zápisník

je čas na oddech

20. prosince 2012 v 18:33 | slečna Pé
Poslední zápočet tohoto roku je za mnou. Na stagu mám 6 bludišťáku a ještě pár ,které vyučující nedopsali. Konečně můžu na týden vypnout. Už toho na mě bylo moc, seminárky, zápočty + do toho ještě vyučovací hodiny v zápočťáku. Angličtina, ze které jsem měla největší děs dopadla výborně :) Výsledek mi udělal hroznou radost. Zápočtový test z filozofie jsem odložila na leden.


Teď ještě dopsat interpteraci básnické sbírky, která má být do konce roku odevzdaná a doufat, že bude uznaná. Ale to až zítra nebo o víkendu. Dnes si chci užít trochu volna, konečně si něco přečtu a kouknu na nějakou vánoční pohádku nebo film :) Další tři dny mě čeká ještě pakárna v práci, lide nakupují jako zběsilí.

Serou mě kecy o konci světa, přihlásím se na fb a jeden status za druhým a co teprve zítra :D.Houby a ne konec. S holkama jsme si udělali předčasné Vánoce v pondělí, poseděli jsme, popili, pokecali a bylo nám skvěle. Hrozně mě potěšili dárečkama, tolik jsem toho nečekala. Vánoce doma mě děsí, těším se jen až po Štědrém večeru budu s mým P. Taky se těším na pohádky v televizi. Přeju si, aby mě přes všechno to co se doma děje chytla aspoň trošku vánoční nálada.
První svátek budeme obědvat u babičky a čeká nás návštěva tety. Druhý svátek obědvám s rodinou od P. a večer odjiždíme na hory. Pak oslavím s kamarády a P. silvestr na Švýcarně, těším se :) O letošních Vánocích se ani na chvilku nezastavím, snad nebudou rodinné neshody a přes všechny ty problémy bude klid. Nejvíc si to přeju.

Nevím zda se ještě na blog dostanu, snad s článkem shrnující rok 2012.
Proto všem přeju KRÁSNÉ A NIČÍM NERUŠENÉ VÁNOCE :)

kde je vůle, tam je cesta

29. listopadu 2012 v 10:28 | slečna Pé
Konečně jsem si udělala čas, včera mi odpadly všechny hodiny až na jednu a dneska do školy nejdu vůbec. Na 1h fičím do práce. Včera jsem se rozhodla zabalit dárky. Chybí mi už jen jeden pro P. a kamarádku. Po více jak 2 měsících mám v pokoji uklizeno.Nějak mě přestal těšit už je to jen místo na přespání (ani to spaní tu není to pravé)a psaní úkolu. Necítím se tady,myšlenkama jsem pořád u P. doma, při každé příložitosti tam jezdím. Doma jsem už jak na návštěvě. Neštve mě to, i když poslouchám kecy. Snad všem konečně dojde, že chci bydlet jinde. Doma problémy, všichni se tváří jako by se nic nestalo.
Letos bych nejradši ani ty Vánoce neslavila, sice mám pořád pocit, že dárkama udělám radost, ale obávám se, že se nezavděčím. Celý Štědrý večer bude jen komedie, pak odjedu a budu štastná, že jsem s nim.Opravdou radost dárkama udělám jen P. a kamarádkám. :)


I ve škole se vztahy přerozdělili, po 2 měsících školy jsem poznala jaké hady jsem si hřála na prsou. Jsou to dětinské husičky.Když něco potřebují příjdou, ale samy dokážou o mě jen roznášet drby a když něco potřebuju já, dělají, že nic nemají. Opravdu dospělé chování. Zbyly mi jen tři, které jsou opravdu kamarádky, založili jsme si takovou školní partu, pomáhame si, radíme se a spoustu věci řešíme společně. Poznala jsem, že ve více lidech se to opravdu lépe táhne :) Jsou to zlaté holky. V poslední době se čím dál častěji zúčastnuji kulturních akcí v našem městě s M. chodíme na různé přednášky, básnické večery v sobotu 17. jsme byli na Audienci od Havla. Líbilo se mi to, i když jsem slyšela spoustu názoru na Havlovy nezáživné hry. V prosinci máme v plánu jít na další přednášku o literatuře (většinou nás na tyto akce zvou samotní učitele) a někdy za 14 dní na Annu Kareninu. Příští týden nám začínají na náměstí vánoční trhy, příležitost popít punč a mrknout na nějaké vystoupení. Kdyby to doma nebylo takové jaké to je Vánoce bych si užila. Miluju je, akorát teď na ně není ten správný čas a společnost.
Ve škole se krátí termíny, před zápočtovým týdnem (začíná 17.12.) musím odevzdat dvě práce a 12. píšu test z angličtiny. Furt to odkládám, ale je nejvyšší čas začít něco dělat. Přece jen napsat interpretaci na básnickou sbírku a vytvořit rozhlasový scénář není žádná prča.


