Červenec 2013

Jižní Moravo, miluji tě !

21. července 2013 v 9:14 | slečna Pé |  fotočlánky
Jsem zpátky z dovolené, která byla úžasná a lepší než loni. Na Jižní Moravě jsem byla už třetím rokem, letos jsem se utvrdila v tom, že je to místo, kde bych chtěla žít. :) Je to láska na první pohled. Zbožňuju ty malebné krajiny s kilometry vinic, úžasné sklípky a obdivuju práci vinařů. Dokonce si umím představit, že pracuji na vinici :D. Vím, že je to těžká práce, ale za to krásná. Jednou bych si ji chtěla zkusit. Docela lituju, že jsem se nenarodila v nějaké staré vinařské rodině . Od mala bych k této práci přičichla a pak šla studovat vysokou vinařskou a do toho dělala folklór (klavír, housle či něco jiného). Ehm, asi bych se měla vrátit do reality a přestat snít! :D

I letos jsme zamířili do Velkých Bílovec, vůbec mi nevadí, že jezdíme každý rok na to samé místo, protože je tam krásně. Máme svého oblíbeného vinaře, který nás ubytovává a má nejlepší víno :). Každé léto navíc svaz vinařů pořádá, jakýsi "tour de sklep" ( tak bych to nazvala já) neboli za vinařem do Velkých Bílovic. O víno tedy není nouze, dle libosti můžeme jit do libovolných sklepů a degustovat.Poprvé jsem se povídala do Templářských sklepů v Čejkovicích, s přítelem jsme si udělali výlet do Lednice, na kterou jsem se těšila jako malá :). Viděla jsem nejkrásnější sklepy (aspoň se to říká) ve Vrbici, raritou je, že jsou vykopány do 5 pater nad sebou, tedy jsou terasovité. Jediné místo,na které jsem se tento rok nestihla podívat je má oblíbená kaplička nad Bílovicemi (foto zde), kterou filmaři použili do Bobulí :).
Ještě bych snad mohla dodat, že na Moravu jsme cestovali na motorce, cestu cca. 200 km, jsme s malou přestávkou bez problému zvládli :)

Dost řečí a teď fotky :


Čejkovický zámeček se skvělou restauracích, kde mě poprvé polila servírka pitím :D

o všem a o ničem

10. července 2013 v 21:54 | slečna Pé |  zápisník
Už týden přemýšlím nad článkem, nic mě nenapadá. Poslední měsíce jsem tak nějak bez fantazie. Chtělo by to nějaký nápad a ne pořád jen tlachat o sobě. Takže půjdu do sebe a do internetu a budu vymýšlet. Zatím tedy, jen takové shrnutí začátku prázdnin v odrážkách.

  • prázdniny si v rámci možností užívám
  • kromě užívání taky brigádníčím, už druhým rokem v tom samém podniku, jsem spokojená, někdy si říkám, že bych šla někam jinam, ale jistota je jistota (tady mě budou chtít i přes rok).
  • na internetu skoro nejsem, vůbec mi nechybí. Přes rok jsem si ho užila až až, stejně jako vysedávání nad učením. Hlavně nemám ani moc času, když pořád někde lítám nebo čtu.
  • poprvé jsem byla na promocích, je to strašně emotivní záležitost, pokaždé když vidím, že někdo slzí automaticky, mě to taky bere :D, jsem cíťa. (má to někdo taky tak?). Bylo moc hezké vidět ty pyšné maminky, tatínky a babičky. Doufám, že za dva roky tam budu taky stát a v ruce svírat diplom. Teď jsem na sebe pyšná za uzavřený ročník, nevěřila jsem, že zvládnu všechny zapsané předměty.
  • s přítelem jsme v pondělí oslavili 4.výročí :)
  • fesťák v Holčovících byl fajn a mojí milovaní Kryštůvci bezkonkurenční ♥, těším se na Hrady
  • v úterý odjíždíme na Moravu, těším se kromě vína máme v plánu i projít si Lednici a celý areál, doufám, že P. bude mít semnou trpělivost, miluju procházení hradů a zámků :D
  • jako každé prázdniny i letos mě chytá kreativní nálada, chci si udělat nějaký DIY výrobek, zatím se k tomu moc nemám
  • po Moravě budeme malovat a snad brzy budu nastěhovaná u P., konečně se mi splní další přání :)


Snad budete shovívaví k článku "o ničem " :D