zápisník

bez boje se neutíká

11. června 2011 v 15:57 | slečna Pé
Výlet do Prahy, při kterém jsem dělala L. doprovod na příjmačky mi pomohl alespoň na chvíli(podotýká byla to opravdu chvíle) zahnat chmurné myšlenky a starosti týkající se VŠ, L. přijali na medicínu(Karlova univerzita). Když jsme jeli poslední den 30 minut tramvají z Motola na nádraží jsem začala přemýšlet o sobě, o tom co jsem, čeho jsem kdy dokázala, najednou mi vyhrkly slzy do očí. Zničeho nic jsem si připadala jako naprostá nula, která nikdy nic nedokáže, která se málo snaží a nejde si zatím co chce.
Najednou si říkám, že jsem se té angličtině měla věnovat mnohem víc- kurzy,certifikáty atd. Najednou samé kdyby, kdyby byly v ř*** ryby ...


Bohužel některé rozhodnutí nelze vzít zpět. Teď bych si ty přihlášky na VŠ jinak rozeslala, na angličtinu bych se víc zaměřila zajímala bych se i o jiné obory.Přihlásila bych se na kurz a zdokonalovala bych mou angličtinu.
Jsem hloupá :-(
Po příjezdu domů mi bylo zase dobře. V pátek mě čekaly příjmačky na Ostravskou. Ve srovnání ze Slezskou byli příjmačky na Ostravské o dost jednodušší. I přesto nedostala jsem se. Byla jsem s tím už předem smířena, Ostravská je známa tím, že se na ni hlásí hodně lidí. Na příjmací řízení z angličtiny přišlo troufnu si říct přes 1000 lidí. Rozhodoval každý bod. Ráno jsem z výsledku byla smutná, ale pak jsem si řekla, že budu bojovat. :-)
Pořád je tu ještě naděje a ta umírá poslední. Stále nemám výsledky ze Slezké a z Báňské, třeba budu překvapena. Pak tady jsou ještě odvolání a ty druhá kola. Hledá.


Zatím mám jednu školu v Karviné. Znova se biju do hlavy, příjmací řízení v 1. kole prominuto při předložení certifikátu ze SCIA. 2. kolo příjmací řízení se nepromíjí :-(. Příjmačky ze studijních předpokladů - ekonomický přehled, matematické myšlení,společensko- historický přehled. Našla jsem i doporučonou literaturu. Přihlásím se, připravím se. Je to jen na mě nevzdám to :-).

Pokud máte nějaké typy na školy s 2. koly příjmacího řízení pište. Nejlépe humanitní obory.Budu Vám vděčná :-)

nějak je - nějak bude

4. června 2011 v 15:44 | slečna Pé
Už je to téměř 14 dní od ústních. V pondělí a úterý jsem absolvovala poslední tečku za maturitami- písemnou část. Abych řekla pravdu, čekala jsem to jednodužší, pořád si říkam: " zas tak blbá nejsi vždycky něco napíšeš " a je to fakt. Ted už jen čekat na výsledky, které doufám budou pozitivní, díky tomu hochovi z Jihlavy jsem se ujistila a hlavně uklidnila,že ta čeština dopadla dobře. Hrozně mě to povzbudilo.
Co se týče VŠ pořád žiju v nejistotě.Stále nejsem přijatá nikde. Dnes jsem byla na přijmačkách z aj. Test 50 min., který mě ujistil v tom, že se mám pořád co učit. Celkově mám z toho negativní pocity, mohla jsem to napsat líp nebo se líp připravit. To 2-měsíční doučování zdřejmě nestačilo. Nevím jsem z toho celá taková smutná, nálada na bodu mrazu. Spíše se smiřuju s nepřijetím, ale dopadnout to může jakkoliv. Třeba to není až taková katastrofa, asi se budu takhle uklidňovat a doufat celý život.
A stejně Nechápu proč mám při podobných zkouškách pořád jen špatné pocity, jsem tak moc sebekritická nebo je to nízké sebevědomí?
Taky je tady pořád ta možnost, že příjmou všechny, přece jen potřebují naplnit kapacitu.Je tu ještě jedna věc, měla jsem si celé to budoucí vysokoškolské studium nějak pozichrovat ( jak se říka tady u nás neboli vybrat si školu, kde vím že mě 100% příjmout bez příjmaček, taková zadní kolečka)
Pořád taky přemýšlím co budu dělat, když mě nikde nevezmou. Odvolání, jiná VŠ na druhé kolo, pomaturitní studium? Těžko říct.
Nenávidím tu nejistotu!

