fotočlánky

London part 2.

19. září 2014 v 22:24 | slečna Pé
Jsem tady s druhou náloží fotek z Londýna. Snažím se užít posledních pár volných dnů, v pondělí začíná nový semestr a s ními pořádný maraton. Včera jsem přišla o muže a osmičku, takže jsem na měsíc sama doma s bolavou hubou. Zatím to snaším dobře. Užívám si volna a samoty, od pondělka budu doufám dost utahaná na to, abych přemýšlela a stýskala si.


Druhý den našeho zájedu byl věnovaný návštěvě hradu Winsor. Winsor je oblíbeným sídlem královny Alžběty, má zde svou soukromou čas, kde trvale bydlí. Jak už jsem psala v minulém článku, královna má své sídlo velmi ráda, po rozsáhlém požáru v roce 1992 dala zpřístupnit Buckinghamský palác a výtěžek ze vstupenek jde na opravy hradu. Winsor patří mezi druhý největší a soustavně obydlený hrad na světě ( hned po Pražském).


Hrad má opravdu krásnou architekturu, obzvlášť na podzim musí být hrozně fotogenický. O tom jsem se přesvědčila i na této fotce,kde jde vidět trocha spadaného listí.

London part 1.

14. září 2014 v 15:24 | slečna Pé
Konečně jsem si našla čas na článek. Doma z Londýna jsem už týden. Všechno se teď odehrálo nějak moc rychle. Jen co jsme přijeli z fesťáku, jelo se do Londýna. Po návratu z Londýna jsem zase řešila organizační věci do školy- zápis předmětu, odevzdávání papíru atd. Tento zimní semestr bude opravdu perný, navolila jsem si celkem dost kreditů. Polovina béčkových předmětů se mi kryje, takže budu lítat každý týden na jiný. Nicméně je to nutné, mám v plánu příští rok státnicovat buď květen nebo srpen, takže chci mít dost času na bakalářku a učení, místo starostí s kredity. Zbytek týdne jsem víceméně strávila doma nad uklízením, vařením, sledováním seriálu a přípravou na oslavu 50 narozenin přítelových rodičů. Dnes trávím lazy sunday doma po oslavě, lehce nakřápnutá snad z toho nebude chřipka.

Do Londýna jsme odjížděli ve středu brzy ráno. Taťka nás vezl do Olomouce, kde jsme nastoupili v 9 ráno do autobusu a následovala zdlouhavá svoz cesta po ČR ( nesnáším D1, myslela jsem, že mi ty panely vybuší díru do hlavy). Celkově cesta trvala 24 hodin :/Na Britský ostrov jsme pluli trajektem z francouzského Calais do Doveru. Nalodili jsme se kolem 5 hodiny ranní a pluli hodinu a půl. Jsem ráda, že si naše cestovka zvolila právě tento způsob přepravy, sice eurotunelem bychom tam byli za půl hodiny, ale za to by se nám nenaskytl krásný pohled na křídové útesy Doveru a východ slunce. :)


Cesta z Doveru do Londýna trvala dvě hodiny. Autobus nás vyhodil u O2 haly na Greewichi a metrem jsme dojeli do centra města. První co jsme viděli po výstupu z metra byla obrovská věž Big Benu, dominanta House of Parliament.

moto dovolená

24. července 2014 v 0:56 | slečna Pé
Jsem zpátky z dovolené, tentokrát s pozitivním fotočlánkem.
Minulé pondělí jsem úspěšně zvládla zkoušku ze syntaxi, i když s odřenýma uši. Na dovolenou jsem odjížděla pozitivně naladěná a docela i natěšená. Jak už jsem psala v dřívějším článku jeli jsme na motorce. Objeli jsme si okruh po Moravě. Původně jsme měli v plánu zajet i do Brna a dále do Čech, bohužel z časových a jiných důvodu to nebylo možné. Tak třeba ještě koncem léta nebo příští rok.


