Říjen 2011

Beyonce- Halo

31. října 2011 v 21:59 | slečna Pé

You´re everything I need ♥

Pro tebe cokoliv, bez tebe už nikdy víc ...
Pokud mám v něco věřit na 100% ... věřím v nás!
Slova nestačí ...

departure to cottage

27. října 2011 v 9:22 | slečna Pé |  zápisník
Zhruba za hodinu jedu s P. k nim na "chalupu". Docela se těším na ten klid a na milé lidi. Rodinu od P. mám hrozně nárada, není to jak u nás. Nepotešující zpráva je, že si nejdu si jen užívat, ale převážně sebou tahám tuny učení (viz. minulý článek). Beru taky pletení a háčkování :-D. Fajn je že A. bydlí v městečku kde se chalupa nachazí, takže večer určitě něco podniknem(snad), těším se.
3 dny mimo barák těším se :-)


O Víkendu čekejte článek, nic neslibuju, ale pokusím se. Snad fotočlánek možná něco duchaplnějšího :-D


wednesday wishes(6)

26. října 2011 v 19:22 | slečna Pé
Teď jsem dorazila domu, unavená , ale konečně jsem se přinutila napsat aspoň ty přání když už nic. Nějak tady na to prdím, samostudia do školy je moc.

1. začít se samostudiem= projít si učivo do fonetiky, vytisknout materiály k spisovnosti-pravopisu a projít si ho+ posunout se v zpracovávání poznámek z Lehára(Starší česká lit.) na započtový test a dalších spoustu věcí ...


2. udělat úkol do cvičení z aj + konečně mrknou na gramatiku! (na kterou není čas,mimochodem)


3. pohnout se s překladem Terryho Pratchetta, začít psát anglickou esej ( do které se mi nechce)


4. dočíst knižku Sen jménem Harry Potter a začít čist nějakou knížku z knihovničky :-)


5. naučit se plést( pěkně) a uplést si nákrčník +uháčkovat L. k vánocům kosmetickou taštičku


6. přestat zanedbávat blog, psát víc článků- repektive udělat si na něj čas


7. začít vymýšlet dárky k Vánocům a ujasnit si co koupit


snad jsem na nic nezapoměla, pokud ano článek aktualizuji :-)

Water for Elephants /Voda pro slony

13. října 2011 v 11:36 | slečna Pé |  mimochodem
Dlouho jsem nic nenapsala o žádném filmu, když tak uvažuju naposledy jsem byla nadšená z Harryho Pottera a ted aktuálně z filmu Water for Elephants.
Děj se odehrává v 30. letech 20. století v Americe, v době rock´n rollu, červených rtů, krátkých natočených vlasů a šampaňského. Jacob ( Robert Pattinson) je mladý muž, kterého čeká krásná budoucnost, chystá se promovat na univerzitě, kde studoval zvěrolékařství.Všechny jeho plány však zmaří tragická autonehoda při které zahynou jeho rodiče, Jacob tak ztrácí rodinu a přichází o střechu nad hlavou. Najednou pro něj univerzita nemá smysl, bez peněz a jakýchkoliv jistot shodou náhod nastupuje do vlaku světového cirkusu Benzini. Zde se setkává s krasojezdkyní Marlenou ( Reese Witherspoon) manželkou ředitele cirkusu, který ho zaměstná jako ošetřovatele zvířat. Jacob se zamiluje do Marleny, spojuje je také láska ke zvířatům a hlavně k slonici Rosie, která má být záchrana cirkusu před úpadkem.


Film na mě udělala ohromný dojem. Kdybych se měla vrátit zpátky do minulosti, chtěla bych žít v 30. letech v Americe. Hrozně se mi líbí atmosféra tehdejší doby, jak si lidé užívali života, ať už se jednalo o pracháče a jejich bohémský život v klubech a nebo chudé kteří si dokázali najít taky svou zábavu, bavili se tancem a hudbou. Zatím vším, se ale schovávala tehdejší hospodářská krize, kdy bylo hodně lidí na mizině a taky jsem se pozastavovala, nad tím jak se lidé neprofesionálně dokázali chovat ke zvířatům, neexistovala žádná pravidla, žádné kontroly. Ta doba měla své klady i zápory, přesto pro mě má své kouzlo. Celé to cirkusové prostředí má něco do sebe, je plné odvahy, překvapení a zázraků, líbí se mi tradice s jakou, byly cirkusy tehdy vedeny.


for memory

6. října 2011 v 14:54 | slečna Pé |  knihy
Dávno, dávno již tomu, co jsem posledně se dívala do té milé mirné tváře, co jsem zulíbala to bledé líce, plné vrásků, nahlížela do modrého ok, v němž se jevilo tolik dobroty a lásky, dávno tomu co mne posledně žahnaly staré její ruce! - Není více dobré stařenky! Dávno již odpočívá v chladné zemi!
Mně ale neumřela! - Obraz její odtisknul v duší mé s veškerou svojí barvitostí, a dokud zdráva zůstane, dotud bude žít v ní! - Kdybych štětcem mistrně vládnout znala, oslavila bych tě, milá babičko, jinak, ale nástin tento, perem kreslený- nevím, nevím, jak komu zalíbí!
Ty jsi ale vždy říkala: " Není na světě člověka ten, aby se zachoval lidem všem." Dost na tom, když se najde jen několi čtenářů, kteří o tobě s takovou oblibou čísti budou, s jakou já o tobě píšu.

Božena Němcová - Babička

Hrozně mi to připomíná mou prababičku, která už bohužel nějaký ten rok není mezi námi. Byla tak hodná, laskavá a moudrá jako popisuje Němcová. Byla to nejlepší babička ( prababička), vždy na ni budu vzpomínat jen v dobrém :-)

Dýňová polévka Hokkaido

2. října 2011 v 13:02 | slečna Pé |  recepty
Poprvé v životě jsem vařila a ochutnala dýňovou polévku.

Potřebujeme:
1 menší dýně hokkaido
1 litr zeleninového vývaru
česnek
majoránka
sůl
smetana nebo šlehačka

Postup:
Dýni oloupeme, rozporcujeme a nakrájíme na malé nebo střední kostičky. Vaříme ve výraru společně s česnekem, majoránkou a solí. Když je dýně měkká sejmeme ze sporáku a polévku rozmixujeme do hladka, přidáme smetanu a přivedem k varu.


Doporučuji dát hodně majoránky, jinak polévka nemá tu správnou chuť. Dýně chutná jako sladky brambor, takže čekejte že i polévka bude mít nasládlou chuť. Chutná nejlíp druhý den do uvaření.