Prosinec 2011

ohlednutí 2011

31. prosince 2011 v 0:07 | slečna Pé |  zápisník
aneb co rok 2011 dal a vzal. Tak jako loni i letos přicházím s článkem ve kterém se pokusím shrnout, celý rok 2011. Zažila jsem chvíle kdy jsem byla šťastná, pocity úlevy, sklamání a chvíle smutku.
tak tedy:

presents

26. prosince 2011 v 17:57 | slečna Pé |  zápisník
Letošní Vánoce byly překvapivě lepší něž ty loňské. Sice jsme měli se štedrovečerní večeří trošku skluz a večeřeli až po 6 hodině i tak to dopadlo docela obstojně. Babička už před půl hodinou klepala na topení ( smluvené heslo, že můžeme dojit) a můj P. dorazil zrovna, když jsme se chystali rozbalovat dárky, takže to bylo maličko jiné než v přechozích letech i přesto to bylo hezké, mám pocit, že on k nám do rodiny už tak nějak patří a všichni ho jako člena téměř berou. :-)A reakce na mé dárky? P. naprosto nadšený z parfému,večer spal v novém pyžamu , mamka měla radost z nových kořenek, s radostí vyhodila ty staré hnusné plastové a zeptala se mě, zda bych ji nesehnala ještě další, že by si do nich dala i méně používané koření ( dostala 6 kořenek- kmín, paprika, pepř, majoránka, bobokový list a nové koření), dnes si začala číst zajímavosti z knížky Pod pokličkou. Děda uvítal novou čepici s tím že starou vyhodí a babička si na Štedrý večer začala mazat záda mou hřejivou koňskou mastí :-D, taťka a brácha se nevyjádřili tak nevím. L. byla taky nadšená, načež mi po pár dnech oznámila, že jsem jeji segře vyfoukla dárek ptž od ní taky dostala kalendář a že od tety dostala naprosto stejnou pěnu do koupele ve tvaru stromečku :-D. Doufám že i u A. se mi to povedlo s knížkou Marley a já ,po které tak dlouho toužila :-)
A já? Byla jsem opravdu nadšená, má knihovnička se rozrostala o další 4 knihy - P. byl takový blázen a z mého seznamu knih ( bylo jich 5) mi koupil hned 3 :-D s tím že prej ty poslední dvě nemohl nikde sehnat.
Dostala jsem tyto knihy:
  • Předčítač (P.)
  • Parfém: příběh vraha (P.)
  • Jozova Hanule (P.)
  • Jeden den ( rodiče)

Od P. jsem ještě dostala rukavice a užasné tričko s Mickeym a Minnie :-). Od našich (vybírala jsem si sama)- parfém, 2x balzam na rty, linky ve fixe, 2x tričko, dlouhý svetr, ponožky, kalhotky, pyžamo a helmu na lyže :-). Brácha mi dal sadu svíček a u babičky jsem si rozbalila tričko. Od L. jsem dostala náramek a přívěšek z křišťálu a od A. diář, čaj, 2x náramek, lak na nehty a kosmetickou taštičku.

The Christmas time

21. prosince 2011 v 23:51 | slečna Pé |  zápisník
V tomto předvánočním období peču cukroví a chodím do práce. Škola mi skončila 16. prosince a od té doby mám prakticky volno. V práci je to teď šílené, lidi začínají s vánočními nákupy jídla a tak počítám, že zítra a v pátek to bude nejhorší, naštěstí v pátek nejdu. Na učení, čtení a jiné věci moc času nezbývá, teprve po svátcích se začnu zabývat školou, nemíním si je kazit.
Od posledního článku se toho seběhlo celkem dost. Pochováváme exprezidenta pana Václava Havla, který z posledních vzpomínek vypadal velmi nezdravě. Ano ani já si to neodpustím a něco málo k němu napíšu. Tohoto pána jsem si vždycky vážila a budu vážit, před nedávnem, když byl v televizi s Dalajlámou jsem si říkala, jak inteligentní a zcestovalý to je člověk. Kdybych měla označit dva největší Čechy, byl by to právě on a Karel Gott, nevím proč ale jsou pro mě symbolem češství. Troufám si říct, že Václav Havel pro naší republiku udělám víc než dost, i když jsem si už vyslechla i ty názory, že byl pouze figurka na hracím poli,pak mi ale vysvětlete proč je tak světově uznávaný a vážený? Zda se mi, že teprve potom co odešel z vlády jde republika do kytek. Nechápu, jak se někteří mohou o mrtvém člověku vyjadřovat jako o sviňi, kdybyse každý choval z poloviny aspoň tak jako on,máme se o hodně líp ( i on nebyl neomyslný a udělál některé chyby i tak to byl dobrý člověk) a co mě nejvíc zaráží je ten falešný a přehnaný smutek našich politiků+ neustálé omývání informací v médiich. Ať ho nechají v poklidu odejít, tohle by si určitě nepřál,to nebyl styl, výstředního a tak lidského Václava Havla.
V poslední době nám umírá jedna osobnost za druhou a co je na tom nejsmutnější? Tito lidé jsou nenahraditelní. I naší rodiny se to týká, už je to měsíc, co odvezli prababičku do nemocnice, bohužel jsme se dozvěděli, že její stav se nezlepšuje a umírá, mým přáním je aby mezi námi byla aspoň do Nového roku.