V pondělí kolem 5 jsme dojeli do prvního cíle naší cesty Rožnova pod Radhoštěm. Ubytovali jsme se v kempu a šli na Radhošť. Cestou jsem sice poslouchala brblání muže, jak nesnáší výšlapy a jak je to daleko. Ukonejšila jsem ho chatou na vrcholu, cestou třetinkou vychlazeného piva a slibem, že si dáme nějakou valašskou dobrotu. Fotka je pořízená na rozcestí, větší část cesty jsme měli za sebou.


pod vrcholem, nezdálo se to, ale pro nás pasivní turisty docela štreka. Navíc před bouřkou a dusno, takže jsme byli spocení až na prdeli ( doslovně).


Čím výše jsme byli, tím více borůvek kolem rostlo. Docela jsem litovala, že nemám sebou žádnou krabičku. By bylo koláčům, muffinů, snídaní. Sbírali jsme jen do pusy a spěchali, protože se hnal déšť, který nás nakonec stihl až když jsme byli v chatě na Radhošti. Nahoře nás čekalo zklamání, dorazili jsme po půl osmé a už nevařili. Takže jsme si dali kofolu, počkali až přestane pršet a šli zpátky. Dorazili jsme už za tmy a hladoví šli spát. Ještě musím poznamenat, že přítel se děsně divil, proč si balím běžecké boty. Po výšlapu pochopil. :D Jeho vysokohorská obuv v podobě conversek ho stála bolavé nohy.


Druhý den jsme posnídali a vyjeli směr Zlín. Navštívili jsme ZOO v Lešné. Podle mě je to nejkrásnější ZOO v ČR, viděla jsem jich docela dost, takže můžu posoudit. Nejvíc nás zajímala nejnověji otevřená část Etiopie 2. Pokud někdo z vás nebyl v Lešné, Zoo je rozdělená na několik světadílů a dále tématicky podle prostředí, obyvatel a zvířat, které se v nich pohybují. Návštěvníci se tak seznamují z jejich přirozeným prostředím ale i s přírodou oblasti. Mě osobně se nejvíc líbí, že zvířata mají přirozené výběhy, ne třeba jako v Praze, kde je to samé sklo a sítě. Taky se mi ještě nestalo, že bych procházela kolem výběhu a nebylo tam žádné zvíře. A že ten den bylo fakt horko.

instagram foto 1

18. června 2014 v 21:54 | slečna Pé
Každý den není posvícení, svědčí o tom dnešní den. Zkouška z lexikologie se nepovedla. Test byl šíleně těžký, měla jsem smůlu na otázky. Do toho jsem ještě chytla chřipku. Je mi záhadou z čeho, protože 2 dny jsem seděla nad učením.
Samozdřejmě vedle neúspěchu jsou i úspěchy, dvě zkoušky mám za sebou a k tomu se přidávají i další kredity.
Nicméně nesmím povolit, příští úterý mě čekají další dvě.
V úterý ta nejobavanější- česká literatura 1895-1945 (nesnáším tohle období), na které vyletěla loni půlka letošních třeťáků a ve čtvrtek světovka. Pěkná nárazovka, snad bude aspoň tentokrát štestí při mě stát. Na prázdniny mi tím pádem připadají dvě opravné( doufám, že konečné číslo), nikomu tohle nepřeju ... POZITIVNÍ zprávou, je fakt, že konečně začínají na stagu přibývat kredity. :) Postup do 3. ročníku mám zaručený, zase o krůček k titulu.

Fotky jste už mohli vidět na instagramu, pokud chcete sledujte mě @pajus_f


je to sice stará rachotina, ale stejně ho miluju. Do budoucna si pro sebe pořídím stejně malé auto, z velkých mám respekt.

s Any jsme si konečně vyplnily náš malý sen, vlastnit eos balzám :)

Lucie 2014

3. června 2014 v 23:51 | slečna Pé
Minulý týden mi začalo zkouškové. Předtermín ze syntaxe nedopadl nakonec dobře. Připravovala jsem se jako blázen 4 dny a odešla jsem s F. Je to hnusný pocit, hlavně pokaždé, když se příhlásím do stagu a to hnusné F tam na mě kouká. Další opravný 14.7., úžasně mi prázdniny začnou. Musím to zvládnout!