Když pominu všechny ty starosti mám se skvěle. Stačila jsem přečíst už jednu knihu,háčkuju, snažím se hýbat- jezdním na kole, bruslích atd., koukám na Četnické humoresky a konečně jsem se dostala taky k tomu skládaní puzzlí, co jsem si koupila minulý rok. :-) Co se týče plánu na prázdniny= Hrozně se těším na knižní veletrh v Ostravě, na který pojedem s A. a L. Doufám, že nám to výjde. Budeme ve svém živlu, knihy, knihy :-). Začátkem července pak asi pojedem na Rock for people, kde mají vystoupit Paramore ♥, ještě nemáme lístky, příští týden se rozhodnem zda ano či ne.
Koncem července pak dovolená na Moravě s mým P.- víno, sklípky,výlety :-) Ještě mít jistou nějakou tu brigádu a vědět pozitivní výsledky z výšek a jsem spokojena.
Snad se mé obavy nenaplní a vše dopadne dobře.

the graduation exam

24. května 2011 v 19:45 | slečna Pé
V pondělí 23.5. jsem úspěně ústně odmaturovala :-) Výsledky mohly být lepší, hlavní je že TO MÁM !!!
graduation
Vlastně se toho od té doby co jsem napsala stalo dost:
  • naše tablo bylo vystaveno ve městě, žádnou soutěž bohužel nevyhrálo ( jelikož jsme logisté a dopraváci fotili jsme se na plastových dětských tatrovkách, v pozadí kamiony)
  • 26.4. po velikonocích nám oznámili, že ve čtvrtek 28.4. máte obhajoby naších ročníkových prací, všichni samozdřejmě měli radost pouze 2 dny na přípravu nebo popřípadě na dodělání prezentací. Prý na nás zapoměli, opravdu nás to potěšilo. Moje obhajoba za 1. :-)
  • pak už to šlo jako na běžícím páse postupně mi začali chodit pozvánky na příjmací řízení = 4. a 10. mám příjmačky v opavě a ostravě z angličtiny
  • 5.5. naše poslední zvonění, hasičská siréna se rozléhala městem,vybrali jsme dost a máme i nevšední zážitek :-D
  • 9.5. praktická maturita, nervy number two. Stráva jsem víkend nad praktickými příklady nakonec jsem si vytáhla přesně to co jsem nechtěla - autopotahy
  • 16.- 20.5. svaťák, učení, učení koncem týdne šílené nervy
  • a včera den D
- Český jazyk - George Orwell = Farma zvířat 9 b./9b. :-))
- Doprava a logistika - Výpočet ceny přepravy za 3
- Ekonomika a učetnictví - Zásoby za 2 :-))
- Angličtina - Health and body care 31b./39 b
- Praktická maturita za 3
smile

Je to neskutečný pocit úlevy, všechno ze mě spadlo, teď už se mi spí dobře :-)
Teď už jen ty písemné, přípravu samozdřejmě nepodcením, stáhnu si nějaké testy. I tak mám už poloviční prázdniny, čtení na které jsem měla takovou chuť, filmy , drahý
Děkuju všem co mi drželi palce :-)

plány, skutečnost a nadcházející dny

24. dubna 2011 v 21:16 | slečna Pé
* poslední kapitola Společenstva prstenů, teprvé teď mám chuť si pustit film. Knihy dělají divy

* Obsluhoval jsem anglického krále, poslední kniha z povinné četby snad to stihnu
* účení - denně jedna otázka do podrobna, mám radost, že umím mluvit 15 minut ke každé, přesto je to málo. Musím víc zabrat, jedna denně nestačí, ale mozek víc nechce brát.
* hlavně musím pořád opakovat!

* omezila jsem facebook, musím se pochválit :-)
* začínam procvičovat praxi - dva týdny do praktické maturity
* přemýšlím o tom co budu dělat po maturitě- kouknu na filmy, přečtu ty knihy co mám doma,začnu se pořádně hýbat,začnu se zajímat o všechny ostatní věci na které teď nemám čas.


