Únor 2012

začátek letního semestru

26. února 2012 v 18:24 | slečna Pé |  zápisník
První týden letního semestru mám za sebou. Trochu mě doprovazí pocit flákačství, když se podívám jak narvané dny mají studující kamarádi okolo mě. I přesto že mám pouze 5 předmětu a 3 tělocviky to nebude žádná sranda. Předměty v letňáku budou o to víc těžší. Na staroslověnštinu hledím jako puk, dostali jsme cyrilickou abecedu a máme za úkol se naučit číst dvě A5 textu, pro někoho kdo v životě neměl v ruce ani azbuku je to něco nového. Dalším šíleným předmětem bude morfologie (tvarosloví), svou upřímností mě učitelka překvapila mám z ní dobrý pocit z učiva moc né, budeme rozpitvávat každé slovo a zabývat se jeho stavbou. Taky jsem zvědavá na Českou literaturu od 19. století chlapek co předmět učí je odborník na Hrabala, básnický fanatik a dokonce měl i nějaký pořad na ČT1. Do jeho předmětu máme přečíst 34 knih a já hořím zděšením i nedočkavostí co nám vybere, chtěla bych mít už jasno v tom co vlastně budu číst.
V úterý s ním máme první hodinu. Možná se divíte proč mám tolik tělocviku je to z toho důvodu, že se snažím vyplnit čas. Čtvrtek a pátek nemám školu ve středu tělocvik, všechny předměty z češtiny jsou v pondělí a úterý, proto tyto dva dny mám plné. Na angličtinu jak už jsem psala nechodím, je to škoda, ale nedá se nic dělat.Budu se věnovat jen češtině a literatuře , kterou budu studovat i příští rok. Příjmačky z literatury mě čekají začátkem června do té doby musím pozjišťovat co na nich bude a připravit se. Tohle musí vyjít pak už budu za vodou.Taky jsem ráda, že mám stále brigádu tím pádem nemusím sedět na zadku, přítel začal zase pracovat ve stejném podniku tak vstaváme do práce o víkendech společně.10. března jdeme spolu na univerzitní ples( světe div se on jde taky!), sejdeme se celá parta kamarádu takže se hrozně těším. Ve vztahu nám to klape, máme společné plány do blízké i daleké budoucnosti a těšíme se jeden z druhého. :-)


kabelky

22. února 2012 v 16:25 | slečna Pé |  mimochodem
aneb nutně potřebuju novou, ale žádnou který by se mi líbila jsem nikde neviděla. Mojí představou je větší- velká (prostorná) kabelka ,kterou pujde dát kolem ramen( bude mít pásek). Na polyvoru jsem objevila některé co se mi líbí ALE jsou šíleně drahé. Strašně slintám,když na městě vidím slečnu s dokonalou kabelkou a fakt by mě zajímalo odkud je mají. Ať hledám jak hledám, dokonalá kabelka nikde. Když už se mi nějakálíbí je buď moc drahá a nebo má tu příšerně vyblitou hnědou barvu!

Nemáte nějaké typy?
comeback to school

19. února 2012 v 23:30 | slečna Pé |  zápisník
Volno mi dneškem končí, zítra začíná letní semestr. Jsem zvědavá co přinese, snad bude úspěšný. Ty 2 týdny a pár dní, co jsem nechodila do školy a nemusela nic dělat mi opravdu prospěli. Když si to shrnu nedělala jsem vlastně nic :D jen si četla, spala, koukala na filmy a jednou jsme byli s P. lyžovat.
Včera jsem byla s kamarádkami na zmiňovaném maškarním plese. S maskou jsem si pravdu vyhrála, šla jsem na mrtvou nevěstu Tima Burtona. Mamka mi spíchla ze staré záclony něco jako šaty na cvoky, které jsem si dala na klasické černé, ze stejné záclony byl audělaný závoj a rukavičky. S ličením mi pomohl návod na youtube. S holkama jsme si to opravdu užily ,S. šla za Střihorukého Edwarda a L. za zdravotní sestru. Některé masky mě opravdu rozesmály a kolikrát jsem zírala na to co lidé vymyslí, nejlepší byla asi parta kluků,kteří šli za kokosy na sněhu,měli z katronu udělaný bob, gzychty na černo a věřte nebo né měli i vejce :-D.


