A její neschopnost uvěřit se zračila i v očích hubeného Rottenführera s voskovou pletí, doktorova pomocníka, ke kterému náhle z nevysvětlitelných důvodů upírala prosebný zrak. I on byl zřejmě ohromen a opětoval její údiv pohledem široce otevřených očí s překvapeným výrazem, jako by chtěl říct: Já tomu taky nerozumím.
"Nenuťte mě volit," šeptala v úpěnlivé prosbě. "To přece nemůžu."
"Tak je tam pošlete obě," řekl doktor pomocníkovi, "nach links."
"Mami!" a už slyšela Evin tich, ale sílící pláč, protože právě v tom okamžiku dítě od sebe odstrčila a s podivně neohrabaným pohybem se na vycementované podlaze zvedla. "Vezměte si tu menší!" vykřikla. "Vezměte si mou malou!"
A v té chvíli vzal doktorův pomocník Evu šetrně za ručičku - na jeho ohleduplnost se Sophie marně snažila zapomenout - a odváděl ji do čekající legie zatracených. Věčně si vybavovala ten matný obrázek, jak se to dítě se zoufale prosebnými zraky stálea stále otáčí. Ale jelikož ji pak téměř oslepila záplava slaných slzí, přec jen byla ušetřena a výraz v Evině obličeji nerozeznávala, za což byla vděčná. Protože v tom nejsmutnějším koutě svého upřímného srdce naprosto jistě věřila, že to by nesnesla, protože už tak byla téměř šílená, když viděla, jak jí ta malá postavička na vždy mizí z očí.
"Držela pořád toho svého medvídka - a svoji flétnu," dodala Sophie na závěr. "Celá ta léta jsem nebyla s to tahle slova přenést přes srdce. Vyslovit je, v jakémkoli jazyce."

sophieflashdance - she´s a maniac

19. února 2011 v 11:32 | slečna Pé

Tu holku obdivuju :-)


nebudeme sedět doma :-)

12. února 2011 v 15:32 | slečna Pé |  zápisník
Design je na světě.Líbí se mi, má to svý mouchy,ale víc s tím nehodlám dělat. Nemám čas vysedávat celý den u notebooku a hrát si v PF. Jako téma jsem zvolila novou disneyovku Tangled- Na vlásku. Hrozně jsem si jí oblíbila, a víte co bych si přála? Pascala! toho chameleonka, je nádherný. Buď jako plastovou postavičku a nebo by to musel být hodně vydařený plyšák :-).
v


NSZ dopadly podle očekávání špatně! :-/ Nelámu si s tím nějak hlavu s výsledky jsem smířená, a chystám se na další termín. Už sem našla i způsob jak se připravovat, vytáhla jsem starou knihu všeobecných testu, co jsem měla k příjmačkam na SŠ. Vždyť ty scio testy jsou všechny na stejné brďo.:-)
p


No doma po uklízím, možná něco udělám do školy a hurá za přítelem♥. Těším se moc .

Užívejte toho krásněho ač chladného dne.

Sarah McLachlan - Angel

10. února 2011 v 21:45 | slečna Pé

Je mi nějak smutno, stýská se mi po NĚM♥. Nevím co to semnou je ,jestli jen nějaká chvilková slabost? Teprv teď mi došlo, že jsem ho viděla naposledy v sobotu. Vím, že pro někoho je vzácnost, když se se svým milým/milou vidí po týdnu a jsou šťastní, že se vůbec vidí. Normálně nejsem na něm tak závislá, ale asi bych to bez něj víc jak 14 dní v kuse nedávala, a to bych musela být moc zaneprázdněna.V poslední době často vzpomínám při téhle písničce, jak jsme se spolu seznámili. Bylo to tak krásné, neohrabané, byla to zvláštní náhoda,která nás dva dala dohromady :-)♥
Nemůžu uvěřit, že je to už rok a půl(+měsíc) od našeho setkání, pamatuju si na tu chvíli, kdy jsme se poprvé spolu smáli, pamatuju na ty hodiny stravené kecání v přírodě u jezera za městem, pamatuju i na to,jak s kamarádem projížděl v noci naši ulici a hledál kde bydlím, a já na ně koukala z balkónu a smála se jim:-D, pamatuju na ten večer,kdy jsme se spolu divali na film a poprvé se políbili, na to jak mi poprvé řekl, že mě miluje a já jemu. A tolik dalších krásných vzpomínek... a spousta ještě přede mnou.


