Srpen 2012

ráj na zemi

29. srpna 2012 v 0:23 | slečna Pé |  zápisník
Jsem zpátky z Itálie. Byla to jedním slovem NÁDHERA. Miluju moře, slunění,ten klid, pohodový styl života italů atd. Nebudu popisovat den za dnem jen mé postřehy, budu chrlit hromadu informací- předem se omlouvám, že článek nemá hlavu ani patu...
Cesta tam probíhala v pohodě, ač cestovku pod názvem České kormidlo jsem neznala osvědčila se. Jediné co chybělo byla slibovaná klimatizace, trošku jsme se zapotili. Téměř celou cestu se mi podařilo prospat za což jsem ráda. Jedna z věcí, která mi vadila bylo čekání v nesnesitelném vedru než se uvolní apartmány a naopak po vyklízení apartmánu čekání na odjezd autobusu směr ČR, přičemž čekání na odjezd bylo snesitelnější i když taky dost únavné u každého zájezdu je to stejné.
Musím konstatovat, že celkově byla dovolená úžasná, přímo na jedničku. S vlastním kuchtěním jsme to vyhráli. Vařilo se jak a kdy se chtělo. Italský betonový chleba jsme vyměnili za tousťák a ovesnou kaši, obden se jedl meloun,byla vodárna, pilo se pivo, víno, sangria pak i havana club se spritem.
Moře bylo teplé jako čaj, ráno čisté odpoledne v něm plavali sem tam chaluhy. Pláž jak jinak než písčitá, sice se na ni líp leželo, ale osobně dávám přednost oblázkové- písek jsem měla opravdu všude (včetně vlasů).

events

1. srpna 2012 v 14:48 | slečna Pé |  zápisník

Nějak teď nezvládám psát články takže své zážitky sepíšu jen do odrážek.


  • Jižní Morava byla užasná, stejně jako minulý rok. Sicenáš pobyt trval jen 3 dny, ale i tak bylo skvěle. Víno letos je opradu vydařené, protože byl opravdu teplý podzim.
  • s L. jsme se minulý týden vydali na cyklovýlet, naším cílem byl Choltický větrný mlýn. Trošku jsme cestou bloudili, ale nakonec se nám podařilo zdárně dojet do cíle. Mlýn byl oplocený, majitelé se o něj hrozně dobře starají. Za dobrovolný příspěvek jsme měli možnost podívat se i dovnitř k tomu nám paní řekla i pár věci. Domů jsme dorazili k večeru,překvapivým zjištěním bylo, že náš výlet měl 36 km. Máme být na co hrdé :D
  • celý červenec pracuju a vůbec mi to nevadí. Neumím si představit prázdniny bez brigády asi bych se ukousala nudou. Těším se na výplatu, peníze půjdou na dovolenou, stravu a snad taky nějaký nový kousek do šatníku.
  • v neděli po práci jsem byla s taťkou na dostizích v nedalekém hřebčíně. Naposledy jsem byla na podobné akci jako malá takže mě to dost překvapilo.

  • už za 16 dní odjíždíme na dovolenou do Itálie :) Hrozně se těším. Jen se modlím ať příteli včas dorazí pas, vpohodě se domluvíme na věcech ohledně cesty, vaření apod.