Víc toho nejsem schopna napsat, v hlavě mám teď jen učení, bohužel :-(

čas letí jako šílený

27. března 2011 v 16:16 | slečna Pé
A mě za měsíc a pár dní začíná praktická maturita,na kterou navazuje svaťák a pak to jede jako na běžícím pase: ústní z češtiny, angličtiny, ekonomiky+ učtá a logistiky+ dopravy, týden na to angličtina a čeština písemná. V polovině června budu čerstvý maturant nebo totální outsider. Uvidí se. Termíny mi ještě víc přidávají na nervozitě. Pořád ještě hledám způsob jak se začít pravidelně učit, mám dny aktivní a pasivní. Ty pasivní převládají. Nejhorší je moje soustředěnost a schopnost si dlouhodobě něco pamatovat, za tu dobrou pamět bych i zabíjela! :-D
Ale stejně se už těším, až to budu mít zasebou, vypadnu z toho ústavu (největší motivace), budou prázdniny, nové výhledy, vysoká atd. :-)

Aspoň, že to sluníčko svítí a venku se otepluje. Můj P. si pořídil scooter, takže teď všude jezdíme na něm. Je to fajn, nestrká se do něj tolik peněz a dostat se s ním je možné téměř všude. Teď jen musím zainvestovat do přilby. Bude ještě tolik možností cestovat a v létě nás čeká Morava. Jsem za P. hrozně ráda, bez něj bych to už nebyla já. Čas trávený s ním mě dostatečně rozptyluje, od starostí, nervozity a stresu. Taky knížky mi pomáhají, i procházka na čerstvém vzduchu a projížďka na kole. Konečně jaro, ta volnost, ty možnosti :-). A pár těžkých kroků a překážek k úplné spokojenosti .

end of spring holiday

4. března 2011 v 17:18 | slečna Pé
Jarní prázdniny mi pomalu končí, v pondělí zase do té spropadené školy :-(... ten čas utíká jako voda a já tu teď sedím nad NSZ testy. Málem jsem vypustila fakt, že zítra jdu na druhý pokus testování, doufám že to nebude taková katastrofa jako minule, i když při pomyšlení, že budu muset vyřešit jestli mařenka chodí s jeničkem nebo s honzíkem a který má modré tričko se mi zvedá žaludek( nenávidim analytiku), stejně tak i u matiky.
Chci do té školy toho udělat co nejvíce a taky bych se měla začít učit.
Prázdniny jsem si užila hezky.
V ponděli jsme s drahým chodili po městě, zašli si na oběd a večer hráli scrabble s jeho rodiči při vínku. Taky jsem koukla na nějaký ten film a seriál a dočetla Báječná léta pod psa (už jen 2 knížky a mám dočtenou povinnou četbu !). V úterý jsem byla odnést po třetí mobil na reklamaci, vadný kousek či špatná zásuvka ? těžko říct, vrátili mi peníze a já si pořídila úplně jiný mobil, s tou nokii x3-02(touch and type) jsem se natrápila dost a stejný mobil jsem nechtěla. Připlatila jsem si a mám nokii C6 :-P. Je 100% lepší něž ten co sem měla původně, umí přesně to co od mobilu očekávam - sms, volání, 5px foťák(takže slušné fotky) + nějaké ty aplikace a spoustu dalšího.
Spokojenost. ♥ Kolem 5h jsme vyrazili s miláčkem a jeho rodiči do Ostravy do Ikei, já mám z toho vždy Vánoce, ptž se tam dostanu docela zřídka. Samozdřejmě sebou seznam co všechno mám mamce a tetě koupit :-D. Nakonec sem si domů odvezla košičky na blbůstky, dva svícny a balení voňavých čajových svíček :-), Terranovu mi ve Futuru zavřeli svině :-(
Středu a čtvrtek jsem strávila s taťkou a bráchou ve Zlatých horách, kde jsme byli lyžovat. :-)

graduation ball

27. února 2011 v 15:05 | slečna Pé
Můj páteční maturitní ples dopadl i přes negativní očekávaní skvěle. :-) I přes počáteční nervozitu, která panovala mezi naší třídou ples byl perfektní. Opravdu jsem si ho užila.