Snad tento týden začne pořádná zima a sníh vydrží. Chci po těch letech zažít bílé Vánoce.

november 12

4. listopadu 2012 v 10:29 | slečna Pé
Aneb shrnutí posledního měsíce ( a pár dnů):


- škola mi dává zabrat je to jeden velký stereotypní kolotoč

- nemám na nic čas = v pokoji bordel jak v tanku, nestíhám ani číst což je moc smutné

- bojuju s angličtinou, učitelka je pěkná nána. Na každý týden musíme mít vypracovaný její nesmyslný handout, který si v hodině kontrolujeme a to je celá výuka. Nic mi to nedává, nebaví mě to, učitelka je na nás hnusná za každou blbost nám hrozí vyhazovem z hodiny. Bojím se závěrečného test

- zápočtový týden nám stanovili na poslední týden před Vánocemi, jsem nadšená. Loni jsem měla víc jak týden volno a ted to vychází naknap. Jen čekám kolik toho budeme v zápočťáku psát, polovinu předmětů máme dvousemestrárních - v ZS zápočty v LS zkoušky.

- nakupuju dárky na Vánoce (jak už jsem psala)

- těším se na přírustek do rodiny, který se má narodit v květnu. Pořád si představuju jaké to bude, v obchodech pokukuju po miminkovských věcech. Ach já budu pětinásobná sestřenka :D

- piju bylinkové čaje na padaní vlasů a zlepšuje se to :)

- jsem posedlá knihami, s M. často chodíme do antikvariátu, kde samozdřejmě neodoláme. Knihovnička se pomalu ale jistě plní. Prohlašuju, že knížky si sbírám na důchod ( jestli vůbec nějaký bude)

- včera jsem se dozvěděla, že Kryštof bude mít koncert v Ostravě, za hosta mají Jarka Nohavicu. Na 100 % s P. pojedeme už teď se těším

- pravidelně koukám na seriál Vyprávěj, díly o pádu komunismu / sametové revoluci mě dojímají. Škoda,že jsem to nezažila. Klaním se tvůrcům seriálu.


dárečky

26. října 2012 v 11:59 | slečna Pé
Je sice teprvé říjen, ale mé nakupování vánočních dárku je v plném proudu. Nepřestávám se divit tomu, jak jednoduše se mi dárky letos vymýšlely. Stačil mi jeden den v práci za pokladnou a chvilka přemýšlení - nápady byly na světě. Strašně ráda dělám druhým radost, takže v nakupování se vyžívám. Finančně mi to letos nedělá problém, za léto a poslední měsíc jsem si vydělala dost penízků.


Včera jsem dokoupila oběma kamarádkam dárky, pro jednu dokonce i k narozeninám( má je jeden den před Silvestrem). Mám z toho opravdu radost. Pro přítele už mám taky něco objednané, ještě čekám na seznam pro " Ježíška" ( taková insprace pro mě)
Připadám si trošku jak blázen, když vím , že mám ještě víc jak měsíc čas :D

A co vy a dárky už jste začali nakupovat, nebo tomu necháváte ještě čas?

Hello october

5. října 2012 v 23:47 | slečna Pé
Letos poprvé co mi nevadí podzim ba naopak začíná se mi líbit. Cestou do parkem hledám pod stromy kaštany, když jedeme autem kochám se podzimní krajinou. Jak vidíte i design blogu je v podzimních barvách a složku s obrázky zaplňuji těmi s podzimní tématikou, a tak jsem ho neměla ráda!

