Říjen 2012

dárečky

26. října 2012 v 11:59 | slečna Pé |  zápisník
Je sice teprvé říjen, ale mé nakupování vánočních dárku je v plném proudu. Nepřestávám se divit tomu, jak jednoduše se mi dárky letos vymýšlely. Stačil mi jeden den v práci za pokladnou a chvilka přemýšlení - nápady byly na světě. Strašně ráda dělám druhým radost, takže v nakupování se vyžívám. Finančně mi to letos nedělá problém, za léto a poslední měsíc jsem si vydělala dost penízků.


Včera jsem dokoupila oběma kamarádkam dárky, pro jednu dokonce i k narozeninám( má je jeden den před Silvestrem). Mám z toho opravdu radost. Pro přítele už mám taky něco objednané, ještě čekám na seznam pro " Ježíška" ( taková insprace pro mě)
Připadám si trošku jak blázen, když vím , že mám ještě víc jak měsíc čas :D

A co vy a dárky už jste začali nakupovat, nebo tomu necháváte ještě čas?

svatá pravda

14. října 2012 v 16:14 | slečna Pé |  knihy
pana Hrabala jsem si zatím moc neoblíbila, ale v jednom s ním musím souhlasit:

" Správná literatura tu není proto, aby člověk lépe před spaním usnul, ale aby vyskočil z postele a běžel rovnou naplácat panu spisovateli na držku. "wish list- autumn/winter 12

11. října 2012 v 19:45 | slečna Pé |  mimochodem
Sice jsem si slíbila že do Vánoc přestanu utrácet a budu šetřit na dárky, ale musím zveřejnit. Jediné co si snad koupim budou ryfle na gumu a k Vánocům si řeknu o nížší boty na zimu (chci nosit hlavně když nebudu sníh,ty moje jsou diravé). Samozdřejmě bych potřebovala i svetry, teplé mikiny, trička s dlouhým rukávem a plno dalších věcí. Musím si nechat zajít chuť. Kabát a bundu naštěstí mám a šedou čepku k nákrčníku jsem konečně taky sehnala, o starost míň.


Go Ježíšku, go ! :D

Hello october

5. října 2012 v 23:47 | slečna Pé |  zápisník
Letos poprvé co mi nevadí podzim ba naopak začíná se mi líbit. Cestou do parkem hledám pod stromy kaštany, když jedeme autem kochám se podzimní krajinou. Jak vidíte i design blogu je v podzimních barvách a složku s obrázky zaplňuji těmi s podzimní tématikou, a tak jsem ho neměla ráda!

Dneska jsme s P. byli na houbách, rostou :) Nestrávili jsme v lese několik hodin jako jiní náruživí houbaři, ale i tak máme polovinu koše (pro někoho málo,taky co chcete za 2 hodiny v lese stihnout?). Docela jsem si to užívala i když mi bylo zima. Každá nalezená houba mi udělala hroznou radost, každý nález jsem nadšeně ohlašovala směrem k P. Celkově od středy odpočívam, své volno trávim s P.(až do dneška). Ve čtvrtek jsme oba akorát na hodinku odběhli do školy a večer byli zase spolu. Zašla jsem si na masáž ke kamarádce, večer hráli dobyvatele a po tom co na celém předměstí vypadl na 2,5 hodiny proud jsme hráli i s jeho taťkou karty při svíčkách. :)

Se školou to zatím vypadá dobře :) 14 dní je za mnou, baví mě to. Teda když pominu spisovku, které se upřímně děsím( loni jsem ji nezvládla) a fonetiku ( nepříjemná učitelka, nejhorší zkouška). Momentálně nejzajímavějším předmětem pro mě je scénaristika za 2 hodiny jsem se toho z oblasti žurnalistiky dozvěděla jak nikdy. Bylo to pro mě hodně zajímavé navíc jsme i psali- zprávu pro noviny, učitel hned mezi námi chodil a říkal nám co děláme špatně atd. Za domací úkol máme napsat další zprávu, což o to napsat to napíšu, otázka je kolik toho vyškrtá :D. Druhým nejzajímavějším předmětem je Evropská kulturní politika, předmět učí pán co je zároveň dramaturgem kulturních akci našeho města. Hned první hodinu nás seznamil s programem Bezručovi Opavy,která se u nás každoročně koná a má svou tradici, pak nás zavedl na přednášku ( otevřenou diskuzi) o kultuře. Druhý den nás se spolužačkou dostal do divadla na inscenaci Na Větrné Hůrce, seděli jsme v první řadě, pro mě velký zážitek :) Další hodinu nám pouštěl ukázky z dokumentu o indickém folklóru a četl citáty a myšlenky o kultuře. Taky říkal, že vrámci předmětu zájemce dostane na jakoukoliv kulturní akci ve městě- o zábavu mám postaráno.Z celého ročníku jsem ta nejzasvědcenější spolu s A., je to fajn nebýt hned ze startu ustrašená a zmatená.

Nicméně i přes tyto fajn zážitky, chodit do školy je vyčerpávající. Hodiny mám roztahané přes celý den a 3x týdně se domů nedostanu dřív jak v 8 hodin. Než doma něco udělám je kolikrát těsně před půlnocí, úkoly se mě taky týkají. Bývám hodně unavené a tak si nepřeju nic jiného než se vykašlat po příchodu domu na všechno a NAUČIT SE CHODIT BRZO SPÁT! Snad se mi to časem podaří.

Užívejte posledního sluníčka a podzimu