mimochodem

podzimní tag

7. listopadu 2014 v 13:00 | slečna Pé
Po minulém článku, je třeba něco víc oddychového na téma podzim :)

Co se ti na podzimu líbí ?
Nepřeberné množství barev přírody, atmosféra, pálení svíček, aroma lampy, horký čaj, teplo domova, pletené svetry, ponožky a podzimní západy slunce. :)
Čaj, káva nebo horká čokoláda?
Čaj čaj, hodně čaje nejlépe zeleného

Jaká je tvá nejoblíbenější podzimní vzpomínka?
žádnou si nevybavuju.. možná z dětství nějaké jsou, spojené s návštěvou dušiček
Oblíbená podzimní činnost?
Focení, procházky, spaní, čtení nebo třeba i sledování nějakýho milýho filmu.
Oblíbený podzimní kousek ze tvého šatníku?
botičky, vínové silonky a svetříky
Oblíbená podzimní barva?
z modního hlediska- vínová, šedá, hnědá
Jaký je tvůj oblíbený horor/halloween film?
Na horory se nedívám, ale jako halloween film bych možná brala Střihorukého Edwarda nebo Mrtvou nevěstu
Které knihy si chceš během podzimu přečíst?
knih mám požehnaně a spíš než chci musím ...Momentalně jsou to Zbabělci od Škvoreckého
Oblíbená podzimní TV show?
nemám
Která písnička tě zaručeně dostane do podzimní nálady?
zaručeně něco od No name nebo Chinaski
Ukradeno od Lauralex

wishlist spring-summer

19. května 2014 v 21:21 | slečna Pé
Konečně jsem si urvala trochu toho vzácného času a rozhodla se napsat. Článek tu nebyl víc než měsíc, stydím se. Jsem pořád v jednom kole a na blog nezbývá tím pádem čas. Poslední dobou to začalo ještě gradovat a odedneška mám zápočťák, počínaje příštího týdne zkouškové. Šílím, nestíhám, nejradši bych se rozkrájela, znáte to. Ve čtvrtek mě čeká první zkouška v předtermínu, ze syntaxe. Jdu to zkusit a snad se zadaří. Odměnou nebo útěchou mi bude 2. června koncert Lucie v Ostravě s Any. Neskutečně se těším. K wishlistu - čerstvě jsem si založila POLYVORE, kdo budete chtít hodte si mě do sledovaných. Oblečení je asi nekonečné téma všech holek. Řekla sem si , že bych si mohla ty svá přání hodit do seznamu. Paradox zůstává ten, že kdy jsou peníze není z čeho vybírat a když nejsou, což je v posledních pár měsících můj případ, chcete toho hodně.
V práci jsem teď moc nebyla, nepotřebovali brigádníky, takže brečím nad každou korunkou. :D Dokonce jsem začala hledat další brigádu- sehnala jsem si flek u voleb a inventuru. Nic dlouhodobějšího zatím nemám, protože o zkouškovém budu mít co dělat sama se sebou a ve "firmě" se začínají vypisovat šichty. Každopádně brigáda za lepší peníz by se hodila, takže koukám na nabídky.
Za peníze z voleb si chci koupit helmu na moto, v létě máme s drahým v plánu dovolenou na motorce po ČR, s mou starou bych to asi nezvládla.spring-summer

top vánoční filmy

16. prosince 2013 v 17:40 | slečna Pé
Už se nemůžu dočkat 20. prosince. Odpadnou mi všechny starosti do školy a já si konečně začnu užívát vánoční pohody a nálady. Netěším se zas tak na Vánoce jako na odpočinek, pohádky a filmy. Letos si chci opravdu odpočinout a užívat i přesto, že budu pracovat až do 23. prosince. I když nejsem milovník televize, můj názor znáte z předchozích článků, tentokrát se na sledování pohádek a filmu v televizi chystám. Vím, že nestihnu ani polovinu, takže budu stahovat a koukat na notebooku. Mám několik oblíbených vánočních filmů a pohádek, které musím každý rok vidět.