Z počátku jsem byla hrozně nervozní, teta (kadeřnice) přijela později než byla domluva, ale byla hrozně šikovná a učes měla za necelou třičtvrtě hodinu hotový. Opravdu se ji povedl, byl zdobený korunkou, má inspirace byla v klipu Taylor Swift- Love story, teta ho jen trochu víc vylepšila :-) Nakonec se všechny přípravy stihly včas. Před nástupem na šerpování vznikl velký zmatek- neměli jsme poděkování pro učitele, na poslední chvíli se rozhodovalo, kdo předá učiteli dárek a kytku pro zástupkyni učitele. Vše šlo nakonec hladce, až na pár zkomolených jmen při vyhlašování a jednu urvanou šerpu :-D.
Po šerpování jsem s K. prodávali losy do tomboly, po prodeji byl můj úkol "pomoc při organizaci " u konce(pak už jen rozdavání výher v tombole). Pak jsem se už jen bavila, následovala focení snad ze všech světových stran, z celou rodinou a hlavně miláčkem ♥( máme krásné fotky), večeře byla skvělá a po ni se jen tancovalo, pobíhalo sem a tam a čekalo na tombolu. I přes můj odpor k ploužákům jsem sama od sebe poprvé s mým drahým tancovala tento tanec, vůbec mi to nevadilo, naopak to bylo hezké :-).
Po tombole následovaly další tanečky, podařilo se nám vytáhnout A. na parket, což považuji za úspěch, protože ona normálně netančí, říkam ji tichý pozorovatel:-D. Společně s celou třídou, našimi drahými polovičkami a dalšími lidmi jsme pařili na disko, které pouštěl DJ v druhém sále až do 3 hodin do rána. Byla to paráda.
Myslím, že budu mít jednou na co vzpomínat, byl to vydařený večer a po vyslechnutí názoru učitelů a učastníků minulých maturitních plesů naší školy, tento ples byl mnohem lepší než plesy,které se odehrávaly v kulturáku, hold zámek je zámek a za ty prachy to stálo. :-)
Spát jsme s miláčkem šli až nad ránem, celá sobota byla ve znamení spánku a odpočinku. Dnes koukám na seriály, filmy čtu si a užívám volna... mám přece JARNÍ PRÁZDNINY :-)

Měj te se hezky
Vaše Pé

nebudeme sedět doma :-)

12. února 2011 v 15:32 | slečna Pé
Design je na světě.Líbí se mi, má to svý mouchy,ale víc s tím nehodlám dělat. Nemám čas vysedávat celý den u notebooku a hrát si v PF. Jako téma jsem zvolila novou disneyovku Tangled- Na vlásku. Hrozně jsem si jí oblíbila, a víte co bych si přála? Pascala! toho chameleonka, je nádherný. Buď jako plastovou postavičku a nebo by to musel být hodně vydařený plyšák :-).
v


NSZ dopadly podle očekávání špatně! :-/ Nelámu si s tím nějak hlavu s výsledky jsem smířená, a chystám se na další termín. Už sem našla i způsob jak se připravovat, vytáhla jsem starou knihu všeobecných testu, co jsem měla k příjmačkam na SŠ. Vždyť ty scio testy jsou všechny na stejné brďo.:-)
p


No doma po uklízím, možná něco udělám do školy a hurá za přítelem♥. Těším se moc .

Užívejte toho krásněho ač chladného dne.

pochyby

5. února 2011 v 12:56 | slečna Pé
Jednou mi A. řekla, že blog by měl sloužit od toho, aby jsme se vypsali ze svých pocitů, radosti apod. Abychom to všechno dostali vem. Po tom co jsem v tomhle světe celkem tvrdě narazila, mé rozhodnutí bylo, že  špatné pocity, smutek a podobné negativní  nálady člověka nebudu ventilovat.

Avšak dneska mám chuť ty své starosti vypustit do světa. Včera jsem byla na NSZ. Po ukončení zkoušky můj názor byl takový- zbytečně  utracených 500 kč.:-(
Já prostě nemám mozek a logické myšlení, analytiku a ty matematické příklady s procenty a podobnými nesmysly co si vymýšlejí ti vyděrači ze scia.

Mám strach o své výsledky. Navíc proto, že jsem si nechala zaplatit službu semafor. Potíž je  v tom, že tuto službu mají špatně vymyšlenou, člověk musí vyplnit odpovědi, které samozdřejmě si nepamatuje a pak dá teprv vyhodnotit. Vyplyvne to na něj výsledek. Nechápu proč nám nedali ty naše odpovědi domu :-/.(vím že to v podmínkach bylo řečeno, že to nejde ale i přesto!) Něco málo sem si pamatovala, i když o tom už taky pochybuju. Přece jen bylo něco po půlnoci a můj mozek byl značně utlumen.Vyplivlo to na mě,že mám jeden z nejhorších výsledků ! 

