zápisník

presents

26. prosince 2011 v 17:57 | slečna Pé
Letošní Vánoce byly překvapivě lepší něž ty loňské. Sice jsme měli se štedrovečerní večeří trošku skluz a večeřeli až po 6 hodině i tak to dopadlo docela obstojně. Babička už před půl hodinou klepala na topení ( smluvené heslo, že můžeme dojit) a můj P. dorazil zrovna, když jsme se chystali rozbalovat dárky, takže to bylo maličko jiné než v přechozích letech i přesto to bylo hezké, mám pocit, že on k nám do rodiny už tak nějak patří a všichni ho jako člena téměř berou. :-)A reakce na mé dárky? P. naprosto nadšený z parfému,večer spal v novém pyžamu , mamka měla radost z nových kořenek, s radostí vyhodila ty staré hnusné plastové a zeptala se mě, zda bych ji nesehnala ještě další, že by si do nich dala i méně používané koření ( dostala 6 kořenek- kmín, paprika, pepř, majoránka, bobokový list a nové koření), dnes si začala číst zajímavosti z knížky Pod pokličkou. Děda uvítal novou čepici s tím že starou vyhodí a babička si na Štedrý večer začala mazat záda mou hřejivou koňskou mastí :-D, taťka a brácha se nevyjádřili tak nevím. L. byla taky nadšená, načež mi po pár dnech oznámila, že jsem jeji segře vyfoukla dárek ptž od ní taky dostala kalendář a že od tety dostala naprosto stejnou pěnu do koupele ve tvaru stromečku :-D. Doufám že i u A. se mi to povedlo s knížkou Marley a já ,po které tak dlouho toužila :-)
A já? Byla jsem opravdu nadšená, má knihovnička se rozrostala o další 4 knihy - P. byl takový blázen a z mého seznamu knih ( bylo jich 5) mi koupil hned 3 :-D s tím že prej ty poslední dvě nemohl nikde sehnat.
Dostala jsem tyto knihy:
  • Předčítač (P.)
  • Parfém: příběh vraha (P.)
  • Jozova Hanule (P.)
  • Jeden den ( rodiče)

Od P. jsem ještě dostala rukavice a užasné tričko s Mickeym a Minnie :-). Od našich (vybírala jsem si sama)- parfém, 2x balzam na rty, linky ve fixe, 2x tričko, dlouhý svetr, ponožky, kalhotky, pyžamo a helmu na lyže :-). Brácha mi dal sadu svíček a u babičky jsem si rozbalila tričko. Od L. jsem dostala náramek a přívěšek z křišťálu a od A. diář, čaj, 2x náramek, lak na nehty a kosmetickou taštičku.

The Christmas time

21. prosince 2011 v 23:51 | slečna Pé
V tomto předvánočním období peču cukroví a chodím do práce. Škola mi skončila 16. prosince a od té doby mám prakticky volno. V práci je to teď šílené, lidi začínají s vánočními nákupy jídla a tak počítám, že zítra a v pátek to bude nejhorší, naštěstí v pátek nejdu. Na učení, čtení a jiné věci moc času nezbývá, teprve po svátcích se začnu zabývat školou, nemíním si je kazit.
Od posledního článku se toho seběhlo celkem dost. Pochováváme exprezidenta pana Václava Havla, který z posledních vzpomínek vypadal velmi nezdravě. Ano ani já si to neodpustím a něco málo k němu napíšu. Tohoto pána jsem si vždycky vážila a budu vážit, před nedávnem, když byl v televizi s Dalajlámou jsem si říkala, jak inteligentní a zcestovalý to je člověk. Kdybych měla označit dva největší Čechy, byl by to právě on a Karel Gott, nevím proč ale jsou pro mě symbolem češství. Troufám si říct, že Václav Havel pro naší republiku udělám víc než dost, i když jsem si už vyslechla i ty názory, že byl pouze figurka na hracím poli,pak mi ale vysvětlete proč je tak světově uznávaný a vážený? Zda se mi, že teprve potom co odešel z vlády jde republika do kytek. Nechápu, jak se někteří mohou o mrtvém člověku vyjadřovat jako o sviňi, kdybyse každý choval z poloviny aspoň tak jako on,máme se o hodně líp ( i on nebyl neomyslný a udělál některé chyby i tak to byl dobrý člověk) a co mě nejvíc zaráží je ten falešný a přehnaný smutek našich politiků+ neustálé omývání informací v médiich. Ať ho nechají v poklidu odejít, tohle by si určitě nepřál,to nebyl styl, výstředního a tak lidského Václava Havla.
V poslední době nám umírá jedna osobnost za druhou a co je na tom nejsmutnější? Tito lidé jsou nenahraditelní. I naší rodiny se to týká, už je to měsíc, co odvezli prababičku do nemocnice, bohužel jsme se dozvěděli, že její stav se nezlepšuje a umírá, mým přáním je aby mezi námi byla aspoň do Nového roku.