Dneska jsme s P. byli na houbách, rostou :) Nestrávili jsme v lese několik hodin jako jiní náruživí houbaři, ale i tak máme polovinu koše (pro někoho málo,taky co chcete za 2 hodiny v lese stihnout?). Docela jsem si to užívala i když mi bylo zima. Každá nalezená houba mi udělala hroznou radost, každý nález jsem nadšeně ohlašovala směrem k P. Celkově od středy odpočívam, své volno trávim s P.(až do dneška). Ve čtvrtek jsme oba akorát na hodinku odběhli do školy a večer byli zase spolu. Zašla jsem si na masáž ke kamarádce, večer hráli dobyvatele a po tom co na celém předměstí vypadl na 2,5 hodiny proud jsme hráli i s jeho taťkou karty při svíčkách. :)

Se školou to zatím vypadá dobře :) 14 dní je za mnou, baví mě to. Teda když pominu spisovku, které se upřímně děsím( loni jsem ji nezvládla) a fonetiku ( nepříjemná učitelka, nejhorší zkouška). Momentálně nejzajímavějším předmětem pro mě je scénaristika za 2 hodiny jsem se toho z oblasti žurnalistiky dozvěděla jak nikdy. Bylo to pro mě hodně zajímavé navíc jsme i psali- zprávu pro noviny, učitel hned mezi námi chodil a říkal nám co děláme špatně atd. Za domací úkol máme napsat další zprávu, což o to napsat to napíšu, otázka je kolik toho vyškrtá :D. Druhým nejzajímavějším předmětem je Evropská kulturní politika, předmět učí pán co je zároveň dramaturgem kulturních akci našeho města. Hned první hodinu nás seznamil s programem Bezručovi Opavy,která se u nás každoročně koná a má svou tradici, pak nás zavedl na přednášku ( otevřenou diskuzi) o kultuře. Druhý den nás se spolužačkou dostal do divadla na inscenaci Na Větrné Hůrce, seděli jsme v první řadě, pro mě velký zážitek :) Další hodinu nám pouštěl ukázky z dokumentu o indickém folklóru a četl citáty a myšlenky o kultuře. Taky říkal, že vrámci předmětu zájemce dostane na jakoukoliv kulturní akci ve městě- o zábavu mám postaráno.Z celého ročníku jsem ta nejzasvědcenější spolu s A., je to fajn nebýt hned ze startu ustrašená a zmatená.

Nicméně i přes tyto fajn zážitky, chodit do školy je vyčerpávající. Hodiny mám roztahané přes celý den a 3x týdně se domů nedostanu dřív jak v 8 hodin. Než doma něco udělám je kolikrát těsně před půlnocí, úkoly se mě taky týkají. Bývám hodně unavené a tak si nepřeju nic jiného než se vykašlat po příchodu domu na všechno a NAUČIT SE CHODIT BRZO SPÁT! Snad se mi to časem podaří.

Užívejte posledního sluníčka a podzimu

last free days

15. září 2012 v 20:28 | slečna Pé
S politováním si uvědomuju, že mě čeká poslední týden volna, pak už jen škola. Nevím zda se těšit nebo ne- na jednu stranu mám strach a na druhou jsem hrozně zvědavá co mě čeká. Předměty mám zapsané a vím, že to nebude žádná sranda, protože kreditů mám docela málo + nějaké díky uznaným předmětům ztratím.
Ne, nechci myslet na školu když ještě nemusím. Včerejšek byla poslední možnost se někam ještě dostat ( příští týden bude čistě pracovní) a tak jsme tedy vyrazili na výlet do zlínské zoo. Cestovali jsme přes student agency a jejich regiojet. Na dálkové cesty už jinou přepravu používat nebudu. Ceny jsou o polovinu nižší, personál příjemný navíc dostanete kafe, denní tisk a vodu. Z mé strany naprostá spokojenost.
Zoo nádherná, troufám si říct, že nejkrásnější v ČR (dobře nebyla jsem ve všech!). Krásně řešená na světadíly od Jižní Ameriky po Etiopii, zvířata mají přirozené výběhy, ploty schované za zelení, informační tabule a tématické dekorace na jedničku. Navíc jsme s P. trefili perfektní počasí nebylo ani teplo ani zima, svítilo sluníčko a tak zvířata nebyla zalezená, spokojeně se vyhřívali ve svých výbězích.

