zápisník

prázdniny začínají

28. června 2012 v 12:39 | slečna Pé
Poslední zkoušku mám za sebou a tak si můžu s poklidem říct: " mám prázdniny ". Je to neuvěřitelná úleva, sice ještě nevým výsledky, ale i kdybych zkoušku nezvládla je mi to už fuk. Bylo hlavně velké přemáhání , posledních čtrnáct dnů mi mozek hlásil prázdniny,nic se mi nechtělo :D


Teď už budu jen číst, odpočívat, věnovat se příteli a hlavně nechci 3 měsíce slyšet o škole :-D ( nepočítám zápis na vysokou). Večer máme s partou grilovačku, příští týden snad pojedeme do Olomouce, s L. budeme jezdit na kole, bruslích a prej si uděláme sportovně- čtecí prázdniny. :)

Všem přeju krásné prázdniny :)

velkej první letní den

21. června 2012 v 20:18 | slečna Pé
Zdravím Vás v těchto slunečně-horkých dnech. Konečně začíná léto, můj nejoblíbenější měsíc v roce, i když je horko a potím se jak vrata od chlívku stejně si na něj nestežuju. Školu mám jakž takž uzavřenou, příští týden mě čeká ještě opravná zkouška z morfologie, včera jsem udělala zkoušku z literatury 19.stol. KONEČNĚ začnu číst, ty kvanta knih co mám doma a začnu si půjčovat v knihovně knížky co nejsou do školy. Největší odměna. Učit se mi už nechce i tak se ještě snažím. Velkou novinkou je, že jsem se dostala na Českou literaturu!, spadl mi kámen ze srdce. Jsem na sebe pyšná, protože je to snad poprvé něco velkého, co se mi podařilo. Těším se až začnu od začátku, sice jsem ztratila rok, ale bylo to k něčemu dobré, uvědomila jsem si spoustu věci a naučila se jak to chodí na VŠ.


Začátek července mi začne hodně z vesela, vdává se teta a hned po tom slavíme s přítelem 3 roky seznámení.
Na léto mámv plánu s milým a přáteli vyrazit někam k moři, zatím ještě sháníme místo. Jinak budu na brigádě, vydělám nějaké peníze, které mi kápnou i z inventury, která byla minulý týden v neděli. S přítelem chceme jezdit po výletech, chceme se podívat do větších měst, obejít zoologické a zažít něco nového. Strašně se těším až prázdniny začnou v plném proudu a já si budu užívat bez starostí a myšlenek na povinnosti ...

jak si oživit týden ?

7. května 2012 v 11:03 | slečna Pé
Prvních pár májových dnů máme za sebou. Užila jsem si je perfektně díky krásnému počasí a prodlouženému víkendu( na pondělí jsme dostali děkanské volno). Teď to zní asi hodně vtipně že? Venku je zima aněkde i zaprší :D. Od čtvrtka do neděle jsem byla v práci, lidí bylo málo díky hezkému počasí a tak jsem často končila hodně brzo.
V neděli jsme s P. vyrazili do nového ostravského nákupního centra. Bylo to poprvé co jsme na našem obřím scootru jeli někam dál. I přes silný vítr se jelo bezvadně. Nákupní centrum jsme prošli a já byla trošku zklamaná nic jsem si neuměla vybrat i přesto, že je tam tolik lákavých obchodů. Jediné co bych dokázala vykoupit bylo knihkupectví.
1. máje jsme s kamarádkami/dy pojali tématicky. Plánovaná akce Free Hugs vypukla , určitě znáte z youtube. Nakreslili se transparenty a šlo se do centra. Ze začátku se s námi lidé celkem i chtěli objímat, akorát nás mrzelo, že jsme jim vždycky museli říct - nebylo to tak spontání, jako v jiných městech. Kolem 1h na nás lidé začali kašlat, sem tam nás poslali i do... Nakonec ani nálada nebyla, šlo se na polívku a do parku na houpačky, nálada zase stoupla a byla nová chuť něco podnikat. Nejlepší pocit byl při čekání na nádraží, šla kolem paní, celá nadšená mluvila o tom, jak tuto akci viděla na youtube, strašně se jí to líbilo hned se s námi začala objímat a za ní hned nějaký týpek se slovy : "můžu taky "?
Takové situace opravdu zahřejou u srdíčka a super na tom je, že i jedno objetí dokázalo mnoha lidem i nám vykouzlit úsměv na tváři. Nevím, kdy takovou akci budeme opakovat, ale rozhodně ne v našem městě, chce to nějaké velkoměsto - Prahu, Brno, Olomouc, kde je spousta turistů, většinou jsou z toho nejvíc odvaření :)