Budu si taky muset zvyknout zase na vstávání i když nerada, není nad to se vyvalovat do 11 v posteli. Do letňáku jsem si zapsala tři tělocviky abych vyplnila volno.Po úmorném přemlouvaní STAGU se mi nakonec povedly zapsat předměty z češtiny a tělocviky, angličtinu mít nebudu, vykašlala jsem se na to, protože mám v plánu jít na jiný obor.V úterý mě čeká aerobic, ve středu pak plavání s A. a ping pong s P. Doufám,že mi zdravotní stav umožní už tento týden cvičit, byla jsem totiž odstranit znamínka a doktor mi zakázal pohyb kvůli stehům, moc ráda jsem nebyla.Pokud bude o čem, pokusím se psát častěji.

konec dobrý, všechno dobré

9. února 2012 v 18:21 | slečna Pé |  zápisník
Dnes jsem absolvovala svou poslední zkoušku tohoto semestru, která byla víc než úspěšná. Mám na kontě první A :-)
Dalo by se říct, že konec zkouškového byl pro mě šťasný i když začátek tak nevypadal.Za ten měsíc jsem si zažila tolik stresu, nespavosti a nechuti k jídlu jako nikdy dřív- ve srovnání s tím je maturita pohoda. Už mi jen zbývá podat přihlášky (celkově vyřešit kam od nového roku) a zapsat si předměty z čj v 2. semestru, docela se i těším - některé předměty vypadají zajímavě.


Prázdniny bez sebemenší myšlenky na školu mohou začít, sice je mám prakticky už od pátku, kdy jsem napsala písemnou část dnešní zkoušky, ale teprve teď si je můžu pořádně užít.
Plesová sezóna je v plném proudu a tak i mě čeká příští týden maškarní s kamarádkami a někdy začátkem března univerzitní ples. Mezi další plány patří i řecká slavnost na kterou jdu s Any a koncert Mandrage. Opravdu se na vše těším. Jdu se vrátit k filmům , čtení knih ( doma jich mám požehnaně a dnes jsem si závislácky půjčila další z knihovny), pletení a vyrábění náušnic ( dodám fotky výtvorů).

Těm co mají poslední zkoušky přeju pevné nervy :-)

top star dokumenty (1)

2. února 2012 v 17:47 | slečna Pé |  mimochodem
Před nedávnem jsem snad poprvé v televizi stihla top star dokument a jelikož mě baví sledovat životní příběhy, rozhodla jsem se odvysílané dokumenty stahovat

První který jsem viděla by o Simoně Stašové , slavné herečce a dceři Jiřiny Bohdalové. Simona je jedna z mých nejoblíbenějších českých hereček, snad vedle Holubové neexistuje herečka, která by uměla hrát vtipné i dramatické role. Díky dokumentu jsem se třeba dozvěděla, že jí v dětství vychovávala převážně babička protože její máma Jiřina byla jediná, kdo v rodině vydělával peníze i přesto má s matkou skvělý vztah a taková perlička je, že na každou generální zkouškou (divadelní hry) si zve Jiřinu- bere jí jako největšího a nejváženějšího kritika. Další zajímavostí je, že byla 3 roky vdana za Pavla Trávnička, pak si vzala itala s kterým má syna. Miluje Itálii, do které jezdí 3x do roka a sama o sobě prohlašuje, že v
minulosti byla italská kočka, kterou potkáte v Římě na každém rohu. Za vzor má italskou herečku Annu Magnani. Zlom v její kariéře představujou Pelíšky i já jsem si jí díky nim oblíbila :-)