Láska nebeská
Zbožňuje ten film. Je takový mým symbolem Vánoc, vždy mě dostane do vánoční nálady. Film se skládá z několika příběhů, romantických, vtipných i smutných. Postavy se navzájem propojují. Velké plus je, že děj se odehrává v předvánočním Londýně. Ve filmu se objevují takové herecké hvězdy jako je Colin Firth, Liam Neeson, Keira Knightly, Hugh Grant, Alan Ricman nebo Martin Freeman ( známý jako Bilbo z Hobita). Soundtrack stojí za poslechnutí.
Pelíšky
Můj nejoblíbenější český film. Snad všechny hlášky znám nazpamět. Myslím, že není třeba psát o co se jedná. Viděla jsem ho x krát a stále mě baví. Minulý rok jsem ho v televizi nestihla. Tento si ho chci o Štědrém dnu užít


Tag 10 - pokračuju

15. listopadu 2013 v 11:31 | slečna Pé
Tagy, v poslední době hodně oblíbený a rozšířený trend na blozích. Do jednoho z nich mě zapojila má oblíbená Creencia. Děkuju, nebudu trhat řetěz a pokračuju .

Úkol zní:
1. Napiš 10 faktů o sobě
2. Odpověď na 10 otázek od blogera, který tě zaúkoloval
3. Vymysli svých 10 otázek a pošli řetezec dál 5 blogerů
10 faktů
* nesnáším když lidé vysedávají půl dne (dokonce i celý den) u televize. Podle mě je to naprostá ztráta času! Kdyby tam bylo aspoň něco zajímavého, neřeknu zprávy. Bohužel je v mém okolí takových lidí spousta, mati ta jen uklízí a většinou když dojdu domů jede televize téměř nonstop, i když u ní třeba nesedí, děda ten sedí jen u televize a přítel mnohokrát taky sedí u televize a kouká na simpsnovi apod. Naprosto mě to vytáčí, sama se podívám leda tak na Četnické humoresky a pokud potřebuju kulisu k jídlu tak si pustím seriál. Kdyby bylo jen na mě tak televizi v budoucím bytě/domě budu mít jen na filmy.
* vytvořila jsem si závislost na kávě. Téměř každý den musím mít minimálně jednu denně jinak usínám. Moje nedávné zjištění je takové, že pokud se potřebuju na něco soustředit musím ji mít, ale pokud jsem v jednom kole, pořád někde lítám nemám potřebu, bohužel nejde jen o samotný kofein, který potřebuju, ale i o chuť kterou miluju :D. Chci se zbavit závislosti!
* mám neustálou potřebu si ve věcech dělat systém, takže si pořád píšu seznamy a odškrtávám :D. Jsou to seznamy všeho druhu- seznam povinné četby, co koupit, seznam toho co mám udělat do školy, co potřebuju vyřídit ve škole, co potřebuju vystavit na votoč, seznam potencionálních dárků k vánocům pro mé nejbližší atd. Už jsem uvažovala i o tom, že si pořídím speciální sešit :D, ale to bych už byla asi vážně magor. Takže lístečky nosím různě po peněžence, mám je na stole. Na nástěnku si je nedávám, protože tohle někdo číst, tak si myslí, že jsem sedmdesátiletá babka co má sklerózu. Paradox je ten, že ve skutečnosti jsem šílený bordelář. :D
* nebarvím si vlasy jako většina holek. Naposledy jsem se obarvila před 3 lety a zjistila jsem, že jsem líná se každý měsíc dobarvovat a otravovat se s tím. Takže jsem si barvu nechala odrůst a mám svou přirozenou,která mě čas od času štve.

jak jsem poznala kouzlo kokosového oleje

11. června 2013 v 11:00 | slečna Pé
Mé zkouškové je téměř u konce( letos nekonečné) . Na blog jsem si nedokázala udělat čas,jednoduše byl odsunut na druhou kolej, a tak píšu až teprve dnes s pocitem viny.