K večeru jsem dostala od P. májovou pusu pod rozkvětlou třešní, neuschnu :D a opékalo se. Konec týdne se nesl ve znamení psaní seminárky a shánění knížek, spoustu času jsem strávila v knihovně, nad wordem nebo čtením. Čas jsem si našla i na zábavu - v rámci výstav, které každý měsíc pořáda náš obecní dům, byla otevřena expozice o historii našeho města, kterou pořádají učitelé a studenti oboru archeologie na Slezské univerzitě. S kamarádkou jsme na výstavě strávili přes 2 hodiny :D, bylo to hrozně zajímavé. V sobotu jsme s P. šli k babičce na oběd a potom na menší výlet- cílem byl větrný mlýn (viz. obrázek) který stojí mezi dvěmi vesnicemi Nové dvory a Stará ves ( u Bílovce). Něco podobného jsem viděla poprvé v životě, mlýn je opravdu nádherný, před pár lety prošel rekonstrukcí akorát mlecí zařízení už nefunguje. Dokonce už vím kde se nachází další mlýn v našem okolí, mám v plánu se jet na něj podívat. Se scootrem je vše jednodušší, letos budou opravdu zajímavé prázdniny. Týden jsem zakončila s kamarádkou na víně, přijela domů z Prahy, kde studuje na Karlovce lékařství. Viděli jsme se snad po půl roce takže si umíte představit jak to vypadalo.

V pondělí nám začíná zápočtový týden pak zkouškové. Ve stagu ještě moc termínů vypsaných není, akorát na zkoušku ze staroslověnštiny jsem zapsaná na zbytek čekám. 2. června mě čekají příjmačky, měla bych se začít připravovat, musím to zvládnou za každou cenu ! začínám být ze všeho nervozní ....

Každopádně maturatům přeju pevné nervy a nám vysokoškolákům úspěšné složení všech zkoušek :)

Měj te se krásně

let the rain wash away all the pain of yesterday

12. dubna 2012 v 21:05 | slečna Pé
Tak si tak sedím na posteli v pyžamu a s šátkem na krku a přemyšlím čím bych přispěla. Napadlo mě zase něco napsat i když to třeba nebude mít hlavu a patu. Díky chladnému počasí, které bylo o víkendu a mému blbému nápadu jet do práce na kole, jsem nemocná. V krku mě už sice tak nebolí a teplotu taky nemám, ale rýma mě trápí pořád. Školu jsem měla naposledy v úterý na středu jsem se vykašlala kvůli nachlazení. Do práce tento týden nejdu ... aspoň dočtu Hálka, Hrabala a prokopu se románem od Terézy Novákové, který máme v úterý probírat v semináři.
Modlím se jen, abych nemusela psát zápočtový test, když už v seminářích jsem tak aktivní. ONo to ani nejde být neaktivní,když hodina se realizuje o dvou lidech včetně mě :D. Ostatní ze strachu radějí chodí do třídy o hodinu dříve, kde je více lidí nebo na to kašlou.

Zase melu jen o škole ...

