Září 2014

London part 2.

19. září 2014 v 22:24 | slečna Pé |  fotočlánky
Jsem tady s druhou náloží fotek z Londýna. Snažím se užít posledních pár volných dnů, v pondělí začíná nový semestr a s ními pořádný maraton. Včera jsem přišla o muže a osmičku, takže jsem na měsíc sama doma s bolavou hubou. Zatím to snaším dobře. Užívám si volna a samoty, od pondělka budu doufám dost utahaná na to, abych přemýšlela a stýskala si.


Druhý den našeho zájedu byl věnovaný návštěvě hradu Winsor. Winsor je oblíbeným sídlem královny Alžběty, má zde svou soukromou čas, kde trvale bydlí. Jak už jsem psala v minulém článku, královna má své sídlo velmi ráda, po rozsáhlém požáru v roce 1992 dala zpřístupnit Buckinghamský palác a výtěžek ze vstupenek jde na opravy hradu. Winsor patří mezi druhý největší a soustavně obydlený hrad na světě ( hned po Pražském).


Hrad má opravdu krásnou architekturu, obzvlášť na podzim musí být hrozně fotogenický. O tom jsem se přesvědčila i na této fotce,kde jde vidět trocha spadaného listí.

London part 1.

14. září 2014 v 15:24 | slečna Pé |  fotočlánky
Konečně jsem si našla čas na článek. Doma z Londýna jsem už týden. Všechno se teď odehrálo nějak moc rychle. Jen co jsme přijeli z fesťáku, jelo se do Londýna. Po návratu z Londýna jsem zase řešila organizační věci do školy- zápis předmětu, odevzdávání papíru atd. Tento zimní semestr bude opravdu perný, navolila jsem si celkem dost kreditů. Polovina béčkových předmětů se mi kryje, takže budu lítat každý týden na jiný. Nicméně je to nutné, mám v plánu příští rok státnicovat buď květen nebo srpen, takže chci mít dost času na bakalářku a učení, místo starostí s kredity. Zbytek týdne jsem víceméně strávila doma nad uklízením, vařením, sledováním seriálu a přípravou na oslavu 50 narozenin přítelových rodičů. Dnes trávím lazy sunday doma po oslavě, lehce nakřápnutá snad z toho nebude chřipka.

Do Londýna jsme odjížděli ve středu brzy ráno. Taťka nás vezl do Olomouce, kde jsme nastoupili v 9 ráno do autobusu a následovala zdlouhavá svoz cesta po ČR ( nesnáším D1, myslela jsem, že mi ty panely vybuší díru do hlavy). Celkově cesta trvala 24 hodin :/Na Britský ostrov jsme pluli trajektem z francouzského Calais do Doveru. Nalodili jsme se kolem 5 hodiny ranní a pluli hodinu a půl. Jsem ráda, že si naše cestovka zvolila právě tento způsob přepravy, sice eurotunelem bychom tam byli za půl hodiny, ale za to by se nám nenaskytl krásný pohled na křídové útesy Doveru a východ slunce. :)


Cesta z Doveru do Londýna trvala dvě hodiny. Autobus nás vyhodil u O2 haly na Greewichi a metrem jsme dojeli do centra města. První co jsme viděli po výstupu z metra byla obrovská věž Big Benu, dominanta House of Parliament.