Ráda bych psala o něčem veselejším, vždyť za 3 dny jsou Vánoce.:-) Letos přišli opravdu rychle, ani jsem to nestačila vnímat. Minulý týden jsem zapoměla na to, že v sobotu jedeme do Vídně. Po dvou letech jsem si opět vychutnala jejich úžasný punč. Malinový a jahodový byl nejlepší. Pokud mi výjde čas dám tady nějaké fotky, taky mám v plánu napsat i nějaké recepty na cukroví, sice je letos už nevyužijete, ale za rok se zase budou hodit :-). Na Vánoce se docela i těším, hlavně na kapra,salát a na radost z mých dárků, nemůžu si pomoct ale po dnešku citím, že to zas tak špatné Vánoce nebudou, hlavně proto, že jsem zaznamenala trochu odlišný a překvapující přístup k nadělování dárku. I taková maličkost mě příjemně potěšila,nemá smysl to vysvětlovat, ten pocit je ve mě :-). A ten dnešní sníh venku doufám vydrží, bylo to užasné, když začalo sněžit :-)

Všem přeji krásné Vánoce, užívejte si ty chvíle volna, pohody a koukejte na pohádky v televizi, já osobně se těším na Štědrý večer, na čt1 hrajou mé oblíbené Pelíšky :-) a den předtím je na Primě Love actually (Láska nebeská),můj symbol vánoční nálady, pro toho kdo tento film nemusí doporučuju na čt 1 Anděl Páně.

Měj te se krásně
slečna P.

Let it snow !

3. prosince 2011 v 15:27 | slečna Pé
Je tady Prosinec, měsíc Vánoc, oslav Nové roku, chvil pohody, přání, kouzel, pohádek ale bohužel taky učení :-/. Letos to budou první vánoční prázdniny s hromadou příprav na zkoušky. Páni doktoři, doktorky- magistři a magistry se asi zbláznili( nebo spíš jsou líni), v zápočťáku nemáme ani jednu písemku a vše vypsali na zkouškové období. Takže místo užívají bude užírání nad učením ... Už 12.12. mě čeká zkouška z aj výslovnosti a jen představa, že podmínku je nulová tolerance chyb mě šíleně znervozňuje. S velkým úspěchem o zkouškovém nepočítam, ale i tak se budu snažit ze všech sil.

Počasí letos opět nezklamalo, a já koukám z okna na zablácený trávník a holé stromy. Zima je, to ano, ale chce to sníh. U nás zatím nespadla ani vločka, a řeknu Vám je to vážně divné jet o víkendu na hory, kde není sníh. I tak mám Vánoce( i bez toho sněhu) moc ráda, i když je pravda že posledních několik let si je neužívám tak jak bych chtěla. Hrozně se těším na tu radost blízkých z mých dárku, na pohádky,vánoční filmy, bramborový salát a kapra. Musím se přiznat, že stále ještě nemám nakoupený všechny dárky, protože čekám na výplatu, což mi připomína, jak jsem ráda za zákazníky a jejích šílené nákupní maratony v místním Globusu- bez nich bych neměla na prosinec tolik šichet. V lednu bude snad velká výplata :-)

K Vánocům si toho moc nepřeju, doma si všechny dárky vybírám sama ( což je mi moc líto), u přítele to bude tak na půl,letos jsme si dali takový menší seznam typů na dárky = v tom mém byli knihy, hrneček, a konvička na čaj. U ostatního se nechám ráda překvapit.
A co si přejete vy ? malá inspirace neuškodí ...