Včerejší zkoušku z teorie literatury mám úspěšně za sebou a jak už jsem psala v dřívejším článku ,večer mě čekal koncert Lucie v Ostravě. Na koncert jsem vyrazila s Any a jejím přítelem. Po zkušenostech z minulého roku, kdy jsme byli před halou asi hodinu před začátkem koncertu Kryštofů a stáli s autem v řadě jako blázen, jsme vyjeli asi o dvě hodiny dříve. Lucie začala na minutu přesně, kupovidu bez předkapel. Později jsem se dozvěděla, že předkapely byly od šesti do sedmi před halou. Trošku zvláštní organizace.
Koncert byl úžasný, trval asi dvě hodiny a bude patřit mezi mé nejlepší zážitky doposud. Měli jsme super místa, na tribuně hned pod stáním. Sice jsem si trošku víc připlatili, ale stání u podia a sezení na tribuně co nejblíže byla stovka rozdíl. Navíc dole bychom s naší výškou z koncertu nic neměli. Uvědomila jsem si, že za zážitky mi nebude už nikdy líto zaplatit si.
Ze začátku kapela nekomunikovala a publikum bylo naprosto mrtvé. Vedle nás odešel jeden pár. Teprve v polovině se celý koncert rozjel a byla to úžasná podívaná i poslouchaná. :D Nejlepší atmosféra byla u písniček Šrouby do hlavy, Panic a u Medvídka pršely ze stropu konfety. Lucie nezůstala jen u konfetů, u písničky Oheň z podia šlehal oheň ( jak tématické :D) a dým.
Koncert vydařený, o tom svědčí i fakt, že jsme si s publikem vyřvali další dva přídavky a došlo i na bubenický souboj Davida Kollera a jeho syna Adama. Jako host dorazila Lenka Dusilová( mimochodem je fakt divná, a to nejen u Krause) s kterou si kapela střihla písničku Sen. Celý večer jsem si užila, ještě teď mi v hlavně hrajou songy a dneska ráno jsem si pustila celé the best of cd, jen škoda, že Koller nezazpíval mou srdcovku Chci zas v tobě spát.

Tolik ke koncertu a teď fotky. Kvalita nic moc, fotila jsem bez blesku něco je i z mobilu. Fotky nešly nahrát rovno do článku, zase jsem se nervla.
Začátek

dubnový fotočlánek

13. dubna 2014 v 23:18 | slečna Pé
Jaro vypuklo na plné obrátky. Minulý týden u nás bylo až 25 stupňů, chodila jsem v krátké rukávu a libovala si. Sluníčko mě nabíjí energii a optimismem. Rozkvetlá příroda lahodí oku, jen jsem zvědavá pod čím se budeme líbat na 1. máje. :D Minulý měsíc jsem si nechala seřídit kolo a konečně jezdím ♥. Tak moc mi chybělo. I v mém šatníku proběhla čistka, zimní oblečení jsem odvezla k rodičům, ještě by to chtělo penízky na nové kousky.Jarní počasí je úžasné, jediné co mi v paneláku chybí je pořádný otevřený balkón na slunění, ale to snad taky vymyslím...
Ve škole je to zatím pohoda, mám za sebou první referát, další dva mě čekají. Potřebovala bych mít takhle všechny, aby mě to donutilo je co nejdřív vypracovat a pak někoho, kdo za mě přečte všechny ty knihy. :/ Nestíhám, jinak si nestěžuju. Vysokoškolský život není zas tak špatný, obzvlášť když k tomu málu co docházíte se přidá 3 denní dialektologická konference, kde shodou náhod děláte "hostesku". :P Co se týče akcí nic moc se neděje kromě univerzitního plesu, narozenin víc jak půlky rodiny, Májalesů a několika básnických hlasů(autorská čtení, většinou poezie) je tady mrtvo. Asi se na měsíc odstěhuju do většího města kde to žije. :D

