Duben 2013

baby born

26. dubna 2013 v 16:49 | slečna Pé |  zápisník
Přináší skvělou zprávu. Dnes se předčasně narodil bratránek. Už jsem se o něm několikrát zmiňovala s přáním, aby byl zdravý :) A je, jmenuje se Davídek. Na svět vykoukl v 11 hodin a 3 minuty. Ještě jsem ho neviděla, ale hrozně se na něj těším a celý den se usmívám. Zítra jdu na návštěvu.


Jsem šťastná, do rodiny přichází nové světlo- naděje , které nás doufám spojí a bude dělat radost :)

Ve svém okolí jsem malé děti nikdy moc neměla. Jen bratrance a sestřenice přes kolena, kteří byli strašně daleko. Vyzkouším si jaké je to starat se o miminko,než si pořídím vlastní :) Ach jak já miluju děti.

Co se týče zkouškového začíná mi za necelý měsíc, asi bych měla vážně pohnout ze seminárkama. Aspoň ty přípravy začínám dělat. Sluníčko hrozně láká a mě se nechce :D Večer máme párty, oslavíme miminko a zítra dodám fotečky :)

mějte se krásně užívejte sluníčka a hodně štěstí těm co začíná zkouškové a písemná maturita :)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
AKTUALIZACE 27.4.- tady jsou slibované fotky, zamilovala jsem se na první pohled ♥
minutové hry

18. dubna 2013 v 22:46 | slečna Pé |  mimochodem
O existenci minutových hrer jsem se poprvé dočetla v Tvaru. Krátký článek mě seznámil s jejich podstatou a autory. Pozornost jsem jim dále nevěnovala. Avšak nedávno jsme se o nich bavili na hodině scénaristiky, některé si pouštěli a rozebírali jejich způsob realizace. Najednou mě projekt Českého rozhlasu zaujal.

A co to vlastně minutové hry jsou?

Minutové hry jsou krátké zvukové dramatické útvary. Obvykle mají minutu až dvě (od toho název minutové hry).Český rozhlas je začal natáčet v únoru 2012 a vysílat od října roku 2012. Myšlenka minutových her není nová. V Německu a jiných evropských zemích tyto hry vznikají už řadu let. V Česku za projektem stojí dramaturgyně Kateřina Rathouská, která za něj dostala i ocenění. Učitelka nám říkala, že podle mnoha lidí by se ceny měla vzdát, protože to není její původní nápad jen ho převzala od jiných evropských rádii.
Mezi autory her patří například známý Miloš Urban, Daniela Fischerová, Mario Buzzi (hudební skladatel), Petr Hudský ( tvůrce Kriminálky Anděl) aj. Hlasy postavám propůjčují např. Hana Vágnerová, Michal Novotný, Jiřina Jirásková, Ondřej Vetchý aj.

Hry jsou dostupné k poslechu na www.rozhlas.cz/minutovehry/portal.
K hrám jsou přikládány i původní texty, takže je můžete srovnat s tím co slyšíte. Český rozhlas dokonce vyhlásil i možnost posílat své minutové hry, bohužel už jí uzavřely, protože her chodilo kvanta. I já jsem si zkusila jednu vrámci úkolu do scénaristiky napsat. Byla to pro mě zajimavá zkušenost. Bavilo mě to .
Z minutových her mě osobně nejvíc zaujala hra s názvem: Šnek, Nové a Láska na skládce. Je jich samozdřejmě víc, každá je něčím zajímavá ať zvukem či textem. Minutových her je strašně moc a pořád se natáčejí další, takže je co poslouchat.

A která se líbí vám?