btw: o víkendu bude nový design

pochyby

5. února 2011 v 12:56 | slečna Pé |  zápisník
Jednou mi A. řekla, že blog by měl sloužit od toho, aby jsme se vypsali ze svých pocitů, radosti apod. Abychom to všechno dostali vem. Po tom co jsem v tomhle světe celkem tvrdě narazila, mé rozhodnutí bylo, že  špatné pocity, smutek a podobné negativní  nálady člověka nebudu ventilovat.

Avšak dneska mám chuť ty své starosti vypustit do světa. Včera jsem byla na NSZ. Po ukončení zkoušky můj názor byl takový- zbytečně  utracených 500 kč.:-(
Já prostě nemám mozek a logické myšlení, analytiku a ty matematické příklady s procenty a podobnými nesmysly co si vymýšlejí ti vyděrači ze scia.

Mám strach o své výsledky. Navíc proto, že jsem si nechala zaplatit službu semafor. Potíž je  v tom, že tuto službu mají špatně vymyšlenou, člověk musí vyplnit odpovědi, které samozdřejmě si nepamatuje a pak dá teprv vyhodnotit. Vyplyvne to na něj výsledek. Nechápu proč nám nedali ty naše odpovědi domu :-/.(vím že to v podmínkach bylo řečeno, že to nejde ale i přesto!) Něco málo sem si pamatovala, i když o tom už taky pochybuju. Přece jen bylo něco po půlnoci a můj mozek byl značně utlumen.Vyplivlo to na mě,že mám jeden z nejhorších výsledků ! 

Ten semafor je naštěští na 7 dní, takže se dneska na to mrknu znovu, plně soustředěná si ho vyplím znova a budu doufat, že tentokrát to bude pozitivní.  Modlím se jen aby mé výsledky z NSZ nebyli tak hrozné jak doufám. Už po očku koukam po dalšim termínu.

Potřebuju mít tu jistotu, že aspoň na jednu školu s podmínkou NSZ mě vezmou !!! Já přece nejsem tak hloupa :-(
red head


Včera jsme byli s A. ještě ve městě, brousím si zuby na další knížku a to na Příběhy Bíle Masajky, slyšela jsem že je to hrozně zajímavá knížka, teď se biju do hlavy, že sem si ji tenkrát před Vánocemi nekoupila. Koukala na mě z pultu knihkupectví a stála jen 200,-! Taky ještě pořád scháním příteli něco k Valentýnu mám košili, dostane hrníček na který budu malovat srdíčko a ???
Poraďte prosím :-)

Na brigádě mě taky pěkně vytočili, příjdu tam a nejsem napsaná na rozpise, nakonec mě  pan mistr poprosil, abych zůstala aspoň do 10 h jako výpomoc, řekla sem že jo. Ach 4 odpracované hodiny taková pohoda a každá koruna se hodi když už nic.:-D

V poslední době mě dost překvapuje můj drahý ♥, je tak pozorný, milý a pořád mi dokazuje jak moc mu na mě záleží. Vysvětluju si to tím,že z něj spadl všechen stres:-), zkouškové ma zasebou je už měsíc doma. Jen mě mrzí, že já na něj nemám tolik času.
love

No musím to nějak dovymyslet s tím dárkem, NSZ budu brát s nadhledem, vždyť přece vím, že mám ještě další šance. Teď mi v hlavě zase lítají myšlenky co všechno udělat. Pořád ještě sedím v posteli, koukám na Sex ve městě a Vyprávěj,u toho háčkuju:-D,už bych měla z něčím začít..číst číst a číst, učit se, učit se ,jak říkával  soudruh Lenin :-D(fuj je my z té socialistické diktatury minulého století k blití, na druhou stranu díky literatuře mám aspoň tucha o tom co se dělo a retro serial Vyprávěj mi  pomáha po vizuální stránce.)


Kéž by už bylo jaro. Ta zima je tak unavující sníh, tání, sníh, tání pořád dokola.