Ten semafor je naštěští na 7 dní, takže se dneska na to mrknu znovu, plně soustředěná si ho vyplím znova a budu doufat, že tentokrát to bude pozitivní.  Modlím se jen aby mé výsledky z NSZ nebyli tak hrozné jak doufám. Už po očku koukam po dalšim termínu.

Potřebuju mít tu jistotu, že aspoň na jednu školu s podmínkou NSZ mě vezmou !!! Já přece nejsem tak hloupa :-(
red head


Včera jsme byli s A. ještě ve městě, brousím si zuby na další knížku a to na Příběhy Bíle Masajky, slyšela jsem že je to hrozně zajímavá knížka, teď se biju do hlavy, že sem si ji tenkrát před Vánocemi nekoupila. Koukala na mě z pultu knihkupectví a stála jen 200,-! Taky ještě pořád scháním příteli něco k Valentýnu mám košili, dostane hrníček na který budu malovat srdíčko a ???
Poraďte prosím :-)

Na brigádě mě taky pěkně vytočili, příjdu tam a nejsem napsaná na rozpise, nakonec mě  pan mistr poprosil, abych zůstala aspoň do 10 h jako výpomoc, řekla sem že jo. Ach 4 odpracované hodiny taková pohoda a každá koruna se hodi když už nic.:-D

V poslední době mě dost překvapuje můj drahý ♥, je tak pozorný, milý a pořád mi dokazuje jak moc mu na mě záleží. Vysvětluju si to tím,že z něj spadl všechen stres:-), zkouškové ma zasebou je už měsíc doma. Jen mě mrzí, že já na něj nemám tolik času.
love

No musím to nějak dovymyslet s tím dárkem, NSZ budu brát s nadhledem, vždyť přece vím, že mám ještě další šance. Teď mi v hlavě zase lítají myšlenky co všechno udělat. Pořád ještě sedím v posteli, koukám na Sex ve městě a Vyprávěj,u toho háčkuju:-D,už bych měla z něčím začít..číst číst a číst, učit se, učit se ,jak říkával  soudruh Lenin :-D(fuj je my z té socialistické diktatury minulého století k blití, na druhou stranu díky literatuře mám aspoň tucha o tom co se dělo a retro serial Vyprávěj mi  pomáha po vizuální stránce.)


Kéž by už bylo jaro. Ta zima je tak unavující sníh, tání, sníh, tání pořád dokola.

kritické období

23. ledna 2011 v 18:00 | slečna Pé
Je tady konec ledna- pololetní vysvědčení.Mám radost nakonec,k mému velkému překvapení jsem stáhla ty dvě čtyřka na trojky. Musím se pochválit. Sice to vysvědčení nebude uplně ideální ale nebude nejhorší.

Mám  podivné období, začínám zase nějak lenivět. V hlavě si postupně vytvařím seznam toho co bych měla udělat, ale pořád se k tomu neumím dokopat. Uvědomuji si,že za tři měsíce maturuju, potřebuju pilovat maturitní otázky, nějak se k tomu nehrnu. Potřebuju začít makat na praxi a taky to pořád odkládám.
tea


Měla bych hnout zadkem a začít dělat něco se sebou, zatím jsem se jen přinutila 1x týdně chodit na zumbu(což mě baví)pořád planuju, že budu cvičit doma, ale nejsem vytvalá, musím to změnit! Chci se cítit dobře a taky mě k tomu dohaní fakt, že A. na sobě maká jak šílená! A vyplací se jí to. Navíc už nějaký ten měsíc se cítim nesvá.
gym


Taky bych se měla začít připravovat na příjmačky, pilovat angličtinu a co nejdřív dočíst Sophiinu volbu,která mě brzí od přečtění  dalších dvou knih.(17/20 přečteno)
Aspoň pro druhé dělám něco potřebného, bráchu jsem začala doučovat angličtinu( má ji katastrofickou) a po 2 a půl hodinách jsem zaznamenala, že rozumí tomu co mu vysvětluju.:-) Jo a taky tetě pomůžu udělat letáky a vizitky, rozjíždí nový kadeřnický salón:-).

Takhle jsem měla začít už od Nového roku, moje chyba.

Musím jít za tím co chci, musím začít pracovat na tom abych měla v letošním roce úspěch!
 
 

Reklama