Červen 2013

random may - june

26. června 2013 v 22:51 | slečna Pé |  fotočlánky
Poslední zkouška úspěšně zamnou a oficiálně mi začínají prázdniny, ikdyž trošku deštivě. Děkuju za hezké povbudivé komentáře :).
Poslední dva měsíce jsem hodně fotila, ať už z nudy při učení nebo jen tak pro radost. O pár fotek se chci s vámi podělit, snad se budou líbit. Osobně mám takové články na jiných blozích ráda:)

se opaluje :)

pocit úlevy

21. června 2013 v 19:28 | slečna Pé
Asi si říkáte, píše článek, konečně má zkouškové zasebou. Ani omylem. Poslední zkouška mě čeká v úterý. Po měsíci se ozval učitel z filozofie, že teda stanovil termín 1.pokusu na 25.6. JO vidíte dobře, první pokus :D. Jsem zvědavá kdy chce vypisovat ty další, asi v srpnu :D.


Přesto si nestěžuju, zkoušky mám všechny hotové až na filozofii. Hrozně lituju holky z oboru, které ještě čeká literatura 19.století, některé morfologie a opravné. :( Nejlepší zprávou tohoto týdne je, že v úterý jsem pokořila morfologii!!! Stále tomu nemůžu uvěřit. :) Jak už jsem psala, je to nejtěžší zkouška z prváku a hlavně návazná na další předměty . Když jsem se dozvěděla výsledky, samou radostí mi ukápla slza.
Ze všech stran čtu a slyším, jak máte uzavřené zkouškové a říkám si, že u nás to snad nejde. Učitelé mají furt čas, takže stejně jako loni budu končit tak naknap koncem června, pokud se nic nepokazí úspěšně :) ( ještě čekám na hodnocení dvou prací). I tak si od úterka užívám " prázdniny ", včera v tom nesnesitelném vedru jsme s L. jeli k nedalekému splavu, na kolech. Hodina cesty, výlet jsme si neskutečně užili , akorát do splavu pouštěli novou vodu, takže se v tom ledu nedalo koupat. Domů jsem dorazila jako rajče :D.


Dneska je první letní den :)

A plány na léto? Tradičně koncem července Morava, víno s přítelem a jeho rodiči. Plánujeme různé výlety, přítel mění svého Burgmana za cestovní enduro, takže to jen k výletům nahrává :), pak nás taky čekají dva jednodenní fesťáky, jedny promoce, křtiny, spousta opékaček , hoooodně práce (brigády) a koncem srpna Paříž♥ (konečně si splním sen).

A jaké plány na léto máte vy?

jak jsem poznala kouzlo kokosového oleje

11. června 2013 v 11:00 | slečna Pé |  mimochodem
Mé zkouškové je téměř u konce( letos nekonečné) . Na blog jsem si nedokázala udělat čas,jednoduše byl odsunut na druhou kolej, a tak píšu až teprve dnes s pocitem viny.

Chci se podělit o můj nový kosmetický objev z kterého jsem unešená.
Je jim kokosový olej. Na blozích se o něm v poslední době hodně mluví. Četla jsem spoustu pochvalných článku, recenzí a tak jsem si řekla, že ho vyzkouším. Po pár týdnech používání jsem jeho fanynkou. Možná jste o učincích a použivání něco četli. Mě na něm baví, jak je univerzální , mám pocit, že je snad na všechno. :D Univerzálnosti bych ho přirovnala k zázračnému kelímku, ten ovšem není tak skvělý.
Výhodou je jeho tuhá konzistence, která se při cca. 200, mění na tekutou (jako klasický olej). Není třeba ho rozpouštět, doslova sám "roztaje" při dotyku s kůží :). Osobně jsem se lekla, když jsem jej otevřela poprvé a uviděla tuhé, bílé "cosi". :D.Užasné je, že nezanechává na pokožce mastný film a ihned se vstřebává. Na tělových olejích jsem nesnášela jak bylo úplně vše na mě mastné!