PS: přeji všech vysokoškolákům pevné nervy s učením o vánočních svátcích a ostatním, aby si to pěkně užiji a hlavně se vykašlali na účení :-D

departure to cottage

27. října 2011 v 9:22 | slečna Pé
Zhruba za hodinu jedu s P. k nim na "chalupu". Docela se těším na ten klid a na milé lidi. Rodinu od P. mám hrozně nárada, není to jak u nás. Nepotešující zpráva je, že si nejdu si jen užívat, ale převážně sebou tahám tuny učení (viz. minulý článek). Beru taky pletení a háčkování :-D. Fajn je že A. bydlí v městečku kde se chalupa nachazí, takže večer určitě něco podniknem(snad), těším se.
3 dny mimo barák těším se :-)


O Víkendu čekejte článek, nic neslibuju, ale pokusím se. Snad fotočlánek možná něco duchaplnějšího :-D

organizačně

6. září 2011 v 11:50 | slečna Pé
Neodpustím si to,je tady článek na téma škola . Včera jsem si po úmorných 2 hodinách přemlouvaní informačního systému "STAGU"(ze začátku byl systém tak přehlcen, že se nedalo ani přihlásit) zapsala předměty na zimní semestr a sestavila rozvrh. Těm co mrčí nad rozvrhem na střední škole říkám, buďte rádi že Vám ho někdo naplánuje a nemusíte si ho sestavovat sami ! Není to zas tak jednoduché jak se zdá! Celkem jsem ztrácela nervy a pak i omezená místa na semináře , přednášky a cvičení jsou taky naprd.Ve škole budu 2x týdně trčet téměř do
8 hodin večera a neodpočinu si ani v pátek. Budu si muset zvyknout.

Jo člověk si některé věci uvědomí, až jak okusí a hlavně si uvědomí jak dobře se jinde měl. Docela bych se na tu střední vrátila, ale šla bych na úplně jinou. Šla bych tam, kde by byl skvělý kolektiv, lidé se tolerovali a jeden druhému se neposmívali a neponižovali ostatní kolem sebe. Příjde mi, že kolektivy na gymnazii jsou lepší než jinde, možná se mi to jen zná, možná je to úrovní školy a přístupem ke všemu.

Když zapomenu na všechno špatné,přiznám, že to byly ty bezstarosté školní léta. Teď vše bude jiné, nikdo mě nepovede za ručičku, vše bude muset být z mé vlastní iniciativy. Buď se s tím zvládnu poprat nebo mám smůlu. Děsím se toho, zase jdu do něčeho nového neznámého. Mám strach, že si uvědomím jak špatně na tom sem co se týče angličtiny a i té češtiny. Nadávat budu zas jen sobě.

Drže palce ať se mi daří a ať ten tříroční boj vyhraju. Budu Vás zahlcovat článkama o tom, jak se mi vše sere pod rukama, budu si s těžovat a nadávat. Taky očekávejte články o předmětech, zážitcích a dalších věcech, které ke studenskému životu patří. Snad to semnou vydržíte :-D.

Vaše slečna Pé

posledního

31. srpna 2011 v 23:39 | slečna Pé
Zítra začíná dětem školou povinným a středoškolakům škola, RADUJI SE:-D. Už nikdy nemusím do toho nenaviděného, pochybného ústavu, už mi nebudou pít krev spolužáci a učitelé a přesto se tam ještě 9. podívám. V ten den A. na druhý pokus maturuje z dopravy,jdu jí podpořit, hrozně mi na ni záleží a budu přešťastná když to zvládné levou zadní, očemž nepochybuji. Celý čtvrťák jsme si plánovali společnou budoucnost na vysoké tak doufám, že se to vyplní... ZVLÁDNE TO.

