Listopad 2013

Tag 10 - pokračuju

15. listopadu 2013 v 11:31 | slečna Pé |  mimochodem
Tagy, v poslední době hodně oblíbený a rozšířený trend na blozích. Do jednoho z nich mě zapojila má oblíbená Creencia. Děkuju, nebudu trhat řetěz a pokračuju .

Úkol zní:
1. Napiš 10 faktů o sobě
2. Odpověď na 10 otázek od blogera, který tě zaúkoloval
3. Vymysli svých 10 otázek a pošli řetezec dál 5 blogerů
10 faktů
* nesnáším když lidé vysedávají půl dne (dokonce i celý den) u televize. Podle mě je to naprostá ztráta času! Kdyby tam bylo aspoň něco zajímavého, neřeknu zprávy. Bohužel je v mém okolí takových lidí spousta, mati ta jen uklízí a většinou když dojdu domů jede televize téměř nonstop, i když u ní třeba nesedí, děda ten sedí jen u televize a přítel mnohokrát taky sedí u televize a kouká na simpsnovi apod. Naprosto mě to vytáčí, sama se podívám leda tak na Četnické humoresky a pokud potřebuju kulisu k jídlu tak si pustím seriál. Kdyby bylo jen na mě tak televizi v budoucím bytě/domě budu mít jen na filmy.
* vytvořila jsem si závislost na kávě. Téměř každý den musím mít minimálně jednu denně jinak usínám. Moje nedávné zjištění je takové, že pokud se potřebuju na něco soustředit musím ji mít, ale pokud jsem v jednom kole, pořád někde lítám nemám potřebu, bohužel nejde jen o samotný kofein, který potřebuju, ale i o chuť kterou miluju :D. Chci se zbavit závislosti!
* mám neustálou potřebu si ve věcech dělat systém, takže si pořád píšu seznamy a odškrtávám :D. Jsou to seznamy všeho druhu- seznam povinné četby, co koupit, seznam toho co mám udělat do školy, co potřebuju vyřídit ve škole, co potřebuju vystavit na votoč, seznam potencionálních dárků k vánocům pro mé nejbližší atd. Už jsem uvažovala i o tom, že si pořídím speciální sešit :D, ale to bych už byla asi vážně magor. Takže lístečky nosím různě po peněžence, mám je na stole. Na nástěnku si je nedávám, protože tohle někdo číst, tak si myslí, že jsem sedmdesátiletá babka co má sklerózu. Paradox je ten, že ve skutečnosti jsem šílený bordelář. :D
* nebarvím si vlasy jako většina holek. Naposledy jsem se obarvila před 3 lety a zjistila jsem, že jsem líná se každý měsíc dobarvovat a otravovat se s tím. Takže jsem si barvu nechala odrůst a mám svou přirozenou,která mě čas od času štve.

November please be good

8. listopadu 2013 v 10:52 | slečna Pé |  zápisník
Původně jsem měla v plánu napsat delší článek, bohužel jsem nebyla schopná vymyslet něco smysluplného, takže jen tak okrajově ...


Když zauvažuju nad říjnem byly dobré i špatné dny- akce, flirt, nová přátelství, volné školní dny, práce,cvičení, ale taky mě přepadla podzimní únava a deprese, místy jsem měla chuť se na vše vykašlat, nic mi nedávalo smysl. Naštěstí jsou ty dny za mnou a já můžu být ráda za tolerantního přítele a chápavé okolí.
Začátek listopadu se točí kolem povinností do školy, které se na mě nezadržitelnou rychlostí valí, zatím nepropadám panice. Co se týče plánu těším se na 22. listopadu s Any jdeme na koncert No name, který si zaručeně užijeme a 30. mě čeká předvánoční bowling s lidma z práce. Pak ještě nějaký víkend půjdeme s drahým na Křídla Vánoc. Na film se chystám už od té doby, co Richard v létě oznámil, že Cesta je titulní píseň filmu, který bude v kinech na podzim. Tu písničku miluju, můžu jí poslouchat pořád a taky kdo by se nešel podívat do kina na Richarda a Vicu Kerekes, že?:D


Pro mě asi nejaktuálnějším tématem (kromě seminárek) následujícího měsíce a i toho nadcházejícího je/ bude shánění vánočních dárku. Nevím jestli to za ty roky miluju nebo nenávidím. Každopádně mi působí radost, když se někomu můj dárek líbí. Takže teď chodím s lístečkem a dělám si seznamy potencionálních dárku pro mé blízké a od příštího týdne začínám pomalu nakupovat. Kupodivu jsem vymyslela dárky pro téměř celou rodinu kromě taťky, ten je pro mě tvrdý oříšek. Kosmetiku dostane od mati, knihu ode mě dostal loni... Co vy máte v plánu koupit tatínkům? (pokud se neptám předčasně). Jinak teda ještě trošku bojuju s dárky pro kamarádky u jedné mám představu u druhé nevím a přítel? Tam už pár věcí vymyšlených mám, sice mě prudí s nějakým seznamem pro něj potřebných věcí (chlapi no :D), ale asi má smůlu. Začala jsem přemýšlet i o tom, co bych chtěla k Vánocům já. Zatím mi v hlavě vzniká menší seznam, z kterého bych mohla jednu věc chtít od rodičů a zbytek vypadá, že bude ve stylu kup si sám, zabal si sám a dej si sám pod stromeček. :D Obavu mám jen z toho, že mi na všechny ty Vánoční "srandy" nevyjdou peníze...

Doufám, že listopad bude jen veselý, štedrý na peníze a vše budu zvládat s přehledem :)

těstoviny s bazalkovým pestem

1. listopadu 2013 v 11:42 | slečna Pé |  recepty
Mám zase "vařící" období, zkouším nové recepty a baví mě to . Tyto těstoviny se staly mým oblíbeným jídlem hlavně přes léto, kdy je sezóna bazalky (není problém si uvařit i teď,bazalka je v každém obchodě). Výborné a lehké jídlo, které jsem objevila v Albert časopisu (ten časopis zbožňuju, je plný úžasných receptů). V receptu jsem upravila jen poměr surovin.

Potřebujeme:

těstoviny ( v receptu jsou psané rigotoni, já použila špagety)
2 lžíce piniových oříšku nebo mandlí
2 stroužky česneku
špetku soli
2 hrsti čerstvých bazalkových lístků ( původně 75 g, což mi příjde zbytečně moc)
100 ml olivového oleje + k podání
2 lžíce jemně strouhaného parmazánu + k podání
3- 4 lžíce čerstvě vymačkané šťávy z citronu ( doporučuju limetku je jemnější)


Postup:
Těstoviny uvaříme ve vroucí osolené vodě, tak aby byly al dente neboli na skus :). Mezitím si připravíme pesto. Do vyšší nádoby dáme na sucho opražené mandle nebo piniové oříšky, česnek, olej, sůl, bazalku, parmazán a šťávu z citronu/limetky. Vše rozmixujeme. Mixovala jsem tyčovým mixerem jde to dobře. Těstoviny scedíme a smícháme s pestem. Podáváme lehce zakapané olivovým olejem a posypané parmazánem.

Chci se s vámi podělit i o další recepty- lasagne, cuketová polévka. Přítelova mamka teď vaří hodně zdravě, ty dobré recepty chci sama odzkoušet a pokud budete mít zájem, můžu připravit články pro inspiraci.:)