The Christmas time

21. prosince 2011 v 23:51 | slečna Pé |  zápisník
V tomto předvánočním období peču cukroví a chodím do práce. Škola mi skončila 16. prosince a od té doby mám prakticky volno. V práci je to teď šílené, lidi začínají s vánočními nákupy jídla a tak počítám, že zítra a v pátek to bude nejhorší, naštěstí v pátek nejdu. Na učení, čtení a jiné věci moc času nezbývá, teprve po svátcích se začnu zabývat školou, nemíním si je kazit.
Od posledního článku se toho seběhlo celkem dost. Pochováváme exprezidenta pana Václava Havla, který z posledních vzpomínek vypadal velmi nezdravě. Ano ani já si to neodpustím a něco málo k němu napíšu. Tohoto pána jsem si vždycky vážila a budu vážit, před nedávnem, když byl v televizi s Dalajlámou jsem si říkala, jak inteligentní a zcestovalý to je člověk. Kdybych měla označit dva největší Čechy, byl by to právě on a Karel Gott, nevím proč ale jsou pro mě symbolem češství. Troufám si říct, že Václav Havel pro naší republiku udělám víc než dost, i když jsem si už vyslechla i ty názory, že byl pouze figurka na hracím poli,pak mi ale vysvětlete proč je tak světově uznávaný a vážený? Zda se mi, že teprve potom co odešel z vlády jde republika do kytek. Nechápu, jak se někteří mohou o mrtvém člověku vyjadřovat jako o sviňi, kdybyse každý choval z poloviny aspoň tak jako on,máme se o hodně líp ( i on nebyl neomyslný a udělál některé chyby i tak to byl dobrý člověk) a co mě nejvíc zaráží je ten falešný a přehnaný smutek našich politiků+ neustálé omývání informací v médiich. Ať ho nechají v poklidu odejít, tohle by si určitě nepřál,to nebyl styl, výstředního a tak lidského Václava Havla.
V poslední době nám umírá jedna osobnost za druhou a co je na tom nejsmutnější? Tito lidé jsou nenahraditelní. I naší rodiny se to týká, už je to měsíc, co odvezli prababičku do nemocnice, bohužel jsme se dozvěděli, že její stav se nezlepšuje a umírá, mým přáním je aby mezi námi byla aspoň do Nového roku.

Ráda bych psala o něčem veselejším, vždyť za 3 dny jsou Vánoce.:-) Letos přišli opravdu rychle, ani jsem to nestačila vnímat. Minulý týden jsem zapoměla na to, že v sobotu jedeme do Vídně. Po dvou letech jsem si opět vychutnala jejich úžasný punč. Malinový a jahodový byl nejlepší. Pokud mi výjde čas dám tady nějaké fotky, taky mám v plánu napsat i nějaké recepty na cukroví, sice je letos už nevyužijete, ale za rok se zase budou hodit :-). Na Vánoce se docela i těším, hlavně na kapra,salát a na radost z mých dárků, nemůžu si pomoct ale po dnešku citím, že to zas tak špatné Vánoce nebudou, hlavně proto, že jsem zaznamenala trochu odlišný a překvapující přístup k nadělování dárku. I taková maličkost mě příjemně potěšila,nemá smysl to vysvětlovat, ten pocit je ve mě :-). A ten dnešní sníh venku doufám vydrží, bylo to užasné, když začalo sněžit :-)

Všem přeji krásné Vánoce, užívejte si ty chvíle volna, pohody a koukejte na pohádky v televizi, já osobně se těším na Štědrý večer, na čt1 hrajou mé oblíbené Pelíšky :-) a den předtím je na Primě Love actually (Láska nebeská),můj symbol vánoční nálady, pro toho kdo tento film nemusí doporučuju na čt 1 Anděl Páně.

Měj te se krásně
slečna P.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Any Any | Web | 22. prosince 2011 v 10:34 | Reagovat

fajný design :)

2 Lauralex Lauralex | Web | 22. prosince 2011 v 21:35 | Reagovat

Pana Havla už je na mě všude moc, takže se nevyjadřuju. Ale nic špatnýho neříkám.
A prababičkou je mi to líto. Vím, že ti tohle vůbec nepomůže, ale třeba se ještě něco zlepší. Moje babička je taky v nemocnici.
Jinak já se těším na premiéru Tajemství staré bambitky, Grinche bohužel už dávali a na Polární expres. Ale já čučim na všechny pohádky, mám je nejradši. :D
Tobě taky krásný Vánoce, ať najdeš, co sis přála, pohodu, užij si volno a vstup do novýho roku pravou nohou. Jo, a plno dalších článků! :)

3 Infary Infary | Web | 23. prosince 2011 v 15:18 | Reagovat

Musím si stáhnout Lásku nebeskou!! Viděla jsem ji, ale nemám ji, jak je to možné!!!
Šťastné a Veselé =)

4 Es. Es. | Web | 24. prosince 2011 v 15:38 | Reagovat

s Havlem máš naprostou pravdu, byl to výjimečný člověk a já mám k němu úctu, sdílím s Tebou svůj názor, vystihla si to úplně přesně, tohle si totiž myslím i já ;-)
doufám, že s Vámi prababička zůstane ještě nějakou dobu, je to smutné, ale bohužel s tím nic nenaděláme.. I já se těším na pohádku Micimutr :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.