Listopad 2012

kde je vůle, tam je cesta

29. listopadu 2012 v 10:28 | slečna Pé |  zápisník
Konečně jsem si udělala čas, včera mi odpadly všechny hodiny až na jednu a dneska do školy nejdu vůbec. Na 1h fičím do práce. Včera jsem se rozhodla zabalit dárky. Chybí mi už jen jeden pro P. a kamarádku. Po více jak 2 měsících mám v pokoji uklizeno.Nějak mě přestal těšit už je to jen místo na přespání (ani to spaní tu není to pravé)a psaní úkolu. Necítím se tady,myšlenkama jsem pořád u P. doma, při každé příložitosti tam jezdím. Doma jsem už jak na návštěvě. Neštve mě to, i když poslouchám kecy. Snad všem konečně dojde, že chci bydlet jinde. Doma problémy, všichni se tváří jako by se nic nestalo.
Letos bych nejradši ani ty Vánoce neslavila, sice mám pořád pocit, že dárkama udělám radost, ale obávám se, že se nezavděčím. Celý Štědrý večer bude jen komedie, pak odjedu a budu štastná, že jsem s nim.Opravdou radost dárkama udělám jen P. a kamarádkám. :)


I ve škole se vztahy přerozdělili, po 2 měsících školy jsem poznala jaké hady jsem si hřála na prsou. Jsou to dětinské husičky.Když něco potřebují příjdou, ale samy dokážou o mě jen roznášet drby a když něco potřebuju já, dělají, že nic nemají. Opravdu dospělé chování. Zbyly mi jen tři, které jsou opravdu kamarádky, založili jsme si takovou školní partu, pomáhame si, radíme se a spoustu věci řešíme společně. Poznala jsem, že ve více lidech se to opravdu lépe táhne :) Jsou to zlaté holky. V poslední době se čím dál častěji zúčastnuji kulturních akcí v našem městě s M. chodíme na různé přednášky, básnické večery v sobotu 17. jsme byli na Audienci od Havla. Líbilo se mi to, i když jsem slyšela spoustu názoru na Havlovy nezáživné hry. V prosinci máme v plánu jít na další přednášku o literatuře (většinou nás na tyto akce zvou samotní učitele) a někdy za 14 dní na Annu Kareninu. Příští týden nám začínají na náměstí vánoční trhy, příležitost popít punč a mrknout na nějaké vystoupení. Kdyby to doma nebylo takové jaké to je Vánoce bych si užila. Miluju je, akorát teď na ně není ten správný čas a společnost.
Ve škole se krátí termíny, před zápočtovým týdnem (začíná 17.12.) musím odevzdat dvě práce a 12. píšu test z angličtiny. Furt to odkládám, ale je nejvyšší čas začít něco dělat. Přece jen napsat interpretaci na básnickou sbírku a vytvořit rozhlasový scénář není žádná prča.


Snad tento týden začne pořádná zima a sníh vydrží. Chci po těch letech zažít bílé Vánoce.

Milý Ježíšku

21. listopadu 2012 v 20:15 | slečna Pé |  mimochodem
S timhle mě někdo překvapit pod stromečkem, rozbrečím se na místě. Harry srcovka♥ a Twilight si chci přečíst taky znova. Bohužel si můžu nechat zdát. Hold 1500 za jeden komplet je moc, leda mít tiskárnu na peníze :DO víkendu se snad donutím k nějakému článku, je toho dost co se děje, spousta akci a událostí a samozdřejmě stereotypní škola ...

muffiny/cupcakes

11. listopadu 2012 v 11:14 | slečna Pé |  recepty
K narozeninám jsem dostala od A. výbornou knížku - 1 těsto , 100 muffinů. Od té doby je pečení muffinu jedna radost, těsto je naprosto přesné, není třeba mixovat stačí jen zamíchat, muffiny jsou nadýchané.
Nejraději peču pro známé a kamárády, poslední rok jsem si vytvořila takovou tradici- dárek když má někdo kulatiny nebo významné narozeniny napeču mu přesný počet muffiny. Příjde mi to jako výborný dárek. Osobně je jíst nemusím, ale působí mi radost když vidím že chutnají.

november 12

4. listopadu 2012 v 10:29 | slečna Pé |  zápisník
Aneb shrnutí posledního měsíce ( a pár dnů):


- škola mi dává zabrat je to jeden velký stereotypní kolotoč

- nemám na nic čas = v pokoji bordel jak v tanku, nestíhám ani číst což je moc smutné

- bojuju s angličtinou, učitelka je pěkná nána. Na každý týden musíme mít vypracovaný její nesmyslný handout, který si v hodině kontrolujeme a to je celá výuka. Nic mi to nedává, nebaví mě to, učitelka je na nás hnusná za každou blbost nám hrozí vyhazovem z hodiny. Bojím se závěrečného test

- zápočtový týden nám stanovili na poslední týden před Vánocemi, jsem nadšená. Loni jsem měla víc jak týden volno a ted to vychází naknap. Jen čekám kolik toho budeme v zápočťáku psát, polovinu předmětů máme dvousemestrárních - v ZS zápočty v LS zkoušky.

- nakupuju dárky na Vánoce (jak už jsem psala)

- těším se na přírustek do rodiny, který se má narodit v květnu. Pořád si představuju jaké to bude, v obchodech pokukuju po miminkovských věcech. Ach já budu pětinásobná sestřenka :D

- piju bylinkové čaje na padaní vlasů a zlepšuje se to :)

- jsem posedlá knihami, s M. často chodíme do antikvariátu, kde samozdřejmě neodoláme. Knihovnička se pomalu ale jistě plní. Prohlašuju, že knížky si sbírám na důchod ( jestli vůbec nějaký bude)

- včera jsem se dozvěděla, že Kryštof bude mít koncert v Ostravě, za hosta mají Jarka Nohavicu. Na 100 % s P. pojedeme už teď se těším

- pravidelně koukám na seriál Vyprávěj, díly o pádu komunismu / sametové revoluci mě dojímají. Škoda,že jsem to nezažila. Klaním se tvůrcům seriálu.