přelomové okamžiky

7. ledna 2014 v 21:49 | slečna Pé |  zápisník
Cítím, že dlužím článek. Hlavně asi sobě. Pročítám své oblíbené blogy, na kterých blogerky shrnují svůj rok 2013 nebo si píší cíle do Nového roku.
Nutí mě zamyslet se nad tím, co bylo pro mě přelomové v roce 2013 ...

V prvé řadě je to úspěšné zakončení prvního ročníku na VŠ. Byla jsem na sebe nejvíc pyšná. Měla jsem docela strach, pochopitelně i kvůli tomu, že mám už jeden nevydařený rok na vysoké za sebou a dodnes toho trošku lituju. Moc jsem neočekávala, takže mě mile překvapilo, když jsem ve stagu měla u všech předmětů splnil nebo známku :).

Další zásadní věcí byla dovolená v Paříži. Splnila jsem si jeden ze svých cestovatelských snů. To město prostě miluju.S přítelem jsme byli na 3 denním zájezdu, byli to nezapomenutelné a zároveň nejkrásnější zážitky mého života. Konečně jsem viděla Eiffelovku, Notre dame, Louvre, Velký vítězný oblouk atd. Určitě to není moje poslední návštěva tohoto nádherného města na Seině. Chtěla bych navštívit i další kouty Francie, protože je to krásná země. Tento rok bychom chtěli zamířit do Londýna a okolí. Samozdřejmě mám i další cestovatelské sny, ale o tom až jindy ...
Samozdřejmě největší událostí bylo stěhování k příteli. Už začátek roku mi bylo jasné, že doma to dál nevydržím. Obden jsem se hádala s mati a musela snášet neustále nadávky, kybycování, prostě teror. Řekla jsem si, že chytřejší ustoupí a tak padlo mé rozhodnutí se odstěhovat. Určitě si pamatujete články plné obav z toho jak tuto situaci říct rodičům, respektive taťkovi. V mé rodině bohužel komunikace vázné, nikdy jsme spolu nemluvili otevřeně a tak to pro mě bylo hrozně těžké. Nakonec jsme své přání na taťku vysypala, bohužel bylo bez odezvy. Přelom byl až začátkem srpna, kdy jsme se definitivně rozhodla, že už dál nebudu otálet sbalím si kufry a oznámím, že se stěhuju. Dopomohla k tomu hádka a s mati po tom co se vrátili z dovolené. Během jednoho večera jsem byla přestěhovaná a nelituju toho. Samozdřejmě se celá věc neobešla bez typických rodičovských keců, co už. Od té doby mám s rodičema hlavně s mamkou lepší vztahy. Domů chodím každý týden o víkendu, možná i díky tomu jsem měla tak užasné Vánoce. A u přítele doma? Našla jsem druhou rodinu :) Je to až neskutečné.

Poslední přelomovou záležitostí, z které mám momentálně největší radost a dobrý pocit je řízení. Mnohokrát jsem psala, že chci překonat svůj strach z řízení a konečně se to povedlo. Rok jsme neseděla za volantem a rok čekala než M. opraví auto po strejdovi, které mi děda " zapůjčil " abych se naučila řidit. Ještě o svátcích mě taťka přemlouval, abych řídila tvrdohlavě jsem odmítala, protože v minulých zkušeností vím jak je pro mě stresující, když mě neustále někdo kybycuje, když řídím. Jsem zvláštní člověk. Hrozně jednoduše mě dokáže někdo vystresovat, už jen třeba větou dělej šlapni na to, tak pomalu nepojedeš nebo v autoškole, když mi učitelka dupla na brzdu a začala ty své řeči o tom jak je to blbě. Potřebuju jezdit svým tempem, všechno si od začátku osahat a hlavně být v klidu. Dost mi dělá problém, pohotově reagovat, doufám že časem se to naučím a až se budu cítit začnu jezdit i sama. Zní to šíleně, ale tohle fakt nejsou slova čerstvého řidiče :D.


Z těch zásadnějších věcí je to asi vše. Samozdřejmě jsem zase o něco chytřejší. Změnila jsem názor na spoustu věcí. Pochopila, co je důležité a čím není třeba se zabývat. Taky to , že spolehnout se můžu jen na sebe a že ne všichni si zaslouží abych na ně byla hodná. Utvrdila se v tom, že mi bohatě stačí dvě opravdové kamarádky, kterým se můžu svěřit a kterým věřím. Poznala jsem spoustu nových lidí, mezi které patří i moje kočky z práce za ně jsem ráda. Přehodnotila jsem spoustu věcí a spoustu vztahů, i ten partnerský a konečně vím co doopravdy chci. :) Ještě bych si přála nějaký přelom v rozvoji mé osobnosti . Snad i v tomhle ohledu se něco změní ...

Tím končím,můj šíleně vykecávací článek. Těm co dočetli klobouk dolů :D.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gooverka Gooverka | Web | 8. ledna 2014 v 11:43 | Reagovat

S tím řízením jsem to takhle nikdy neměla, byla jsem nejvíc natěšená a kdybych mohla, jezdím po celé republice. Ale naprosto tě chápu, když jsem se učila řídit, bylo to hodně stresující, tak doufám, že pomalinku se otrkáš, hlavně tě právě do toho nesmí nikdo nutit a musíš chtít sama. Se školou to určitě bude v pohodě, jsi šikovná a že ti utekl jeden rok, to se stává. Hlavně, že si našla obor, který tě baví, ber to fakt pozitivně.

S přítelem je to krásný, hlavně jak si našla svou druhou rodinu, moc ti to přeju, ať to takhle vydrží :)

2 any any | Web | 8. ledna 2014 v 11:55 | Reagovat

taky bych měla sepsat podobný článek.. ale rok je moc dlouhý abych si vzpomněla na vše, co bylo zásadní :D

3 Creencia Creencia | Web | 11. ledna 2014 v 21:28 | Reagovat

To stěhování ti moc přeji, vím, jak moc jsi po tom toužila, tak se to konečně splnilo!
A držím palce se řízením, ať je to pořád lepší a jistější a ať tě to baví! :)
A se školou jen tak dál! ;)

4 Es. Es. | Web | 13. ledna 2014 v 17:56 | Reagovat

rozhodně si neměla špatný rok 2013, řekla bych, že to stěhování je asi největší událost, hlavně, že Ti to tak vyhovuje a jsi spokojená :))
věřím, že Paříž byla kouzelná a taky bych ráda viděla i jiná města Francie, asi nejvíc mě láká Monte Carlo :)
s tím řízením to bude lepší a lepší, to je jasné :)

5 Fondness ♥ Fondness ♥ | Web | 14. ledna 2014 v 21:39 | Reagovat

Tak ať se vám daří vaše spolubydlení.To já si na to ještě chvíli počkám. Studuji také VŠ,ted mám zkouškové období a čekají mě zkoušky-2 už úspěšně mám..teď čekají ty další,horší...S přítelem se vidíme méně,on pracuje..ale jsme spolu téměř 4 roky,tak jsme si zvykli a už seoba těšíme na to,až spolu budeme bydlet :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.