Září 2012

kosmetické úlovky

27. září 2012 v 18:25 | slečna Pé |  mimochodem


Přináším mé úlovky z oblasti kosmetiky :)

1. Nivea baby: hydratační mléko - Pro mě nejlepší tělové mléko co může být. Díky tomu, že je vytvořeno pro citlivou pokožku miminek je vysoce hydratační. Rychle se vstřebává, nezanechává lepkavý povlak( jak se mi u některý mlék stávalo) a má příjemnou vůni. Když se vrátím od moře a mažu se jim nikdy se nesloupu. Vypotřebovala jsem už tak 2 balení a stále mě neomrzel. :)

2. Essence: break trought - k tomu není co napsat, každý má tyto laky určitě vyzkoušené. Moc dlouho na nehtech nevydží ale mě to vyhovuje. Nejsem moc náročná, když se začne loupat odlakuju a natřu něčím jiným.

3. Essence: LOL - Lak mi vybral přítel, že prej se hodí k tomu fialovému. Lakuju si s ním vždycky jeden nehet na ruce. Chválim designery této značky lahvičky vypadají opravdu dobře.

4. Maybellin: The colossal volume expres - Nikdy jsem nevěřila tak hustým kartáčkům( používala jsem gumové) jako má tato řasenka, bála jsem se, že řasy budu mít slepené. Dostala jsem ji od tety k narozeninám a po prvním nanesením jsem byla mile překvapená - řasy byli dokonalé rozčesané a dlouhé. Jediné mínus vidím v tom , že kartáček nabírá velké množství barvy, takže ho musím pořádně otřít o okraj.

5. Essence Cherry blossom girl- it´s peach not cherry- Z nové řady Essence, zaujal mě na první pohled. Na nehtách vypadá mnohem líp než na obrázku, barva je světlejší tato!

6. L´oreal Studio Silk&Gloss : curly power - Výborný sprej na tvarování vln. Neobsahuje lak, takže vlasy nezatěžuje. PO umytí se mi vlasy lehce vlní a sprejem je vždycky vytvaruju ( po ostříhání o 20 cm se začali kroutit ještě víc). Vyzkoušejte.

Chci se zeptat,máte někdo zkušenosti s nějakým mlékem/krémem proti celulitidě a striim?
Nevyznám se v nich a nechci investovat, když nevím zda to určitě zabere.

last free days

15. září 2012 v 20:28 | slečna Pé |  zápisník
S politováním si uvědomuju, že mě čeká poslední týden volna, pak už jen škola. Nevím zda se těšit nebo ne- na jednu stranu mám strach a na druhou jsem hrozně zvědavá co mě čeká. Předměty mám zapsané a vím, že to nebude žádná sranda, protože kreditů mám docela málo + nějaké díky uznaným předmětům ztratím.
Ne, nechci myslet na školu když ještě nemusím. Včerejšek byla poslední možnost se někam ještě dostat ( příští týden bude čistě pracovní) a tak jsme tedy vyrazili na výlet do zlínské zoo. Cestovali jsme přes student agency a jejich regiojet. Na dálkové cesty už jinou přepravu používat nebudu. Ceny jsou o polovinu nižší, personál příjemný navíc dostanete kafe, denní tisk a vodu. Z mé strany naprostá spokojenost.
Zoo nádherná, troufám si říct, že nejkrásnější v ČR (dobře nebyla jsem ve všech!). Krásně řešená na světadíly od Jižní Ameriky po Etiopii, zvířata mají přirozené výběhy, ploty schované za zelení, informační tabule a tématické dekorace na jedničku. Navíc jsme s P. trefili perfektní počasí nebylo ani teplo ani zima, svítilo sluníčko a tak zvířata nebyla zalezená, spokojeně se vyhřívali ve svých výbězích.

Musím se taky pochlubit, že od začátku měsíce poctivě cvičím, stravuju se zdravě a dodžuju pitný režim( i když občas trošku zhřeším :). Snad se brzy dostaví i výsledky. Doufám to zvládnu i přes školu.

A co vy? Jak trávíte školní dny/ poslední dny volna?

prázninové čtení 2012

10. září 2012 v 12:24 | slečna Pé |  knihyVesnický román - ještě trošku školní záležitost, nestihla jsem ho dočíst před zkouškou. Nicméně knížka je natolik výborná, že jsem neměla to srdce jí odložit. Dočetla jsem jí. Karolína Světla je mojí nejoblíbenější spisovatelkou 19. století, její romány jsou úžasné. Mistrovsky dokáže vylíčit charekter postav.


Letopisy Narnie: Čarodějův synovec- Nenáročné čtení, kompozicí spíše psané pro mladší ročníky než jsem já :D Trošku mě to zklamalo. Každopádně bylo zajímavé se dozvědět jak vlastně vznikla Narnie.