Musím se taky pochlubit, že od začátku měsíce poctivě cvičím, stravuju se zdravě a dodžuju pitný režim( i když občas trošku zhřeším :). Snad se brzy dostaví i výsledky. Doufám to zvládnu i přes školu.

A co vy? Jak trávíte školní dny/ poslední dny volna?

motovýlet

4. září 2012 v 20:18 | slečna Pé
Začátkem září pro mě prázdniny nekončí:), stejně jako většina vysokoškoláku mám ještě 3 týdny volna a do školy jdu 24. září. Je to fajn, myslím si, že za ty nervy u zkouškového je téměř měsíc navíc dostatečnou odměnou.
Téměř celé prázdniny jsme oba byli v práci a tak nebylo moc času na to jezdit na výlety. Včera jsme měli oba volno a tak se jelo na výlet.
Můj den začal návštěvou zubaře, víc jak týden mě bolely zuby( zvláštní že přední ) takže to bylo nevyhnutelné. Zubařka mi udělala rentgen, zuby mi zbrousila a řekla, že je mám hodně namáhané, vrchními zuby si je jakoby koušku (nevím jak to jinak popsat.,ale vůbec si neuvědomuju, že to dělám:D). Následovaly otisky, koncem měsíce si jdu pro jakousi nakusovácí dláhu, kterou budu nosit na noc. Budu vypadat jak hokejista :D Snad zuby zase nezačnou bolet, říkala, že by je musela otevřít, na jednom se nepratrně něco tvoří. Celá ta sranda s "chráničem pro hokejisty" mě bude stát 450 kč, no radost mám !

Na výlet jsme nakonec vyrazili kolem 10 hodině. Jelo se jak jinak než na scootru. Za ten den jsme najezdili asi 200 kilásku a přítel si liboval, jak málo jeho " miláček" žere. První zastávka byla v Ikeii. Ach, jak já ten obchod zbožňuju. Strašně se těším až budeme zařizovat společné bydlení, pořádně se vyřádím pokud bude dost peněz. Dokonce jsem se přistihla, že při tom prohlížení nahlas zařizuju :D ikdyž ještě nemám kam. Avion jsme jen tak proletěli, nejdéle jsme se zdrželi v Gatu. Vybrala jsem si tam kalhotky a přítel trika. Pak se jelo do Karviné, maminka od P. tam je v lázních. Zašli jsme na oběd, pokecali, ukázali fotky z Itálie a zašli do Kiku kde bylo prd.

ráj na zemi

29. srpna 2012 v 0:23 | slečna Pé
Jsem zpátky z Itálie. Byla to jedním slovem NÁDHERA. Miluju moře, slunění,ten klid, pohodový styl života italů atd. Nebudu popisovat den za dnem jen mé postřehy, budu chrlit hromadu informací- předem se omlouvám, že článek nemá hlavu ani patu...
Cesta tam probíhala v pohodě, ač cestovku pod názvem České kormidlo jsem neznala osvědčila se. Jediné co chybělo byla slibovaná klimatizace, trošku jsme se zapotili. Téměř celou cestu se mi podařilo prospat za což jsem ráda. Jedna z věcí, která mi vadila bylo čekání v nesnesitelném vedru než se uvolní apartmány a naopak po vyklízení apartmánu čekání na odjezd autobusu směr ČR, přičemž čekání na odjezd bylo snesitelnější i když taky dost únavné u každého zájezdu je to stejné.
Musím konstatovat, že celkově byla dovolená úžasná, přímo na jedničku. S vlastním kuchtěním jsme to vyhráli. Vařilo se jak a kdy se chtělo. Italský betonový chleba jsme vyměnili za tousťák a ovesnou kaši, obden se jedl meloun,byla vodárna, pilo se pivo, víno, sangria pak i havana club se spritem.
Moře bylo teplé jako čaj, ráno čisté odpoledne v něm plavali sem tam chaluhy. Pláž jak jinak než písčitá, sice se na ni líp leželo, ale osobně dávám přednost oblázkové- písek jsem měla opravdu všude (včetně vlasů).

events

1. srpna 2012 v 14:48 | slečna Pé

Nějak teď nezvládám psát články takže své zážitky sepíšu jen do odrážek.