(ach jak já miluju ten film a všechny ty knihy ♥)

Velikonoce jsem nějakým způsobem přečkala.Nejsem jejich milovníkem ( vyloženě je nenavidím) na druhou stranu jsem z nich letos vytěžila. Díky tomu, že lidé nakupovali jako šílenci, potřebovali od čtvrtka a na celý víkend výpomoc za pokladnu. Ten čtyřdenní maraton mi opravdu stačil, volno nulové zato peníze budou.Na pondělí jsem čekala nějaký plán a zábavu, místo toho jsem seděla otráveně doma na zadku. Den předtím volali známí, že výlet na který se mělo jít ruší, protože celá rodina má zažívací potíže, naši se teda sbalili a šli s bráchou hledat kešky( pro neznalce kešky jsou krabičky schované v přírodě a městech z hry geocaching) mě se nechtělo. Čekala jsem, že s drahým pojedeme do Ostravy nakupovat, nakonec ani to se nekonalo, protože se zasekl u tety na obědě. Za každou cenu musel oblítat všechny babičky a tetičky, fakt by mě zajímalo co z toho ti chlapy mají.

( a na tyhle boty teď letím "oxfordky", mám na klínu a maximálně pohodlné jsou:)

Doma to stojí za nic.Z celé rodiny jediná řešim problémy. Příjde mi, že ostatní se přestali snažit a zajímá je buď jen vlastní osoba a nebo práce. Na mnoho věcí jsem však malý pán. A mě už nebaví řešit rodičovské problémy, přitom pociťuju, že někdo se toho chopit musí jinak to dopadne zle. Včera jsem i na třídních schůzkách byla a dobrý pocit to opravdu nebyl. Docela se děsím, dne kdy vypadnu z baráku a doma vše bude vzhůru nohama i když je fakt, že to bude jeden z mých nejšťastnějších dnů v životě. Žít ve svém ...

ležet v knihách

13. března 2012 v 20:53 | slečna Pé
Od té doby co jsem napsala naposledy uběhl nějaký ten týden. Ano, čas na psaní jsem si neudělala, ani vaše blogy nestíhám navštěvovat :-(. Do školy toho mám v celku dost hlavně povinné čtení ke zkoušce z literatury 19. stol. Máme přečíst 30 knížek + 4 monografie, naštěstí si máme zvolit sami co chceme, i když problém představuje i nasbírat ten seznam. 19. stol se hemží básníky a věřte, že tohle není zrovna můj oblíbený žánr. Učitelé si v tom však vyloženě libují, nechápu to. Taky jsem vybírala kratší díla, abych měla šanci vůbec něco přečíst( pokud někoho zajíma co musím načíst nebo co čtu mrkněte na mou databázi), nepovinná četba jde bohužel stranou, jen toho Orwella dočtu.


Co se týče morfologie nic lehkého to není, hlavně díky tomu, že mám šílené mezery,ostatně jako všichni z ročníku. Jak jsem se zmiňovala učitelka je skvělá a hlavně bere fakt, že naše znalosti z oblasti češtiny se prakticky zastavili na základní škole,o to víc máme co dohánět. Zato učitel ze Staroslověnštiny jede jakobychom měli za sebou 2 semestry fonetiky a morfologie zároveň. Předmět je šílený, navíc zjištuju, že je třeba stále opakovat, protože na každé hodině čteme a mě tento týden vypadla skoro všechná písmenka cyrilické abecedy. Na teorii literatury pro změnu zase analyzujeme básně, ač z nechutí i přesto se snažím pochopit :-D. Teprve na vysoké poznávám, jak předměty na sebe navazují a souvisí, že je důležité nezapomenout vědomosti z předchozích semestrů. Pro mě tvrdší oříšek, mým zvykem bylo něco se naučit a hodit to za hlavu. Velká chyba.

Univerzitní ples byl skvělý i P. se bavil,díky tomu, že nehrála jen klasická hudba, ale i " disko". Těšila jsem se už týden dopředu, protože mi dorazili nové šaty z aukra a koupila si lodičky( jako každá holka jsem se chtěla líbit ), po 4 letech nové společenské hadry,tedy pokud nepočítam kostýmek na maturu. Každopádně to byla akce, kterou jsme si všichni užili. Mimo školu chodím stále na brigády, tělocviky odpadají a stále pocituju, že bych volný čas měla využívat nějak aktivněji. Uspořádat si ho. Jen lehko se to říka a těžko koná.

