Leden 2015

do nového roku s novým odhodláním

3. ledna 2015 v 0:14 | slečna Pé |  zápisník
Moje dlouhá odmlka je až neopustitelná. Od posledního článku uběhly téměř dva měsíce. V mém životě se udála spousta věcí. Stále hledám důvod, proč jsem se o nich s vámi nepodělila a žádný mě nenapadá. Možná jsem jen vše potřebovala vstřebat a k tomu se přidala trocha lenosti.
Už druhým rokem chci bilancovat a už druhým rokem se mi to úspěšně nedaří. I protentokrát se pokusím vše shrnout v pár řádcích...
Rok 2014 mi mnohem více vzal než dal, převážně posledních pár měsíců pro mě bylo opravdu krušných. Sáhla jsem si skoro až na samé dno, ale i přesto se nevzdala. Všechny ztráty měly i svá pozitiva. Díky rozchodu se cítím mnohem silnější, samostatnější a šťastnější, jako bych do té doby jen přežívala a stále si nalhávala, že je vše v pořádku. To kvůli dědovi jsem si začala více vážit své rodiny a více si v sobě uchovávat vzpomínky i přesto, že lidé kolem mě nejsou tak dokonalí a spořádaní jako v jiných rodinách. Kvůli rozchodu rodičů, jsem si uvědomila jak je pro mě důležité být zase doma a vytvářet tady co nejpohodovější atmosféru i přesto, že nemáme naklizeno jako v kostele. Hlavně, že skvěle vycházíme s taťkou a babičkou. Prostě všechno zlé je k něčemu dobré.


Zase jsem se o kousek posunula dál, jsem dospělejší a odolnější. Začala jsem si užívat života, Ano! Konečně mám pocit, že doopravdy žiju. Teď a tady, bez přemýšlení nad blbostma, užívám si každou minutu s mými milými a neřeším. :) Začala jsem řídit, splnila si další cestovatelský sen a poznala nové lidi atd. Jsem neskutečně vděčná za svou rodinu a přátelé, kteří mě podrželi v těch nejtěžších chvílích. Sice v hlavě nemám stále všechno ještě vyřešené a srovnané, ale i přesto považuju za velký úspěch to, že mě neopouští pozitivní myšlení a dokážu si hledat na všem i to hezké.

S Novým rokem vstupuju s novými nadějemi, odhodláním, cíly a přáními:

  • naplno se věnovat škole, napsat bakalářku a úspěšně odstátnicovat v srpnu + najít vysněný magisterský obor
  • splnit si další cestovatelský sen ( zatím nevím jaký)
  • trávit čas s přáteli, poznávat nové lidi a obkopovat se lidmi, kteří za to stojí
  • dělat věci, které mi působí radost a věnovat se sama sobě, především se naučit odpočívat a zároveň zamakat na postavě
  • víc konat než mluvit, rozplánovat si efektivněji čas a nezabývat se zbytečnostmi
  • pracovat na svém osobním růstu,nabírat zkušenosti a zaměřit se na to co budu dělat v budoucnu
  • myslet pozitivně a užívat si života
  • NEJDŮLEŽITĚJŠÍ VĚC - dělat vše proto abych byla šťastná !

Tak tedy s velkým zpožděním :
Vám přeji do Nového roku jen to nejlepší. Uživejte si, usmívej te se a buďte šťastní a úspěšní :)