Hovno hoří- knihu jsem si přečetla z toho důvodu, že miluju film Pelíšky. Čekala jsem od ní víc, některé povídky mě vůbec nebavili. Na pár hlášek z filmu jsem narazila, alel nebylo to ono. Musím říct, což se moc často nestává, že film je 1000 x lepší než kniha i když pravda je ta, že kniha je úplně jiná než film. Časem se chystám na Občanský průkaz. Pan Šabach zatím není můj šálek čaje tak uvidíme.


Letopisy Narnie: Lev,čarodějnice a skříň- miluju film! Proto jsem se rozhodla přečíst i knihu. Opět nenáročna četba, spíše pro mladší. I přesto se mi kniha líbila avšak dávám přednost filmu.

Jiskra života - můj první počin od Remarqua. Nebude poslední. Kniha má silný příběh, který se odehrává za 2. světové války v německém koncentračním táboře, líčí životy tzv. veteránů tábora, stovky mrtvých denně a konec 2. světové války- osvobození a tehdejší reorganizaci vedení v táboře, kdy se začali proti nacistům věznově vzpouzet. Ze začátku mě moc kniha nebavila, ale postupně byla zajímavější a zajímavější.

Jak vytrhnout velerybě stoličku- Nedávno jsem viděla film a dostala chuť přečíst si knihu. Dočítám poslední kapitoly a vzpomínám na dětství,kdy jsme koukali na kazetu u dědy na videu :)

kuře na talíři

8. září 2012 v 18:42 | slečna Pé |  recepty
Recept je od maminky mého přítele, kuře peče na velkém keramickém talíři proto ten název. Můžete však použít klasickou zapékací misku nebo pekáč.

Potřebujeme:

1 kuře
sůl
grilovací koření
špek
máslo
vodu

Postup:
Kuře pořádně omyjeme, nasolíme pouze zevnitř (1 čajová lžička soli). Zvenčí posypeme ze všech stran grilovacím kořením. Talíř nebo zapékací mísu vyložíme špekem v místech kde se kuře mísy dotýká. Kuře položíme do mísy a na něj 2 plátky špeku a 2 plátky másla, které dáme i mezi křídla a stehna. Do mísy nalijeme 1- 2 dcl vody. Přikryjeme alobalem a dáme do trouby na 200 stupňů, po 15 minutách sundáme alobal, podlijeme 1 dcl vody ( pokud je šťávy moc nepodlíváme) a pečeme hodinu a půl. Při pečení co 15 minut políváme výpekem.


Musím říct, že lepší pečené kuře jsem nejedla.

motovýlet

4. září 2012 v 20:18 | slečna Pé |  zápisník
Začátkem září pro mě prázdniny nekončí:), stejně jako většina vysokoškoláku mám ještě 3 týdny volna a do školy jdu 24. září. Je to fajn, myslím si, že za ty nervy u zkouškového je téměř měsíc navíc dostatečnou odměnou.
Téměř celé prázdniny jsme oba byli v práci a tak nebylo moc času na to jezdit na výlety. Včera jsme měli oba volno a tak se jelo na výlet.
Můj den začal návštěvou zubaře, víc jak týden mě bolely zuby( zvláštní že přední ) takže to bylo nevyhnutelné. Zubařka mi udělala rentgen, zuby mi zbrousila a řekla, že je mám hodně namáhané, vrchními zuby si je jakoby koušku (nevím jak to jinak popsat.,ale vůbec si neuvědomuju, že to dělám:D). Následovaly otisky, koncem měsíce si jdu pro jakousi nakusovácí dláhu, kterou budu nosit na noc. Budu vypadat jak hokejista :D Snad zuby zase nezačnou bolet, říkala, že by je musela otevřít, na jednom se nepratrně něco tvoří. Celá ta sranda s "chráničem pro hokejisty" mě bude stát 450 kč, no radost mám !

Na výlet jsme nakonec vyrazili kolem 10 hodině. Jelo se jak jinak než na scootru. Za ten den jsme najezdili asi 200 kilásku a přítel si liboval, jak málo jeho " miláček" žere. První zastávka byla v Ikeii. Ach, jak já ten obchod zbožňuju. Strašně se těším až budeme zařizovat společné bydlení, pořádně se vyřádím pokud bude dost peněz. Dokonce jsem se přistihla, že při tom prohlížení nahlas zařizuju :D ikdyž ještě nemám kam. Avion jsme jen tak proletěli, nejdéle jsme se zdrželi v Gatu. Vybrala jsem si tam kalhotky a přítel trika. Pak se jelo do Karviné, maminka od P. tam je v lázních. Zašli jsme na oběd, pokecali, ukázali fotky z Itálie a zašli do Kiku kde bylo prd.