Mějte se krásně
P.

začátek letního semestru

26. února 2012 v 18:24 | slečna Pé
První týden letního semestru mám za sebou. Trochu mě doprovazí pocit flákačství, když se podívám jak narvané dny mají studující kamarádi okolo mě. I přesto že mám pouze 5 předmětu a 3 tělocviky to nebude žádná sranda. Předměty v letňáku budou o to víc těžší. Na staroslověnštinu hledím jako puk, dostali jsme cyrilickou abecedu a máme za úkol se naučit číst dvě A5 textu, pro někoho kdo v životě neměl v ruce ani azbuku je to něco nového. Dalším šíleným předmětem bude morfologie (tvarosloví), svou upřímností mě učitelka překvapila mám z ní dobrý pocit z učiva moc né, budeme rozpitvávat každé slovo a zabývat se jeho stavbou. Taky jsem zvědavá na Českou literaturu od 19. století chlapek co předmět učí je odborník na Hrabala, básnický fanatik a dokonce měl i nějaký pořad na ČT1. Do jeho předmětu máme přečíst 34 knih a já hořím zděšením i nedočkavostí co nám vybere, chtěla bych mít už jasno v tom co vlastně budu číst.
V úterý s ním máme první hodinu. Možná se divíte proč mám tolik tělocviku je to z toho důvodu, že se snažím vyplnit čas. Čtvrtek a pátek nemám školu ve středu tělocvik, všechny předměty z češtiny jsou v pondělí a úterý, proto tyto dva dny mám plné. Na angličtinu jak už jsem psala nechodím, je to škoda, ale nedá se nic dělat.Budu se věnovat jen češtině a literatuře , kterou budu studovat i příští rok. Příjmačky z literatury mě čekají začátkem června do té doby musím pozjišťovat co na nich bude a připravit se. Tohle musí vyjít pak už budu za vodou.Taky jsem ráda, že mám stále brigádu tím pádem nemusím sedět na zadku, přítel začal zase pracovat ve stejném podniku tak vstaváme do práce o víkendech společně.10. března jdeme spolu na univerzitní ples( světe div se on jde taky!), sejdeme se celá parta kamarádu takže se hrozně těším. Ve vztahu nám to klape, máme společné plány do blízké i daleké budoucnosti a těšíme se jeden z druhého. :-)

comeback to school

19. února 2012 v 23:30 | slečna Pé
Volno mi dneškem končí, zítra začíná letní semestr. Jsem zvědavá co přinese, snad bude úspěšný. Ty 2 týdny a pár dní, co jsem nechodila do školy a nemusela nic dělat mi opravdu prospěli. Když si to shrnu nedělala jsem vlastně nic :D jen si četla, spala, koukala na filmy a jednou jsme byli s P. lyžovat.
Včera jsem byla s kamarádkami na zmiňovaném maškarním plese. S maskou jsem si pravdu vyhrála, šla jsem na mrtvou nevěstu Tima Burtona. Mamka mi spíchla ze staré záclony něco jako šaty na cvoky, které jsem si dala na klasické černé, ze stejné záclony byl audělaný závoj a rukavičky. S ličením mi pomohl návod na youtube. S holkama jsme si to opravdu užily ,S. šla za Střihorukého Edwarda a L. za zdravotní sestru. Některé masky mě opravdu rozesmály a kolikrát jsem zírala na to co lidé vymyslí, nejlepší byla asi parta kluků,kteří šli za kokosy na sněhu,měli z katronu udělaný bob, gzychty na černo a věřte nebo né měli i vejce :-D.


