Květen 2013

oriflame optimals gel

15. května 2013 v 22:09 | slečna Pé |  mimochodem
Po dlouhé době jsem našla přípravek na obličej s kterým jsem maximálně spokojena. Jedná se o čistící gel od Oriflame Optimals cleansing gel. V této řadě nabízejí čistící gely a vody pro normální /smíšenou pleť,citlivou/suchou a mastnou. Moje pleť má po všech těch bojích s akné (vyhraných) pořád sklony se mastit. Tedy sáhla jsem po tomto čistícím gelu na mastnou pleť. Krásně voní, odstraňuje make up a nečistoty. Z většiny přípravku určených na smíšenou až mastnou pleť jsem měla obličej vysušený, takže bylo zapotřebí je kombinovat s hydratačními. Optimals od oriflamu nevysušuje :), příjemně překvapil. Momentálně má zaváděcí cenu 99 kč, přijatelná cena. V obchodech gely a vody stojí zhruba taky kolem té stovky i víc.V dalším katalogu je už dražší ale i přesto si myslím, že do 150 kč je to snesitelné (aspoň pro mě). V plánu mám vyzkoušet i čistící vodu až mi dojde ta co mám doma.Můžu doporučit.

jarní úklid

6. května 2013 v 22:59 | slečna Pé |  zápisník
Jaro je v plném proudu a s je spojen jarní úklid. Letos poprvé jsem ho vzala fakt radikálně. Uklízím postupně už tak od poloviny dubna. Ze všeho nejdřív jsem uklidila boty. Povalovaly se všemožně po botnících, skříňkách a nepřehledně v krabicích. Pokaždé když jsem nějaké hledala, popadalo na mě sousta krabic na půdě a většinou jsem je nenašla nebo se musela ptát mamky. Chtělo to systém,který jsem si vytvořila. Na půdě jsem si našla krabice na všechny boty, vzala fixu, papír, lepící pásku a vytvořila si štítky,kterými jsem krabice polepila. Teď už přesně vím, kde mám jaké boty. Vyčistila jsem ty zimní a dala do pucu tenisky, sandále a žabky (s pomocí laku zamaskovala odřeniny a jiné nedostatky). Povzdechla jsem si nad tím, že většina mých bot je černých a zakázala si černé kupovat. Takže teď slídím po votočtu a obchodech a sháním žabky (ty moje jsou v hrozném stavu) a baleríny (chci krémové).Další na řadu přišla moje skříň, která je věčně přehrabaná a když vytáhnu tričko je jak předžvýkané.:D Vyházela jsem tak 20 triček "na doma" , které už stejně nenosím a spoustu dalších věcí. Něco jsem vystavila na votočtu (Odkaz v menu). Ještě mi zbývá přetřídit druhá část skříně. Více méně jen kalhoty, kraťasy, sukně apod. Věci, které už nelze prodat jsem odnesla do žlutého kontejneru pro charitu. Doufám, že někomu ještě poslouží. Pořádek jsem dělala i v mé četné sbírce náušnic. Některé jsem vyházela nebo vystavila na votočtu. Můžu dál rozšiřovat :D.
Je to strašně osvobozující se jednou za rok zbavit věcí, které člověk nepotřebuje a udělat si pořádek. Mám z toho radost, i když moje skříň má strašně moc nedostatku v oblečení. Asi začnu chodit z obrazama :D ( jak se u nás říká).


Teď už se můžu plně soustředit na zkouškové, které začíná příští týden zápočťákem. Začínám pěkně nervit, ale věřím, že já i ostatní to zvládneme.

Přeju hodně štěstí u maturit, zkoušek a příjmaček na vysoké. A co vy a jarní úklid, podnikli jste ho?