Doufám že jsem tou svou škodolibosti rozčílila nejednu blogerku,která jde zítra do školy, sorry ale ta radost nejde potlačit:-D. Do začátku školy mi zbyvá 19 dní a ty si chci užít, snad budou ještě nějaké akce s přáteli co jsou také na VŠ. P. končí za 2 týdny v práci a konečně bude na mě mít více času.Řeknu Vám, mít přítele, který pracuje jako stálý pracovník na záskok je vážně hrůza. :-/ Byla jsem na strašných pochybách a na našem vztahu jsem viděla spoustu chyb. Nakonec jsme si vše vyříkali a ja se zase cítím strašně zamilovaná ♥. Nikdy ho nedám.


A co jinak? Začala jsem cvičit podle fithall a zatím se mi daří, šla sem do sebe. V pokoji mám konečně namontovaný vešák na tašky, nový lustr( dárek k narozeninám) a vešák z ikei na fotky. Dnes jsem nadobro zavřela do skříně středoškolské sešity a složky s maturitními otázkami, při pohledu na to množství se mi zvedal kufr. Nejradši bych to švihla do peca, ale co když se to bude hodit. Konečně mám zas podlouhé době tady pořádek,vůbec nebyl čas uklízet, doma jsem skoro nebyla a když tak sem vběhla do pokoje rychle se převlékla a zase zmizela.Znáte to :-D.
Jo a taky přemýšlím nad tím jak naklikám ty předměty jakmile 5. zaří spustí STAG, dostali jsme studijní plány, ale přesto sem zmatená jak lesní včela, potřebuju někoho stejně zmateného z mého oboru ale nikoho neznám,při zápise jsem se začala bavit s jednou holčinou,nemůžu ji najít na fb takže na ho***.
Chce to klid, jdu si otevřít Pálavu(víno) a pustit si film.

v žilách mi koluje víno ♥

30. července 2011 v 17:10 | slečna Pé
Zrovna jsem dovařila rajskou a přemýšlim jak nejlépe Vám popsat všechny ty zážitky z Moravy.

Vezmu to stručně, bylo tam krásně. Vyjížděli jsme v pondělí ráno, cestou se stavili na oběd a kolem 2 hodin odpoledne jsme dorazili do Velkých Bílovic. Je to docela velká vesnice na jihu Moravy, kousek od Lednice. Hned ten den jsme šli na první košt, jak se tam dole říká :-). Degustace byla domluvená u jednoho z největších vinařů Bílovic Mádla. Jestli jste viděli Bobule a vybavujete si, jak Postránecký stojí u velkých kovových tanků na víno, pak Vám můžu s jistou říct, že scéna byla točena u Mádla. Vlastně celé Bílovice jsou tak nějak spojeny s Bobulemi ať už se jedná o bílou kapličku na kopci nad vesnicí, nebo rozcestník s křížem a domečkem( obojí uvidíte v článku s fotkami, určitě si vzpomenete),určitě by se našlo i víc míst.
Co se týče vína, našla jsem se. :-) Bíle a róse jsou jasnými favority ( i když našli se vyjímky, kdy mi dost chutnalo červené). Následující dny se konali další degustace např. u Tetura a jiných spíše malých vinařů( umíte si představit, jak v náladě jsem asi byla po uchutnávkách 10 a více vín). Taky jsme zavítali do Lednického zámku, koukli na dravce a potkali ČT1, já mám úlovek, foto s Vojtou Bernatským (reporter ČT). A můj nejkrásnější zážitek? Když jsme s mým P. jeli podívat se na již zmiňovanou kapličku nad Bílovicemi. Byla to tak romantické, všude kolem vinice, panoramata, slunce a on ♥ připadala jsem si jako v ráji a nechtěla jet domů. :-)
Jižní Moravu jsem si jednoduše zamilovala :-). Má své velké kouzlo. Nikdo se nikam nežene, lidé jsou příjemní, pozvou Vás na vínko a pak ty sklípky, krásně omítnuté domečky,předzahrádky a vinice kam oko dohledne ♥. Když jsem dojela domů, otevřela jsem si vínko a tématicky si pustila samozdřejmě zmiňované Bobule :-D.

