London part 1.

14. září 2014 v 15:24 | slečna Pé |  fotočlánky
Konečně jsem si našla čas na článek. Doma z Londýna jsem už týden. Všechno se teď odehrálo nějak moc rychle. Jen co jsme přijeli z fesťáku, jelo se do Londýna. Po návratu z Londýna jsem zase řešila organizační věci do školy- zápis předmětu, odevzdávání papíru atd. Tento zimní semestr bude opravdu perný, navolila jsem si celkem dost kreditů. Polovina béčkových předmětů se mi kryje, takže budu lítat každý týden na jiný. Nicméně je to nutné, mám v plánu příští rok státnicovat buď květen nebo srpen, takže chci mít dost času na bakalářku a učení, místo starostí s kredity. Zbytek týdne jsem víceméně strávila doma nad uklízením, vařením, sledováním seriálu a přípravou na oslavu 50 narozenin přítelových rodičů. Dnes trávím lazy sunday doma po oslavě, lehce nakřápnutá snad z toho nebude chřipka.

Do Londýna jsme odjížděli ve středu brzy ráno. Taťka nás vezl do Olomouce, kde jsme nastoupili v 9 ráno do autobusu a následovala zdlouhavá svoz cesta po ČR ( nesnáším D1, myslela jsem, že mi ty panely vybuší díru do hlavy). Celkově cesta trvala 24 hodin :/Na Britský ostrov jsme pluli trajektem z francouzského Calais do Doveru. Nalodili jsme se kolem 5 hodiny ranní a pluli hodinu a půl. Jsem ráda, že si naše cestovka zvolila právě tento způsob přepravy, sice eurotunelem bychom tam byli za půl hodiny, ale za to by se nám nenaskytl krásný pohled na křídové útesy Doveru a východ slunce. :)


Cesta z Doveru do Londýna trvala dvě hodiny. Autobus nás vyhodil u O2 haly na Greewichi a metrem jsme dojeli do centra města. První co jsme viděli po výstupu z metra byla obrovská věž Big Benu, dominanta House of Parliament.Parkem st. James jsme dále pokračovali k Buckinghamskému paláci. Parky v Londýně jsou moc krásné a čisté. I díky tomu ho asi rádi navštěvují ornitologové libující si v několikastovek druhů ptactva. Mě osobně zaujali neskutečně krotké veverky, které šli vyloženě na ruku. Jedna byla ode mě jen pár metrů, držela se oplocení jako cvičená opička a kouka, bohužel fotka byla rozmazaná.


Pohled na Buckinghamský palác z parku st. James. Parky byly asi jediná klidná místa v celém Londýně. Přes dopravní hluk nešlo slyšet průvodkyni, takže nám většinou o památkách vyprávěla už v autobuse.


Buckinghamský palác, z mého pohledu žádný skvost. Slouží královně Alžbětě jako kancelář pro státní záležitosti a ceremonie. Po požáru jejího oblíbeného sídla ve Winsoru je zpřístupněn veřejnosti a výtežek jde na opravu Winsoru. Z druhé strany paláce jsou soukromé zahrady jejího veličenstva.


Měli jsme štěstí. Zrovna bylo střídání královské stráže, které myslím probíhá vždy obden v týdnu a ještě se střídá sudý a lichý.


Vstup do londýnského metra, londýňany přezdíváno "tube". Metrem jsme jeli hned několikrát. Je šíleně spletité a dlouhé. Z jednoho konce linky na druhou to trvá 45 minut.


památním kapitání Nelsona na Trafalgar squer, existuje pověst, které tvrdí, že než byla na vrcholek sloupu vztyčena socha povečeli na něm 4 dělníci.


Čtyři nádherní majestní lvi střeží tento památník


National gallery na Trafalgal squer. Vstup dovnitř byl zdarma i přesto jsme raději zvolili nákupy v Primarku, které se vyplatily.


Před galerii se scházejí různa individua, umělci i neumělci aneb jeden z příkladu jak si vydělat peníze, stačí hučet do kuželu v Londýně :DTrafalgar squer

socha Shakespeara


M&M´s obchod určitě ráj pro milovníky čokolády


Picadilly Circus, dopravní uzel Londýna s neonovými reklamami, místo kde se večer sházení mladí lidé za zábavou.


Čínská čtvrť, bohužel jen z dálky. Průvodkyně nám slíbila procházku skrz čtvrť Soho, ale spíš než procházka to byla jen lítačka. To co jsme chtěli vidět proletěla a pak se šíleně courala. První a jediné zklamání zájedu.


Pudding bar ve čtvrti Soho, která je centrem londýnské zábavy. Ohromné množství barů, klubů, kabaretů, divadel atd.


památník žen v 2.světové válce a double deckery na Whitehall


Downing street, bohužel jen za mřížemi. Veřejnosti není přístupná, 10 jsem neviděla.


London eye


House of ParliamentVýhled z oka na House of Parliament stál opravdu za to. Jedna otočka trvá 30 minut. Součástí prohlídky je i 4D kino- prohlídka centra Londýna i s efekty.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gooverka Gooverka | Web | 14. září 2014 v 19:03 | Reagovat

V Londýně jsem sice byla už skoro před čtyřmmi lety, ale z tvých fotek vím úplně přesně, kde co je a všude jsem byla. :-) Ten výhled z London eye stojí za to, škoda, že jsme tam nebyli večer, protože osvícené musí vše vypadat ještě líp. Mě se hodně líbila Katedrála sv. Pavla a uličky ve městě plné čajoven a obchůdků. Londýn má prostě ohromný kouzlo a atmosféru.

2 any any | Web | 16. září 2014 v 13:56 | Reagovat

stohovat na sebe :D :D

3 Michal (ka) Michal (ka) | Web | 19. září 2014 v 21:13 | Reagovat

No paradni fotky! Fakt super. :)
Zajimalo by me, jestli se tam taky nekdy podivam. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.