Paris - fotočlánek

11. září 2013 v 0:57 | slečna Pé |  fotočlánky
Dneska jsem si udělala radost - novou kabelkou do školy a gumáčky z Lidlu, strašně dlouho po nějakých toužím a konečně je mám :). Největší radost mám však z Kindla, rok jsem o něm uvažovala . Po roce jsem se rozhodla, že do něj investuju. Hodně čtu ( teď k jedné zkoušce budu muset načíst 30 knih) a navíc spousta knih teď přes školu není k sehnání, hlavně těch z klasické literatury. Už se těším až si nějakou knihu z Kindlíka přečtu :). Jinak včera jsem zápasila se stagem, rok od roku je rozvrh čím dál horší ... Nejsem spokojena, na předměty o které mám zájem nemůžu chodit.
No teď k fotočlánku. Slibuju, že je to poslední článek o Paříži. Jen malá ochutnávka toho, co jsem nafotila ( 600 fotek to by jste se zbláznili :D). Ať máte představu jak památky vypadají, protože většině názvy z minulého článku neřekly nic. Fotek je i tak dost, vybrala jsem jen ty nejpovedenější a nejzajímavější.


Panthéon, první místo, které jsme v Paříži viděli. Bylo 7 hodin ráno, nikde ani noha, právě vycházelo slunce. :)


Lucemburský palác a zahrady - dnes sídlo Senátu. Tam bych dokázala trávit celý den, sedla bych si do stínu s knížku a relaxovala. Zahrada je nádherná, uprostřed obrovská fontána, upravované chodníky, ideální místo pro ranní běh.


Latinská čtvrť, místo kde sídlí obrovská a známá pařížská univerzita Sorbonna. Dovniť jsme se nedostali, přístupná je jen studentům (ale my jsme studenti, bohužel ne Sorbonny :(. Dočetla jsem se, že v hlavní bvudově se vyučuje literární věda a jazyky,něco pro mě :)Notre dame, úchvatná stavba, která se stavěla přes 200 let. Ještě teď nedýcham při vzpomínce na ni.


Neskutečně vysoké stropy s křížovými klenbami


Justiční palác, dnes sídlo soudu


Interiér Královské kaple. Kaple je rozdělená na dvě patra. První patro (1.fotka) bylo určeno pro služebnictvo a nižší vrstvu šlechty. V druhém patře se modlila královská rodina a vyšší vrstva šlechty.

Pařížská radnice

čtvrť Centre G. Pompidou, zde se nachází neobvyklá budova muzea, která vystavuje moderní umění ( poslední fotka). O budově a jejím zajímavém zjevu, jsem se zmiňovala v prvním článku. Před budovou stojí fontána s neobvyklými chrliči- houslový klíč, slon, pusa, srdce, šašek nebo ozubená kolečka hodin.


Panorama- muzeum Louve. Na fotce vidíte křídlo Denon, kde je vystavena Mona Lisa. Budova muzea je ve tvaru písmene U a je obrovská. Ani se nedivím, že P. kolem něj lítal hodinu, než našel vchod do metra.

Malý vítězný oblouk, který je hned za Louvrem, přes něj se prochází do Tuilerijských zahrad.


Panorama -Tuilerijské zahrady, které jsou neméně krásné než Lucemburské nebo zahrady ve Versailles. V zahradách jsou dvě obrovské fontány, i zde mají kovové židličky na které sedávají kolem fontán návštěvníci a relaxují. Prodávají tam italskou zmrzlinu Amorino, obrovské kopečky nebo do kornoutku jako okvětní lístky. Nejlepší zmrzlina v mém životě!


Obelisk na Place de la Concorde( Náměstí svornosti), naše smluvené místo odjezdu autobusupohled z Eiffelovky, druhé patro (1. fotka), náměstí Trocadéro (2. fotka) a pohled z třetího patra na zahrady pod Eiffelovkou, je poznat na který trávník se smí stoupat :)


Pro někoho kýč, pro mě užasný symbol Paříže

Invalidovna, nechal ji vystavět Napoleon,pro válečné invalidy. Kapacita areálu se postupně zvyšovala, teď je tam pohřben sám Napoleonnádherně zdobené stropy a Napoleonova mega hrobka

dům Viktora Huga na Vogézském náměstímost zamilovaných, partnerské dvojice si zde zamykají štěstí. My jsme si ho také zamkli a klíče hodili do Seiny :). Zamykání zámečků chtějí/li na mostě zakázat, protože porušuje statiku, není se čemu divit, je tak plný, že lidé už zámečky věší na mosty v okolí.

opera Garnier

bazilika Sacré Coeur, kterou můžete najít ve čtvrťi Montmartre, leží na nejvyšším bodě Paříže. Společně s muzeem Orsay, je to jediné místo, kde se nesmělo fotit.