Ráda bych psala o něčem veselejším, vždyť za 3 dny jsou Vánoce.:-) Letos přišli opravdu rychle, ani jsem to nestačila vnímat. Minulý týden jsem zapoměla na to, že v sobotu jedeme do Vídně. Po dvou letech jsem si opět vychutnala jejich úžasný punč. Malinový a jahodový byl nejlepší. Pokud mi výjde čas dám tady nějaké fotky, taky mám v plánu napsat i nějaké recepty na cukroví, sice je letos už nevyužijete, ale za rok se zase budou hodit :-). Na Vánoce se docela i těším, hlavně na kapra,salát a na radost z mých dárků, nemůžu si pomoct ale po dnešku citím, že to zas tak špatné Vánoce nebudou, hlavně proto, že jsem zaznamenala trochu odlišný a překvapující přístup k nadělování dárku. I taková maličkost mě příjemně potěšila,nemá smysl to vysvětlovat, ten pocit je ve mě :-). A ten dnešní sníh venku doufám vydrží, bylo to užasné, když začalo sněžit :-)

Všem přeji krásné Vánoce, užívejte si ty chvíle volna, pohody a koukejte na pohádky v televizi, já osobně se těším na Štědrý večer, na čt1 hrajou mé oblíbené Pelíšky :-) a den předtím je na Primě Love actually (Láska nebeská),můj symbol vánoční nálady, pro toho kdo tento film nemusí doporučuju na čt 1 Anděl Páně.

Měj te se krásně
slečna P.

seasons

8. prosince 2011 v 20:36 | slečna Pé |  fotočlánky
Let it snow !

3. prosince 2011 v 15:27 | slečna Pé |  zápisník
Je tady Prosinec, měsíc Vánoc, oslav Nové roku, chvil pohody, přání, kouzel, pohádek ale bohužel taky učení :-/. Letos to budou první vánoční prázdniny s hromadou příprav na zkoušky. Páni doktoři, doktorky- magistři a magistry se asi zbláznili( nebo spíš jsou líni), v zápočťáku nemáme ani jednu písemku a vše vypsali na zkouškové období. Takže místo užívají bude užírání nad učením ... Už 12.12. mě čeká zkouška z aj výslovnosti a jen představa, že podmínku je nulová tolerance chyb mě šíleně znervozňuje. S velkým úspěchem o zkouškovém nepočítam, ale i tak se budu snažit ze všech sil.

Počasí letos opět nezklamalo, a já koukám z okna na zablácený trávník a holé stromy. Zima je, to ano, ale chce to sníh. U nás zatím nespadla ani vločka, a řeknu Vám je to vážně divné jet o víkendu na hory, kde není sníh. I tak mám Vánoce( i bez toho sněhu) moc ráda, i když je pravda že posledních několik let si je neužívám tak jak bych chtěla. Hrozně se těším na tu radost blízkých z mých dárku, na pohádky,vánoční filmy, bramborový salát a kapra. Musím se přiznat, že stále ještě nemám nakoupený všechny dárky, protože čekám na výplatu, což mi připomína, jak jsem ráda za zákazníky a jejích šílené nákupní maratony v místním Globusu- bez nich bych neměla na prosinec tolik šichet. V lednu bude snad velká výplata :-)

K Vánocům si toho moc nepřeju, doma si všechny dárky vybírám sama ( což je mi moc líto), u přítele to bude tak na půl,letos jsme si dali takový menší seznam typů na dárky = v tom mém byli knihy, hrneček, a konvička na čaj. U ostatního se nechám ráda překvapit.
A co si přejete vy ? malá inspirace neuškodí ...


PS: přeji všech vysokoškolákům pevné nervy s učením o vánočních svátcích a ostatním, aby si to pěkně užiji a hlavně se vykašlali na účení :-D