Paris - fotočlánek

11. září 2013 v 0:57 | slečna Pé
Dneska jsem si udělala radost - novou kabelkou do školy a gumáčky z Lidlu, strašně dlouho po nějakých toužím a konečně je mám :). Největší radost mám však z Kindla, rok jsem o něm uvažovala . Po roce jsem se rozhodla, že do něj investuju. Hodně čtu ( teď k jedné zkoušce budu muset načíst 30 knih) a navíc spousta knih teď přes školu není k sehnání, hlavně těch z klasické literatury. Už se těším až si nějakou knihu z Kindlíka přečtu :). Jinak včera jsem zápasila se stagem, rok od roku je rozvrh čím dál horší ... Nejsem spokojena, na předměty o které mám zájem nemůžu chodit.
No teď k fotočlánku. Slibuju, že je to poslední článek o Paříži. Jen malá ochutnávka toho, co jsem nafotila ( 600 fotek to by jste se zbláznili :D). Ať máte představu jak památky vypadají, protože většině názvy z minulého článku neřekly nic. Fotek je i tak dost, vybrala jsem jen ty nejpovedenější a nejzajímavější.


Panthéon, první místo, které jsme v Paříži viděli. Bylo 7 hodin ráno, nikde ani noha, právě vycházelo slunce. :)


Lucemburský palác a zahrady - dnes sídlo Senátu. Tam bych dokázala trávit celý den, sedla bych si do stínu s knížku a relaxovala. Zahrada je nádherná, uprostřed obrovská fontána, upravované chodníky, ideální místo pro ranní běh.

Jižní Moravo, miluji tě !

21. července 2013 v 9:14 | slečna Pé
Jsem zpátky z dovolené, která byla úžasná a lepší než loni. Na Jižní Moravě jsem byla už třetím rokem, letos jsem se utvrdila v tom, že je to místo, kde bych chtěla žít. :) Je to láska na první pohled. Zbožňuju ty malebné krajiny s kilometry vinic, úžasné sklípky a obdivuju práci vinařů. Dokonce si umím představit, že pracuji na vinici :D. Vím, že je to těžká práce, ale za to krásná. Jednou bych si ji chtěla zkusit. Docela lituju, že jsem se nenarodila v nějaké staré vinařské rodině . Od mala bych k této práci přičichla a pak šla studovat vysokou vinařskou a do toho dělala folklór (klavír, housle či něco jiného). Ehm, asi bych se měla vrátit do reality a přestat snít! :D

I letos jsme zamířili do Velkých Bílovec, vůbec mi nevadí, že jezdíme každý rok na to samé místo, protože je tam krásně. Máme svého oblíbeného vinaře, který nás ubytovává a má nejlepší víno :). Každé léto navíc svaz vinařů pořádá, jakýsi "tour de sklep" ( tak bych to nazvala já) neboli za vinařem do Velkých Bílovic. O víno tedy není nouze, dle libosti můžeme jit do libovolných sklepů a degustovat.Poprvé jsem se povídala do Templářských sklepů v Čejkovicích, s přítelem jsme si udělali výlet do Lednice, na kterou jsem se těšila jako malá :). Viděla jsem nejkrásnější sklepy (aspoň se to říká) ve Vrbici, raritou je, že jsou vykopány do 5 pater nad sebou, tedy jsou terasovité. Jediné místo,na které jsem se tento rok nestihla podívat je má oblíbená kaplička nad Bílovicemi (foto zde), kterou filmaři použili do Bobulí :).
Ještě bych snad mohla dodat, že na Moravu jsme cestovali na motorce, cestu cca. 200 km, jsme s malou přestávkou bez problému zvládli :)

Dost řečí a teď fotky :


Čejkovický zámeček se skvělou restauracích, kde mě poprvé polila servírka pitím :D

random may - june

26. června 2013 v 22:51 | slečna Pé
Poslední zkouška úspěšně zamnou a oficiálně mi začínají prázdniny, ikdyž trošku deštivě. Děkuju za hezké povbudivé komentáře :).
Poslední dva měsíce jsem hodně fotila, ať už z nudy při učení nebo jen tak pro radost. O pár fotek se chci s vámi podělit, snad se budou líbit. Osobně mám takové články na jiných blozích ráda:)

se opaluje :)

seasons

8. prosince 2011 v 20:36 | slečna Pé 
 

Reklama