Únor 2014

v plné polní do boje

23. února 2014 v 21:33 | slečna Pé |  zápisník
Skončilo zkouškové a s nimi i prázdniny. Nevím teda jestli ten čas mám nazvat zkouškovým, když jsem se vlastně učila jen na jednu a stále jí ještě nemám opravenou. Pohodlost některých pedagogů nezná mezí. :/
O volnu jsem hlavně odpočívala, četla,koukala na seriály, fandila naším sportovcům na ZOH, cvičila, jednoduše si užívala volna atd.
Od zítřka vše začíná nanovo, vůbec se netěším, protože mě v letní semestru čeká jedna těžká zkouška vedle druhé a vždycky tak rychle uteče. Jediné z čeho se můžu těšit je fakt, že můj život dostane zase nějaký řád a budu v pohybu. Sezení doma mě už vážně nebaví.
S novým semestrem přicházejí nové výzvy, nové boje, nervy a nechápavé výrazy, ale když se něco podaří pak to stojí za to. :) Však to znáte ...

Hlavně vysokoškoláci chápou o čem mluvím, takže nám všem přeju hodně úspěchu. Snad se příště objeví trochu smysluplnější článek.

oblíbené knihy

13. února 2014 v 22:14 | slečna Pé |  knihy
Jako každý milovnice knih i já jsem si za tu dobu co čtu některé knihy oblíbila. Říkala jsem si, že by vůbec nestálo za škodu zapátrat v paměti a sepsat seznam mých oblíbených knih, které mi něco dali, ke kterým se ráda vracím nebo když procházím regály knihovny vzpomínám na ně. :)

Začnu od dětství, v té době mi knížky kupovala hlavně mamka. Pamatuju si, že mou oblíbenou pohádkovou knihou bylo Říkání o víle Amálce od Václava Čtvrtka a Honzíkova cesta od Bohumila Říhy, tu miluju dodnes. Jako malá jsem si ji četla vždycky když jsem byla nemocná. Je to prostě srdcovka. :). Mezi oblíbené bych zařadila i Děti s Bullerbynu od Astrid Lindgrenové, k té se můžu taky vracet, miluju ilustrace Heleny Zmatlíkové.


V dospívání jsem hodně četla dobrodružné knihy, detektivní příběhy a samozdřejmě i dívčí romány. V této době mě výběrem knih hodně ovlivnila kamarádka od naproti, spoustu knih mi půjčovala. Bylo to i období, kdy jsem dokázala být v knihovně i několikrát do týdne. Šíleně jsem si oblíbila série detektivních příběhů od Edit Blytonové Tajnou sedmu a Správnou pětku, s kamarádkou jsme se předháněli v počtu přečtených knih... Další mou oblíbenou autorkou té doby se stala Meg Cabotová především díky Princezniným deníkům a Mediátorům. Myslím, že tuto autorku četla snad každá holka. Cabotová píše i v současnosti romány pro ženy, časem si snad nějaký přečtu.