Chci se podělit o můj nový kosmetický objev z kterého jsem unešená.
Je jim kokosový olej. Na blozích se o něm v poslední době hodně mluví. Četla jsem spoustu pochvalných článku, recenzí a tak jsem si řekla, že ho vyzkouším. Po pár týdnech používání jsem jeho fanynkou. Možná jste o učincích a použivání něco četli. Mě na něm baví, jak je univerzální , mám pocit, že je snad na všechno. :D Univerzálnosti bych ho přirovnala k zázračnému kelímku, ten ovšem není tak skvělý.
Výhodou je jeho tuhá konzistence, která se při cca. 200, mění na tekutou (jako klasický olej). Není třeba ho rozpouštět, doslova sám "roztaje" při dotyku s kůží :). Osobně jsem se lekla, když jsem jej otevřela poprvé a uviděla tuhé, bílé "cosi". :D.Užasné je, že nezanechává na pokožce mastný film a ihned se vstřebává. Na tělových olejích jsem nesnášela jak bylo úplně vše na mě mastné!

oriflame optimals gel

15. května 2013 v 22:09 | slečna Pé
Po dlouhé době jsem našla přípravek na obličej s kterým jsem maximálně spokojena. Jedná se o čistící gel od Oriflame Optimals cleansing gel. V této řadě nabízejí čistící gely a vody pro normální /smíšenou pleť,citlivou/suchou a mastnou. Moje pleť má po všech těch bojích s akné (vyhraných) pořád sklony se mastit. Tedy sáhla jsem po tomto čistícím gelu na mastnou pleť. Krásně voní, odstraňuje make up a nečistoty. Z většiny přípravku určených na smíšenou až mastnou pleť jsem měla obličej vysušený, takže bylo zapotřebí je kombinovat s hydratačními. Optimals od oriflamu nevysušuje :), příjemně překvapil. Momentálně má zaváděcí cenu 99 kč, přijatelná cena. V obchodech gely a vody stojí zhruba taky kolem té stovky i víc.V dalším katalogu je už dražší ale i přesto si myslím, že do 150 kč je to snesitelné (aspoň pro mě). V plánu mám vyzkoušet i čistící vodu až mi dojde ta co mám doma.Můžu doporučit.

minutové hry

18. dubna 2013 v 22:46 | slečna Pé
O existenci minutových hrer jsem se poprvé dočetla v Tvaru. Krátký článek mě seznámil s jejich podstatou a autory. Pozornost jsem jim dále nevěnovala. Avšak nedávno jsme se o nich bavili na hodině scénaristiky, některé si pouštěli a rozebírali jejich způsob realizace. Najednou mě projekt Českého rozhlasu zaujal.

A co to vlastně minutové hry jsou?

Minutové hry jsou krátké zvukové dramatické útvary. Obvykle mají minutu až dvě (od toho název minutové hry).Český rozhlas je začal natáčet v únoru 2012 a vysílat od října roku 2012. Myšlenka minutových her není nová. V Německu a jiných evropských zemích tyto hry vznikají už řadu let. V Česku za projektem stojí dramaturgyně Kateřina Rathouská, která za něj dostala i ocenění. Učitelka nám říkala, že podle mnoha lidí by se ceny měla vzdát, protože to není její původní nápad jen ho převzala od jiných evropských rádii.
Mezi autory her patří například známý Miloš Urban, Daniela Fischerová, Mario Buzzi (hudební skladatel), Petr Hudský ( tvůrce Kriminálky Anděl) aj. Hlasy postavám propůjčují např. Hana Vágnerová, Michal Novotný, Jiřina Jirásková, Ondřej Vetchý aj.

