Září 2011

wednesday wishes (5)

14. září 2011 v 13:23 | slečna Pé
1. dát si dohromady složku s papíry, napsat na rozdělovače názvy předmětu atd.


2. dočíst Bukowského knihu Všechny řitě světa i ta má


3. vrátit půjčení knížky do knihovny + zaplatit registrační poplatek


4. začít procvičovat anglickou gramatiku, koukat na filmy v angličtině s anglickými titulky, číst knížky v angličtině


5. naběhnout zase na cvičení, které jsem teď kvůli nálady a času zanedbávala


6. uvařit něco nového, více přidávat recepty


organizačně

6. září 2011 v 11:50 | slečna Pé |  zápisník
Neodpustím si to,je tady článek na téma škola . Včera jsem si po úmorných 2 hodinách přemlouvaní informačního systému "STAGU"(ze začátku byl systém tak přehlcen, že se nedalo ani přihlásit) zapsala předměty na zimní semestr a sestavila rozvrh. Těm co mrčí nad rozvrhem na střední škole říkám, buďte rádi že Vám ho někdo naplánuje a nemusíte si ho sestavovat sami ! Není to zas tak jednoduché jak se zdá! Celkem jsem ztrácela nervy a pak i omezená místa na semináře , přednášky a cvičení jsou taky naprd.Ve škole budu 2x týdně trčet téměř do
8 hodin večera a neodpočinu si ani v pátek. Budu si muset zvyknout.

Jo člověk si některé věci uvědomí, až jak okusí a hlavně si uvědomí jak dobře se jinde měl. Docela bych se na tu střední vrátila, ale šla bych na úplně jinou. Šla bych tam, kde by byl skvělý kolektiv, lidé se tolerovali a jeden druhému se neposmívali a neponižovali ostatní kolem sebe. Příjde mi, že kolektivy na gymnazii jsou lepší než jinde, možná se mi to jen zná, možná je to úrovní školy a přístupem ke všemu.

Když zapomenu na všechno špatné,přiznám, že to byly ty bezstarosté školní léta. Teď vše bude jiné, nikdo mě nepovede za ručičku, vše bude muset být z mé vlastní iniciativy. Buď se s tím zvládnu poprat nebo mám smůlu. Děsím se toho, zase jdu do něčeho nového neznámého. Mám strach, že si uvědomím jak špatně na tom sem co se týče angličtiny a i té češtiny. Nadávat budu zas jen sobě.

Drže palce ať se mi daří a ať ten tříroční boj vyhraju. Budu Vás zahlcovat článkama o tom, jak se mi vše sere pod rukama, budu si s těžovat a nadávat. Taky očekávejte články o předmětech, zážitcích a dalších věcech, které ke studenskému životu patří. Snad to semnou vydržíte :-D.

Vaše slečna Pé