Červenec 2011

v žilách mi koluje víno ♥

30. července 2011 v 17:10 | slečna Pé |  zápisník
Zrovna jsem dovařila rajskou a přemýšlim jak nejlépe Vám popsat všechny ty zážitky z Moravy.

Vezmu to stručně, bylo tam krásně. Vyjížděli jsme v pondělí ráno, cestou se stavili na oběd a kolem 2 hodin odpoledne jsme dorazili do Velkých Bílovic. Je to docela velká vesnice na jihu Moravy, kousek od Lednice. Hned ten den jsme šli na první košt, jak se tam dole říká :-). Degustace byla domluvená u jednoho z největších vinařů Bílovic Mádla. Jestli jste viděli Bobule a vybavujete si, jak Postránecký stojí u velkých kovových tanků na víno, pak Vám můžu s jistou říct, že scéna byla točena u Mádla. Vlastně celé Bílovice jsou tak nějak spojeny s Bobulemi ať už se jedná o bílou kapličku na kopci nad vesnicí, nebo rozcestník s křížem a domečkem( obojí uvidíte v článku s fotkami, určitě si vzpomenete),určitě by se našlo i víc míst.
Co se týče vína, našla jsem se. :-) Bíle a róse jsou jasnými favority ( i když našli se vyjímky, kdy mi dost chutnalo červené). Následující dny se konali další degustace např. u Tetura a jiných spíše malých vinařů( umíte si představit, jak v náladě jsem asi byla po uchutnávkách 10 a více vín). Taky jsme zavítali do Lednického zámku, koukli na dravce a potkali ČT1, já mám úlovek, foto s Vojtou Bernatským (reporter ČT). A můj nejkrásnější zážitek? Když jsme s mým P. jeli podívat se na již zmiňovanou kapličku nad Bílovicemi. Byla to tak romantické, všude kolem vinice, panoramata, slunce a on ♥ připadala jsem si jako v ráji a nechtěla jet domů. :-)
Jižní Moravu jsem si jednoduše zamilovala :-). Má své velké kouzlo. Nikdo se nikam nežene, lidé jsou příjemní, pozvou Vás na vínko a pak ty sklípky, krásně omítnuté domečky,předzahrádky a vinice kam oko dohledne ♥. Když jsem dojela domů, otevřela jsem si vínko a tématicky si pustila samozdřejmě zmiňované Bobule :-D.

PS: Domů jsem dovezla 12 litru vína, takže je co pít.

wine holiday

24. července 2011 v 16:31 | slečna Pé |  zápisník
Kniha, posledních 5 stran do konce, ještě dneska jí dočtu. Muffiny truní v troubě( slaná varianta a na programu je ještě ta sladká), sešit s recepty založen, recepty zapisuji postupně.Přání téměř realizována
Poslední dva dny se mi nedaří vařit :-(. Naši včera odjeli s bratrem, tetou a známými na dovolenou do Chorvatska, letos poprvé nejedu.Říkám si, že nemusím mít všechno. Mé pocity jsou smíšené- lítost, sympatie, štěstí, předsudky, radost atd. V hlavě je toho hodně(víc toho rozvádět nebudu)
Zbožňuju ten božský klid, rodiče na 12 dní v tahu :-). Zítra na 4 dny odjíždím na Jižní Moravu. Docela se těším na tu přírodu, vinice, zámek, víno a milou společnost. Teď ještě sbalit, rozloučit se s jorkšírkem a prarodiči a trada :-). Fotky budou :-).

PS: Přemýšlím zda předpřipravit článek na wednesday wishes. Žádná přání mě nenapadají, ještě uvidím.


wednesday wishes (1)

20. července 2011 v 21:48 | slečna Pé
Že neznáte Wednesday wishes? Do nedávna jsem tyto přání taky neznala. S nápadem přišla Brooke a mě se natolik zalíbil, že hodlám taky začít. :-)


1. založit si konečně sešit na recepty a začít častěji vařit


2. dočíst deník Anny Frankové,pořád mi chybí několik stránek chci už číst Pianistu

3. upéct muffiny na dovolenou


4.zajít do kina na 2. část Harryho Pottera, docela fest se těším. Bohužel to bude muset počkat až po dovolené za týden,ptž cinestar ma furt plné sály :-(


5. užít si dovolenou na Moravě, prostě pohoda, klídek, žádný stres :-)


A ještě dvě novinky navrch : Vzali mě na VŠ!, sice na odvolaní ale jsem tam, jsem nejšťastnější(ani nevím vyjádřit jak, a hrozně mě těší radost mého okolí hlavně ta od P.) :-) Konečně se na mě štěstí usmálo, teď vše půjde samo budoucnost na dosah ruky :-) a zítra mi příjde slibený foťáček :-) neskutečně se těším, budou fotky, hodně fotek a kvalitních :-)))


Somewhere over the rainbow

12. července 2011 v 21:57 | slečna Pé
Raibow 11.7.2011Judy Garland - Somewhere over the Rainbow ♥ ( Čaroděj ze země OZ)

Nemám ráda tu komerční verzi od I.Kamakawiwa´ola, možná mi teď řeknete, že to není přezpívané, já Vám na to řeknu, že jeho písnička zní podobně jako od Judy Garland a text má dost stejná slova. Berte to jak chcete ,jsem pro klasiku od Judy. :-)

ovocné muffiny

10. července 2011 v 20:13 | slečna Pé |  recepty
Potřebujete:
Jahody- lze použít i jiné ovoce např.třešně,maliny,rybíz atd.
200 g polohrubé mouky
1/2 prášku do pečiva
200 g cukru
4 vejce
1 dl oleje

Postup:
Jahody nebo ovoce očistíme a rozčtvrtíme. Do mísy dáme mouku, kypřící prášek a cukr. Přidáme vejce a cukr a utřeme husté těsto. Vmícháme ovoce. Těstem naplníme formičky do 2/3. Pečeme v troubě předehřáte na 180 0 asi 25 až 30minut ( měla jsem je hotové zhruba po 20 min, záleží na troubě, fakt si to hlídejte!)

Zdobení záleží na Vás, můžete použít polevu jako já a a různý posyp, nebo stačí pocukrovat moučkovým cukrem :-).

muffiny

7. července 2011 v 22:59 | slečna Pé |  recepty
Moji první a určitě ne poslední,hrozně se mi líbí že člověk může zapojit fantazii. Existuje mnoho chutí, barev a způsobů jak je udělat.

bez posypu jsou trošku fádní

konečná podoba

detail

Muffici jsou jahodovo-třešňovo-malinoví s jogurtovou polevou a barevným sypáním :-) Pro drahého k zítřejšímu výročí( 2.) Doufám, že budou mít úspěch tak jako doma :-) Recept dodám zítra nebo pozítří :-)

Tak co na ně říkáte?

PS: znovu jsem zatoužila po vlastním foťáku a kvalitnějších fotkách,mobilem to přece jen není ono