Makronky ♥

známý kabaret Moulin rouge, šílené vstupné 180 euro :D


krásně osvícená Eiffelovka (pohled z Trocadéra), měli jsme štěstí, zrovna blikala :)


zámek Versailles, vše ze zlata, až to bylo kýčovité. Byl tak velký, že se nevlezl na žádnou fotku. Prošli jsme si jen jedno křídlo a šli se podívat do zahrad.

zrdcadlový sálobrovské zahrady a nádherná alej se vzrostlými stromy


zámeček z růžového mramoru Grand Trianon s rozkošnými zahradami, sloužil návštěvám Ludvíka XIII., celkem dálka od Versailles

Supermoderní čtvrť La Defénse, bohužel jsme kolem ní jen projížděli. Průvodkyně říkala, že tam nesmějí stavět autobusy, příjde mi to jako blbost.
Vítězný oblouk a pohled ze střechy na La Defénse, Eiffelovku a nejznámnější francouzský bulvár Champs Elyseés

zjistili jsme tajemství úhledně posečených svahů v Tuilerijských zahradách, fikaní francouzi ...Mona Lisa, hodně slávy na tak malý obraz. Další Da Vinciho obraz, údajně jeho milenec všimněte si toho úsměvu ...


pyramidy v Louvre - uvnitř a obrácená :)

smutnější a odvrácenější strana Paříže, zverimexy. V jedné ulici jeden za druhým, prodavali tam štěňátka , které měli v akvarcích (malých kotcích) na pilinách. Otřesný pohled :(, u nás bychom to považovali za týraní zvířat, ve Francii něco normálního. Chtělo se mi brečet ... žádný výběh, žádné procházky. Nejhorší pohled byl na štěně dogy, která byla v akvárku 1x1m, nemohla se ani postavit ...

věznice Conciergerie, nádherná stavba, pro strašné účely. Vězni zde šli na gilotinu, uvězněná zde byla Marie Antoinetta, která byla popravena za francouzské revoluce.


Poslední den, zbylo nám dost peněz, rozhodli jsme se ochutnat nějakou francouzkou specialitu - šneci a losos s ratatouille a ryží. Přítel měl kuře na bylinkách s francozskýma hranolkama.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alí Alí | Web | 11. září 2013 v 9:44 | Reagovat

Týýjo, krásné fotky! Musel to být úžasný zážitek, jsem ráda, že jsem to viděla aspoň na fotkách :-P

2 Infary Infary | Web | 11. září 2013 v 10:37 | Reagovat

Do jedné hodiny v noci jsi to dělala? Blázínek 8-O Fotky jsou moc krásný, viděla jsem je vlastně na fb, to se mám :-D

3 Gooverka Gooverka | Web | 11. září 2013 v 11:37 | Reagovat

Fotky jsou úžasné! Mám se do Paříže na co těšit, a ta noční Eiffelovka je stejně nejlepší!
Jinak Kindle schvaluju, to už víš. Tady nejde o to, že papírový knížky jsou nejlepší, taky je mám radši. Ale i na Kindlu si čtu jedna radost, stáhnu si knihu do čtečky za minutu a nemusim řešit, kde si knihu půjčim, kdy tam dojdu, jestli ji vůbec mají atd. Je to nejjednoduší :)

4 alfalfa alfalfa | Web | 11. září 2013 v 14:32 | Reagovat

To je tak prekrásne mesto, dúfam, že sa tam čoskoro sama pozriem :)

5 Creencia Creencia | Web | 13. září 2013 v 17:26 | Reagovat

Krásné fotky a super počasí :) Koukám, že Paříž se za tolik let, co jsem ji neviděla, moc nezměnila.. :)

Jinak to, že v moderní čtvrti nesmí zastavovat autobusy, si myslím, že je pravda. V Londýně v The City taky nemohou, kolem Toweru je výjimka 15 minut na jednom parkovišti....

6 Lauralex Lauralex | Web | 13. září 2013 v 20:58 | Reagovat

Bože, ta Královská kaple! Ty vitráže jsou úplně senzační! To je snad lepší než Eiffelovka. A líbí se mi ty zámečky, ty jsou super. :-)

7 Lauralex Lauralex | Web | 13. září 2013 v 20:59 | Reagovat

Jo, a MOULIN ROUGE. No prostě PAŘÍÍÍŽ. :-D  :-)

8 Es. Es. | Web | 16. září 2013 v 23:44 | Reagovat

krásný fotočlánek :) fotky jsou pěkné, povedené, trošku jsem si i zavzpomínala, když jsem to viděla naživo, i když někde z těch míst jsem nebyla :)
tak jdu si ještě přečíst ty dva články o Paříži, jsem zvědavá na tvé pocity :))

9 Chica Checa Chica Checa | Web | 5. října 2013 v 12:03 | Reagovat

Wow! Úžasný článek!:)) nemůžu z toho dýchat ani:)) to je tak boží město, achjoo taky bych se tam chtěla někdy podívat:-)) sooo lovelyyy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.