Srpen 2014

Jak jsem se stala knihoběžníkem

28. srpna 2014 v 11:56 | slečna Pé |  knihy
Posledních pár týdnu je pro mě dost hektických. Lítám z práce do práce, domů se vracím unavená a na nic už nezbývá čas. Začala jsem se docela i zanedbávat ve stravování a sportu. Fitko kvůli práci nestíhám a na běhání poslední dobou nebylo počasí. :/( včera jsem to napravila a dnes jdu zase. Je načase se dostat zpátky do starých kolejí) Do pracovního shonu se mi připletla poslední zkouška z lexikologie. Pro mě bylo šílené přepnout z modu " nic nemusím mám prázdniny" do učícího. Snad poprvé za studium jsem měla fakt chuť se na učení totálně vykašlat a zkoušku si nechat na další rok ( což teda není můj styl). Nakonec jsem zkoušku udělala a tím i uzavřela druhý rok studia! Důvod k oslavě byl a ne jeden. Ten den jsem navíc měla narozeniny, takže mi všichni gratulovali. V neděli jsem pořádala oslavu pro rodinu.Den předtím pečení, uklízení celého bytu, až mi šla hlava kolem.
Od soboty mi konečně začíná 9 dní úplného volna! Jedeme na Bouzov, festival Hrady si užijeme v celé parádě a 3. odjížním do Londýna ! Nemůžu se dočkat :)

Teď k článku, opět je knižní ( jsem fakt otravná :D). Pokud patříte mezi milovníky knih a máte rádi i trochu dobrodružství KNIHOBĚŽNÍK je pro vás to pravé ořechové.


rýžový salát s tuňákem

12. srpna 2014 v 13:10 | slečna Pé |  recepty
Lehké, zdravé jídlo, které skvěle zasytí i v malém množství jsem si hodně oblíbila. Dá se jíst studený i teplý. Je ideální třeba do školy, kde nemáte k dispozici mikrovlnku. Mě chutná studený, přítel ho má rád teplý.


po stopách žítkovského bohování

6. srpna 2014 v 13:02 | slečna Pé |  knihy
Kniha Žítkovské bohyně od Kateřiny Tučkové se mi do ruky dostala minulý rok, kamarádka mi ji dala k narozeninám. Tenkrát Tučková objížděla knihovny se svým autorským čtením. O knize jsem slyšela na každém rohu, na internetu jsem četla recenze, články, rozhovory, které svěčili o tom, že Bohyně nejsou jen tak obyčejnou knihou.