PS: Domů jsem dovezla 12 litru vína, takže je co pít.

wine holiday

24. července 2011 v 16:31 | slečna Pé
Kniha, posledních 5 stran do konce, ještě dneska jí dočtu. Muffiny truní v troubě( slaná varianta a na programu je ještě ta sladká), sešit s recepty založen, recepty zapisuji postupně.Přání téměř realizována
Poslední dva dny se mi nedaří vařit :-(. Naši včera odjeli s bratrem, tetou a známými na dovolenou do Chorvatska, letos poprvé nejedu.Říkám si, že nemusím mít všechno. Mé pocity jsou smíšené- lítost, sympatie, štěstí, předsudky, radost atd. V hlavě je toho hodně(víc toho rozvádět nebudu)
Zbožňuju ten božský klid, rodiče na 12 dní v tahu :-). Zítra na 4 dny odjíždím na Jižní Moravu. Docela se těším na tu přírodu, vinice, zámek, víno a milou společnost. Teď ještě sbalit, rozloučit se s jorkšírkem a prarodiči a trada :-). Fotky budou :-).

PS: Přemýšlím zda předpřipravit článek na wednesday wishes. Žádná přání mě nenapadají, ještě uvidím.

když sny se neplní

21. června 2011 v 11:40 | slečna Pé
Výsledky ze Slezské špatné :-(. Myslela jsem si to. Musím se vzchopit a vymyslet co dál. Někam jit musím.

Nejhorší je že chci, dělat něco co mě baví a nemůžu .

(ne)jistoty

19. června 2011 v 11:38 | slečna Pé
Za poslední týden mám dvě jistoty. Mám odmaturováno, maturitu mi nikdo nevezme. V pátek jsem se dozvěděla výsledky a radost? Žádná. Poslala jsem do školy rodiče, z důvodu brigády. Během dne telefonát o tom, jak sem blbá atd. Nikdy měs snad za nic nepochválí! a pak mám mít sebevědomí a má se mi dařit.
Druhá moje jisto je práce :-). Od čtvrtka příprava na inventuru v obchodě, dnes inventura a pak se budu zaučovat za pokladnou. Sice jsem si to představovala jinak, ale hlavně že mám brigádu. Bude to velká zodpovědnost, ale musím to zvládnout. Penízky se hodí, obzvlášť v létě. Pokud to půjde dobře budu mít brigádu jistou i po létě.

bike
To jsou ty moje jistoty a pozitiva a jinak? VŠ pořád nejistota, pořád čekám na výsledky ze Slezské a nevím zda ještě doufat či ne. Snažím se na to nemyslet, ale moc to nejde ptž stale čtu a posloucham, jak jsou všichni někam přijati. Vůbec netuším kterým směrem se můj život ubírá. Nevím co semnou bude. Je to zlý.
Co se týče plánu na léto, vše se otočilo o 180 stupňů. V pátek se nekonal žádný knižní veletrh, tedy konal, ale beze mě. Tolik jsem se těšila a nakonec mi plány překazila práce a školení. :-( Na Rock for people taky nejedu, ptž nevím jaké budu mít směny,proto je zbytečné kupovat lístek za hromadu peněz, když ani nevím jestli bych jela.
Akorát ta Morava výjde :-) to vím jistě, vlastně jsem se přestala i těšit. Snad se zase začnu, až bude týden před odjezdem.
Ostatní akce a plány jsou v nedohlednu, dávam tomu volný průběh, opět jsem se utvrdila v tom, že když si člověk něco plánuje málo kdy to výjde.

A kde jsou mé sny a přání? Netuším,mozek zatemněný, jako by se rozplynuli. Nevím co to semnou je.
 
 

Reklama