Jak jsem se stala knihoběžníkem

28. srpna 2014 v 11:56 | slečna Pé |  knihy
Posledních pár týdnu je pro mě dost hektických. Lítám z práce do práce, domů se vracím unavená a na nic už nezbývá čas. Začala jsem se docela i zanedbávat ve stravování a sportu. Fitko kvůli práci nestíhám a na běhání poslední dobou nebylo počasí. :/( včera jsem to napravila a dnes jdu zase. Je načase se dostat zpátky do starých kolejí) Do pracovního shonu se mi připletla poslední zkouška z lexikologie. Pro mě bylo šílené přepnout z modu " nic nemusím mám prázdniny" do učícího. Snad poprvé za studium jsem měla fakt chuť se na učení totálně vykašlat a zkoušku si nechat na další rok ( což teda není můj styl). Nakonec jsem zkoušku udělala a tím i uzavřela druhý rok studia! Důvod k oslavě byl a ne jeden. Ten den jsem navíc měla narozeniny, takže mi všichni gratulovali. V neděli jsem pořádala oslavu pro rodinu.Den předtím pečení, uklízení celého bytu, až mi šla hlava kolem.
Od soboty mi konečně začíná 9 dní úplného volna! Jedeme na Bouzov, festival Hrady si užijeme v celé parádě a 3. odjížním do Londýna ! Nemůžu se dočkat :)

Teď k článku, opět je knižní ( jsem fakt otravná :D). Pokud patříte mezi milovníky knih a máte rádi i trochu dobrodružství KNIHOBĚŽNÍK je pro vás to pravé ořechové.Co je to knihoběžník?

Knihoběžník je knižní projekt, který vznikl v roce 2010 pod záštitou Martinus nakladatelství. Na stránkách si vytvoříte vlastní profil a pak prostřednictvím mapy, můžete hledat knihy. Každá kniha má své identifikační číslo a heslo, jejím prostřednictvím knihu přihlásí na webu jako čtenou. Jakmile knihu dočtete, zase ji odhásíte a pošlete dál. Můžete ji uložit zpátky na to samé místo nebo jinam. Tak kniha putuje třeba po celé ČR, dokonce jsem se dívala, že některé knihy jsou i v Polsku, Belgii nebo třeba Velké Británii. Mnohem rozšířenější je projekt na Slovensku.Když to shrnu hra je založená na principu geocachingu.

Do projektu se můžete zapojit i vlastní knihou. Stačí na stránkách vytisknout identifikační nálepky, knihu zaregistrovat a někde ji schovat( na webu popíšete místo). Je pak super sledovat kdo vaši knihu objevil a kam putuje. U knih můžete sledovat jejich trasu, ale i příběhy.

Moje kniha

Z projektu jsem byla nadšená a proto jsem se rozhodla, že se taky zapojím vlastní knihou. K tomuto kroku mě hnal i fakt, že v Opavě žádné knihy nejsou. Z počátku jsem přemýšlela jakou knihu zvolit. Nakonec jsem zašla do antikvariátu a vybrala Čas žít, čas umírat od Remarqua.


Vytiskla jsem si nálepky, knihu vyzdobila citátem z kniha a záložkou. Četla jsem, že někteří knihoběžníci v knihách zanechávají záložky nebo vzpomínkové předměty, což podle mě knihu dost zosobňuje. Dlouho jsem váhala nad místem, kde ji uložit, nakonec jsem zvolili přímo Antikvariát u Kašny, kde jsem knihu koupila. Paní prodavačka je příjemná a nadšeně souhlasila. Kniha jsme umístili do krabic před pultem. Moc dlouho se tam neohřála, o dva dny později jsem si na webu přečetla, že jí někdo čte. :) Jen mě trošku mrzí, že kniha nezůstala uložena někde v Opavě, ale je schovaná ve vzdálenem městě. Asi budu muset do oběhu poslat další knihu nebo ji přívést zpátky. Musím se přiznat, že tuhle od Remarqua jsem nečetla. Tak třeba někdy ...

Je škoda, že o tomhle projektu neví více lidí. Možná bych pak měla možnost si nějakou vyzvednout i u nás.Jinak mě nově najdete na GOODREADERS.COM . Budu ráda když si mě přidáte, ráda sleduju co kdo čte a chytám inspiraci :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gooverka Gooverka | Web | 28. srpna 2014 v 16:35 | Reagovat

Knihoběžník je fajn projekt, asi se do něj taky někdy zapojím až bude víc času. Teď mě jen odrazuje to, že o tom moc lidí neví, tudíž se nevyměňují tak kvalitní knihy, i když Remarque je klasika a skvělý výběr!

Jinak moc gratuluju k zakončění školního roku. Oddechni si pořádně, protože třeťák proletí, ani nebudeš vědět jak. Těším se na další články :)

2 Infary Infary | Web | 28. srpna 2014 v 17:07 | Reagovat

Já už jsem taky uvolnila dvě knížky, ale nevím kde je chyba, že se na mapě objevuje jen jedna a druhá vůbec. Budu jim tam muset napsat.

3 Lauralex Lauralex | Web | 29. srpna 2014 v 19:10 | Reagovat

Tak gratuluji ke zkoušce! :-)
Hrady ti závidím, chtěla bych se tam někdy podívat.

Knihoběžník je určitě fajn nápad, ale nevim, jestli bych měla čas pro ty knížky jezdit a pak je zase někam vracet, ani nevim, kam bych je nosila. Třeba někdy na něco natrefím. :-)
Na goodreads jsem byla, ale jednak jsem už asi zapomněla svůj účet a pak je to anglicky a já se tam v tom moc nevyznám. :-D

4 Lauralex Lauralex | Web | 29. srpna 2014 v 19:10 | Reagovat

[3]: *Goodreaders, já tomu říkám goodreads. :-D  :-D

5 Creencia Creencia | Web | 30. srpna 2014 v 21:31 | Reagovat

O knihoběžníku jsem slyšela, je to fakt super věc, ale bohužel čas na čtení mám jenom o prázdninách, takže bych moc aktivní nebyla :D

Každopádně si moooc užij ten Londýn, kamarádka letěla zrovna teď ve čtvrtek :)Já už tam byla 2x- jednou bylo ošklivě a jednou zase strašný vedro (takže pokaždé to bylo jiné a skvělé!)
Já letím 11. do Říma, už se nemůžu dočkat! :)

6 Es. Es. | Web | 10. září 2014 v 10:12 | Reagovat

dodatečně všechno nejlepší k narozeninám :-) gratulace k úspěchu ze zkoušky :) jé Londýn, doufám, že si ho pořádně užiješ :))

tak aspoň, že ti putuje knížka, třeba se už brzo k tobě dostane nějaká jiná :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.