  • Jižní Morava byla užasná, stejně jako minulý rok. Sicenáš pobyt trval jen 3 dny, ale i tak bylo skvěle. Víno letos je opradu vydařené, protože byl opravdu teplý podzim.
  • s L. jsme se minulý týden vydali na cyklovýlet, naším cílem byl Choltický větrný mlýn. Trošku jsme cestou bloudili, ale nakonec se nám podařilo zdárně dojet do cíle. Mlýn byl oplocený, majitelé se o něj hrozně dobře starají. Za dobrovolný příspěvek jsme měli možnost podívat se i dovnitř k tomu nám paní řekla i pár věci. Domů jsme dorazili k večeru,překvapivým zjištěním bylo, že náš výlet měl 36 km. Máme být na co hrdé :D
  • celý červenec pracuju a vůbec mi to nevadí. Neumím si představit prázdniny bez brigády asi bych se ukousala nudou. Těším se na výplatu, peníze půjdou na dovolenou, stravu a snad taky nějaký nový kousek do šatníku.
  • v neděli po práci jsem byla s taťkou na dostizích v nedalekém hřebčíně. Naposledy jsem byla na podobné akci jako malá takže mě to dost překvapilo.

  • už za 16 dní odjíždíme na dovolenou do Itálie :) Hrozně se těším. Jen se modlím ať příteli včas dorazí pas, vpohodě se domluvíme na věcech ohledně cesty, vaření apod.

prázdninová idylka

12. července 2012 v 11:54 | slečna Pé
Prázdniny si opravdu užívám, možná by mi někdo řekl, že užívání si představuje jinak, ale mě to stačí. Nic mě netrápí, nenervuju se nemyslím na chmurné věci.


Svatba se náramně vydařila, byla malá, trochu netradiční, ale přesto nádherná. Teta ve žlutých šatech vypadala jako princezna, šlo vidět, že po těch mnoha krušných letech je konečně šťastná :) Moc ji to přeju. Po dlouhé době jsem poznala opravdovou rodinnou pohodu. Potkala jsem spoustou nových lidí hlavně ze strany M. ( manžela tety) všichni byli hrozně milí a hezky mě oslovovali. Narušitel rodinného klidu se nezúčastnil, nikomu to nevadilo. Byla jsem ráda, že i můj P. se dokáže velmi rychle aklimatizovat a nedělá mu problémy zapadnout. Oslava skončila kolem 2 hodin ráno, druhý den jsme s P oslavili naše 3 výročí. Ač z mnoha stran slýchávám, jak těžké je z někým tak dlouho vydržet nám se to daří bez jakýchkoliv hádek a problému, zdřejmě hodně dělá i povaza, oba jsme tolerantní,nekonfliktní a dokážeme se jeden druhému přizpůsobit.


Nasledující dny jsem trávila sladkým nicneděláním, do práce se chystám až v pátek. Zatím jsem stihla přečíst jednu knihu a dočítám další, koukám na Přátelé a začala jsem vyrábět háčkované sponky do vlasů, později dodám foto. Jinak se věnuju příteli, příští týden jedeme společně s jeho rodiči na jižní Moravu, těším se :)Návštěvu Zoo v Olomouci máme za sebou, byl to hezký výlet. Od včerejška je ze mě studentka České literatury už teď přemýšlím jaké to bude. Zvládnu to? Je to má poslední šance!
Jediné co se mi nedaří ukočírovat je můj šílený nepořádek v pokoji, hromady materiálu ze zkoušek a kvanta vyžehleného prádla, které nejsem schopná uklidit na své místo :D Jsem lína jako veš. Kdo mě donutí?

Vše je jak má bý. Doufám že si užíváte prázdniny a relaxujete :)
 
 

Reklama