Hry jsou dostupné k poslechu na www.rozhlas.cz/minutovehry/portal.
K hrám jsou přikládány i původní texty, takže je můžete srovnat s tím co slyšíte. Český rozhlas dokonce vyhlásil i možnost posílat své minutové hry, bohužel už jí uzavřely, protože her chodilo kvanta. I já jsem si zkusila jednu vrámci úkolu do scénaristiky napsat. Byla to pro mě zajimavá zkušenost. Bavilo mě to .
Z minutových her mě osobně nejvíc zaujala hra s názvem: Šnek, Nové a Láska na skládce. Je jich samozdřejmě víc, každá je něčím zajímavá ať zvukem či textem. Minutových her je strašně moc a pořád se natáčejí další, takže je co poslouchat.

A která se líbí vám?

Milý Ježíšku

21. listopadu 2012 v 20:15 | slečna Pé
S timhle mě někdo překvapit pod stromečkem, rozbrečím se na místě. Harry srcovka♥ a Twilight si chci přečíst taky znova. Bohužel si můžu nechat zdát. Hold 1500 za jeden komplet je moc, leda mít tiskárnu na peníze :DO víkendu se snad donutím k nějakému článku, je toho dost co se děje, spousta akci a událostí a samozdřejmě stereotypní škola ...

wish list- autumn/winter 12

11. října 2012 v 19:45 | slečna Pé
Sice jsem si slíbila že do Vánoc přestanu utrácet a budu šetřit na dárky, ale musím zveřejnit. Jediné co si snad koupim budou ryfle na gumu a k Vánocům si řeknu o nížší boty na zimu (chci nosit hlavně když nebudu sníh,ty moje jsou diravé). Samozdřejmě bych potřebovala i svetry, teplé mikiny, trička s dlouhým rukávem a plno dalších věcí. Musím si nechat zajít chuť. Kabát a bundu naštěstí mám a šedou čepku k nákrčníku jsem konečně taky sehnala, o starost míň.


Go Ježíšku, go ! :D

kosmetické úlovky

27. září 2012 v 18:25 | slečna Pé


Přináším mé úlovky z oblasti kosmetiky :)

1. Nivea baby: hydratační mléko - Pro mě nejlepší tělové mléko co může být. Díky tomu, že je vytvořeno pro citlivou pokožku miminek je vysoce hydratační. Rychle se vstřebává, nezanechává lepkavý povlak( jak se mi u některý mlék stávalo) a má příjemnou vůni. Když se vrátím od moře a mažu se jim nikdy se nesloupu. Vypotřebovala jsem už tak 2 balení a stále mě neomrzel. :)

2. Essence: break trought - k tomu není co napsat, každý má tyto laky určitě vyzkoušené. Moc dlouho na nehtech nevydží ale mě to vyhovuje. Nejsem moc náročná, když se začne loupat odlakuju a natřu něčím jiným.

3. Essence: LOL - Lak mi vybral přítel, že prej se hodí k tomu fialovému. Lakuju si s ním vždycky jeden nehet na ruce. Chválim designery této značky lahvičky vypadají opravdu dobře.

4. Maybellin: The colossal volume expres - Nikdy jsem nevěřila tak hustým kartáčkům( používala jsem gumové) jako má tato řasenka, bála jsem se, že řasy budu mít slepené. Dostala jsem ji od tety k narozeninám a po prvním nanesením jsem byla mile překvapená - řasy byli dokonalé rozčesané a dlouhé. Jediné mínus vidím v tom , že kartáček nabírá velké množství barvy, takže ho musím pořádně otřít o okraj.

5. Essence Cherry blossom girl- it´s peach not cherry- Z nové řady Essence, zaujal mě na první pohled. Na nehtách vypadá mnohem líp než na obrázku, barva je světlejší tato!

6. L´oreal Studio Silk&Gloss : curly power - Výborný sprej na tvarování vln. Neobsahuje lak, takže vlasy nezatěžuje. PO umytí se mi vlasy lehce vlní a sprejem je vždycky vytvaruju ( po ostříhání o 20 cm se začali kroutit ještě víc). Vyzkoušejte.

Chci se zeptat,máte někdo zkušenosti s nějakým mlékem/krémem proti celulitidě a striim?
Nevyznám se v nich a nechci investovat, když nevím zda to určitě zabere.
 
 

Reklama