Listopad 2011

seriálový život

16. listopadu 2011 v 14:29 | slečna Pé |  mimochodem
Horákovi

Asi můj první seriál,který jsem viděla úplně celý a zároveň první,který jsem si stáhla na uložto. Nevím jak dlouho to je co jsem ho viděla, ale hrozně mě bavil. Taky mi příjde, že titulní písnička byla první a poslední " štěk" Vlasty Horváta v televizi :-D ( od té doby jsem ho nikde neslyšela ani neviděla).
Gilmore girls/ Gilmorova děvčata
Zbožňuju ty dvě ukecané baby,které mluví tak rychle, že to snad ani není možné a pijou hektolitry kafe.Jejich hlášky nemají chybu. Není co dodat
Vyprávěj
Když byl v televizi, měla jsem zrovna před maturitou, později jsem si seriál stáhla na internetu. Třetí serii teď sleduju v televizi. Je zajímavé sledovat, jak kdysi žili naši rodiče a prarodiče. Na jednu stranu jsem ráda, že jsem v tomto období nežila ( v Československu jsem se ještě narodila, ale to už bylo to doznívaní- komunismus v té době byl v úpadu), kvůli tehdejší politické situaci a na druhou stranu, bylo vše jednodužší, zboží nebylo tak dráhé a celkově se k sobě lidé chovali slušněji a drželi pospolu.

Cyndi Lauper- True colors

9. listopadu 2011 v 20:04 | slečna Pé


Show me a smile then,
Don't be unhappy
Can't remember when I
last saw you laughing
If this world makes you crazy
And you've taken all you can bear
You call me up
Because you know I'll be there

I see your true colors
are beautiful like a rainbow

Ta písnička mi hrozně připomíná jednu osobu, která v poslední době nemá moc štěstí, ale nevzdává se bez boje.
Patří ji můj velký obdiv za to co dělá, jak sní a za všechnu tu vytrvalost. :-)


Sean Smith- Sen jménem Harry Potter/ J.K. Rowling- A Biography

2. listopadu 2011 v 23:28 | slečna Pé |  knihy
Právě jsem dočetla biografii Joanne Rowlingové, nedá mi to, musím se s Vámi podělit ...
Celá kniha vlastně popisuje Joannin život od útlého dětství až po její cestu ke slávě a titulu nejžádanější spisovatelsky na světě. Prostřednictvím knihy se čtenář dozví jak Joanne začala chodit do školy, že měla literární ambice už od dětstí, které neustále stimuloval její otec tím, že jí předčítal knihy.Mezi jeji nejoblíbenější dodnes patří White Little horse, toto v Joanne probouzelo fantazii. Vymýšlela různé hry a příběhy, kterými bavila nejen svou mladši sestru D,i ale také spolužáky. Na venek působila jako tichá, nenápadná dívka. Postupem času začala navštěvovat Exeterskou univerzitu, kde vlastně získala na větší popularitě,už nebyla ta odstrčena. Seznamovala se s životem v klubech,alkoholem, cigaretami, ale také francoužštinou, která byla jejím hlavním studijním oborem. I zde nepřestala Joanne číst - na kolejích jí dělala společnost Jane Austenová, její oblíbenkyně a Tolkien :-). Spolužáci si ji pamatovali jako dívku s vyraznými černými linkami a ryflovou bundou.Po studiu na Exeterské univerzitě, v době kdy zemřela její matka(ovlivnila jeji tvorbu),přijala nabídku učitelky jazykové školy v Portugalsku, tento pobyt se pro ní stal osudovým. Zamilovala se do portugalsce Jorgeho Arantese s nímž prožila krátké manželství z kterého vzešla dcera Jessica. Po rozporech od něj utekla zpátky do Anglie, kde žila jako svobodná matka na sociální podpoře, která s dítětem v kočárku psala po kavárnách Harryho příběh.
Někde mezi tímto líčením Joanna života se odehrála známa situace,kdy Jo sedí ve vlaku z Manchasteru do Londýna - zde vznikla myšlenka vytvořit postavu Harryho.
Další pasáže knihy pak popisují několik let, které proběhly před tím než došlo k vydání prvního dílu Harryho Pottera a co následovalo po něm. Je zajímavé sledovat jaké podněty měla autorka k vytvoření různých scén a postav v knize, jak se inspirovala svými přáteli a lidmi ze svého okolí a kolik toho z dětství a zážitků vložila do knihy.

Jo je velká hlava, vše měla od začátku promlšlené do posledního puntíku, dělala si neustále poznámky, na jejichž základě pak psala knihu a měla neskutečnou pamět. Předtím než jsem knihu přečetla obdivovala jsem ji, teď jí obdivuju ještě víc!
Kdybych měla popsat co všechno mě v knize ještě zaujalo, byl by z toho šíleně dlouhý článek, proto doporučuji přečíst, pak si vytvoříte na Jo vlastní názor.