Budu si taky muset zvyknout zase na vstávání i když nerada, není nad to se vyvalovat do 11 v posteli. Do letňáku jsem si zapsala tři tělocviky abych vyplnila volno.Po úmorném přemlouvaní STAGU se mi nakonec povedly zapsat předměty z češtiny a tělocviky, angličtinu mít nebudu, vykašlala jsem se na to, protože mám v plánu jít na jiný obor.V úterý mě čeká aerobic, ve středu pak plavání s A. a ping pong s P. Doufám,že mi zdravotní stav umožní už tento týden cvičit, byla jsem totiž odstranit znamínka a doktor mi zakázal pohyb kvůli stehům, moc ráda jsem nebyla.Pokud bude o čem, pokusím se psát častěji.

konec dobrý, všechno dobré

9. února 2012 v 18:21 | slečna Pé
Dnes jsem absolvovala svou poslední zkoušku tohoto semestru, která byla víc než úspěšná. Mám na kontě první A :-)
Dalo by se říct, že konec zkouškového byl pro mě šťasný i když začátek tak nevypadal.Za ten měsíc jsem si zažila tolik stresu, nespavosti a nechuti k jídlu jako nikdy dřív- ve srovnání s tím je maturita pohoda. Už mi jen zbývá podat přihlášky (celkově vyřešit kam od nového roku) a zapsat si předměty z čj v 2. semestru, docela se i těším - některé předměty vypadají zajímavě.


Prázdniny bez sebemenší myšlenky na školu mohou začít, sice je mám prakticky už od pátku, kdy jsem napsala písemnou část dnešní zkoušky, ale teprve teď si je můžu pořádně užít.
Plesová sezóna je v plném proudu a tak i mě čeká příští týden maškarní s kamarádkami a někdy začátkem března univerzitní ples. Mezi další plány patří i řecká slavnost na kterou jdu s Any a koncert Mandrage. Opravdu se na vše těším. Jdu se vrátit k filmům , čtení knih ( doma jich mám požehnaně a dnes jsem si závislácky půjčila další z knihovny), pletení a vyrábění náušnic ( dodám fotky výtvorů).

Těm co mají poslední zkoušky přeju pevné nervy :-)

challenge accepted

10. ledna 2012 v 20:02 | slečna Pé
Má bilance úspěšnosti pokulhává a šilený týden je v plném proudu. Jedna zkouška (gramatika) mi nešťastně utekla o 4 body, tedy budu muset opakovat- retake, to slovo se mi vrylo do paměti, ptž je to hrozba a taky naděje všech studentu. Tento týden mám za sebou 2 zkoušky, včera mě test nečekaně zaskočil a dnes 3 hodinová zkouška z praktického cvičení ( praktical language) z mého pohledu byla katastrofální- uvidíme výsledky, ale moc velké naděje tomu nedávám. Příjde mi, že čím víc se učím a snažím, tím víc to zdrbu. Kdyby se vše dávala za snahu, mám celé to zkouškové už dávno za sebou.
Dnes jsem si dala trochu zaslouženého volna a konečně se pořádně prospala, dokoukala Krok za krokem, pustila si 1. díl třetí řady Gossip girl a pletla. Teď ještě udělám něco málo do školy ( opakování, příprava na zítřejší šprtání + povinná četba).


Ve čtvrtek a pátek mě čekají dvě opravy (výslovnost a již zmiňovaná gramatika) držte palce- pěsti ať se mi už konečně poštěstí a zvádnu to. :-)

" Nedovol aby tě strach z prohry vyřadil ze hry "

aktuálně : Právě jsem dopletla nákrčník, mám z něj radost aspoň něco dobrého na tom dnešku :-) (později dodám fotky)

ohlednutí 2011

31. prosince 2011 v 0:07 | slečna Pé
aneb co rok 2011 dal a vzal. Tak jako loni i letos přicházím s článkem ve kterém se pokusím shrnout, celý rok 2011. Zažila jsem chvíle kdy jsem byla šťastná, pocity úlevy, sklamání a chvíle smutku.
tak tedy:
 
 

Reklama