Leden 2014

lednové info

22. ledna 2014 v 19:40 | slečna Pé |  zápisník
Po čtrnáctidenních prázdninách jsem se znova pustila do školních věcí. Napsala jsem dvě seminárky, z jedné už mám zápočet na druhou čekám a začala se připravovat na poslední restík, zkoušku z morfologie. Těšila jsem se na tu pohodu, až budu mít i tuhle zkoušku za sebou, bohužel ústní část nedopadla, takže mě čeká ještě opravná, kdoví kdy.
Nevím jestli je to zákon schválnosti, ale čím déle se na nějakou zkoušku učím, tím úmornější to je a nakonec ji nedám. Máte to podobně? V neděli naštěstí přišlo odreagování v podobě, divadla se Stašovou a "princem Vilibaldem", sice jsme se netrefili do žánru, ale Stašová je skvělá . :)
Od úterka, si dávám volno, protože opravná je v nedohlednu. Vlastně bych to volno měla pořádně využít, než jen trčet doma. Plány zatím nemám, jen musím číst do letňáku a chci více cvičit.
Jinak se musím pochlubit, že jsem obětovala peníze a dva úterní večery s kámoškou na Nymfomance, fakt masakr. Pokud jste trošku odvážnější zajděte si na ní.

A co vy a vaše zkouškové?

přelomové okamžiky

7. ledna 2014 v 21:49 | slečna Pé |  zápisník
Cítím, že dlužím článek. Hlavně asi sobě. Pročítám své oblíbené blogy, na kterých blogerky shrnují svůj rok 2013 nebo si píší cíle do Nového roku.
Nutí mě zamyslet se nad tím, co bylo pro mě přelomové v roce 2013 ...

V prvé řadě je to úspěšné zakončení prvního ročníku na VŠ. Byla jsem na sebe nejvíc pyšná. Měla jsem docela strach, pochopitelně i kvůli tomu, že mám už jeden nevydařený rok na vysoké za sebou a dodnes toho trošku lituju. Moc jsem neočekávala, takže mě mile překvapilo, když jsem ve stagu měla u všech předmětů splnil nebo známku :).

Další zásadní věcí byla dovolená v Paříži. Splnila jsem si jeden ze svých cestovatelských snů. To město prostě miluju.S přítelem jsme byli na 3 denním zájezdu, byli to nezapomenutelné a zároveň nejkrásnější zážitky mého života. Konečně jsem viděla Eiffelovku, Notre dame, Louvre, Velký vítězný oblouk atd. Určitě to není moje poslední návštěva tohoto nádherného města na Seině. Chtěla bych navštívit i další kouty Francie, protože je to krásná země. Tento rok bychom chtěli zamířit do Londýna a okolí. Samozdřejmě mám i další cestovatelské sny, ale o tom až jindy ...


do nového roku

5. ledna 2014 v 21:43 | slečna Pé |  zápisník
Zdravím v Novém roce 2014 a přeju, aby byl pro všechny úspěšný a šťastný.:)

Vánoční svátky jsem strávila s rodinou. Netěšila jsem se, ale troufám si říct, že to byly nejlepší Vánoce za posledních10 let. :) Na Štědrý den jsem byla asi 2 hodinky s přítelem a jeho rodinou. Dostala jsem nečekaně tolik dárků, že se až stydím. Druhý svátek se konal u babičky oběd a po něm jsem zamířila domů k příteli. Zbytek roku jsem trávila víceméně s ním. Jediným smutnějším dnem byl 28., byli jsme na pohřbu. 29. jsme trávili u mých rodičů na obědě, mamka a P. konečně zakopali válečnou sekeru :). No žraček a přežíraček bylo požehnaně, jsem ráda, že je tomu konec a já můžu opět naběhnout do starých kolejí ala snažím se jíst zdravě a poctivě cvičit. 30. jsme s bráchou a taťkou byli lyžovat na Pradědu, snad jediném místě v našem kraji, kde to i přes nepřízeň sněhu šlo.
Silvestr jsem trávila s přítelem, letos poněkud netradičně bez partičky. Odmítli jsme drahého Silvestra na horské chatě, tradičně si vyšli na Praděd a zbytek dne trávili s mými kamarádkami z práce v jedné zapadlé vesničce. V místním kulturáku hasiči pořádali silvestrovskou akci, která byla úžasná :).
Začátek Nového roku jsme víceméně jen odpočívali a já konečně začala jezdit se zděděným autem, které je opravené. Nečekaně mi řízení jde a baví mě to. :) Slyším jen chválu s přítelovy strany, můj strach byl zbytečný. Nemůžu se dočkat až se pořádně rozjezdím, budu v řízení soběstačná a ukážu taťkovi jak mi to jde. :)

Novoroční předsevzetí si nedávám. Mám jen přání a to dále pokračovat ve cvičení- zapracovat na postavě, shodit nějaké to kilo, jíst zdravě; začít hledat cestu za budoucím zaměstnáním a hlavně být šťastná a spokojená :).

A co vy vaše vánoční svátky/Silvestr/ předsevzetí?